Seaworld orlando

Zábavní park SeaWorld Orlando

Zábavní park SeaWorld Orlando si můžeme představit jako svět mořských akvárií na pozadí adrenalinových drah a dalších atrakcí. Je v provozu již 50 let, ale rozhodně to není žádné zastaralé zařízení. Angažuje se nejen v záchraně mořských živočichů, ale i v neustálé modernizaci a obnově svých jedinečných atrakcí. Takže není divu, že v loňském roce (2022) navšítívilo SeaWorld Orlando odhadem 4,45 milionu osob, což jej řadí na 10. místo nejnavštěvovanějších zábavních parků ve Spojených státech.

Přečíst

Wild florida

Wild Florida – zoopark, safari i jízda na vznášedlech

Wild Florida je místo, kde můžete zažít kousek té pravé divoké Floridy. Nabízí hned několik druhů aktivit, takže máte možnost se zdejší přírodě a jejím obyvatelům maximálně přiblížit. Pokud se tedy budete pohybovat někdy v Orlandu a jeho okolí, určitě se sem nezapomeňte zastavit, protože toto místo za návštěvu rozhodně stojí.

Přečíst

Kennedyho vesmírné středisko

NASA – Kennedyho Vesmírné Středisko

Kennedyho Vesmírné Středisko je místo, které vzniklo za účelem osvěty lidí o cestách do vesmíru. Ono celý ten proces vývoje cestování na jiné planety bývá často obehnán tajemstvími a veškeré dostupné informace jsou složité a těžko pochopitelné. Proto NASA vytvořila toto středisko na Floridě přímo na pozemcích jednoho ze svých kosmodromů, které je přístupné celoročně a všem a které nejen přináší mnoho nových zajímavých informací o vesmíru, ale také umí pobavit své návštěvníky všech generací.

Přečíst

Universal studios orlando

Universal Studios Orlando

Universal Studios Orlando je jen jedním zábavní parkem ze skupiny Universal Orlando Resorts a patří k nejvýznamějším a nejoblíbenějším zábavním parkům na světě, nacházejícím se v samém srdci americké Floridy. Tento rozsáhlý komplex, ve které se doslova přenášíte dovnitř dějů slavných filmů, nabízí nepřeberné množství zábavy. A při naši návštěvě Floridy jej prostě nešlo vynechat.

Přečíst

Světelné parky v polsku

Světelné parky v Polsku 2023/2024

Světelné parky jsou parky či zahrady, které se v noci nebo za soumraku rozzáří tisíci světelnými body. A to hlavně v zimním období, kdy je brzy tma. Záře světel z těchto míst je doslova kouzelná, připadáte si pak tady jako v pohádce. A kde najdeme takové světelné parky v Polsku blízko hranic s Českem?

Přečíst

Jak ušetřit na vstupech na atrakce v zahraničí?

Jak ušetřit na vstupech na atrakce v zahraničí?

Chystáte se na vytouženou zahraniční dovolenou nebo na ní dokonce už jste a najednou zjistíte, že vstupy do hradů a zámků, vodních a zábavních parků, muzeí nebo botanických zahrad jsou vyšší než jste si představovali? Tak se raději rozhodnete zkrátit svůj seznam míst, které chcete navštívit. A dost často je to škoda a pak vás mrzí. Dá se nějak ušetřit na vstupech na atrakce i v zahraničí a jak?

Přečíst

Pohádkový les a hrad stečno

Pohádkový les u Žiliny a hrad Strečno

Už vás nenapadá kam zajít s dětmi na místo, které by ještě neznaly. Zkuste si udělat výlet pro změnu k našim východním sousedům na Slovensko. Jen pár kilometrů od Žiliny najdete nejen středověký hrad Strečno, ale v jeho sousedství u Koliby Panorama i nádherný Pohádkový les.

Přečíst

Zábavní parky polska - vlk na cestách

Top 8 zábavních parků v Polsku v oblasti Horního Slezska

Polsko je zemí, kde se v posledních letech otevřelo velké množství zábavních parků. Sepsali jsme přehled Top 8 zábavních parků v Polsku v okruhu do 150km od Ostravy (v náhodném pořadí). Držte si klobouky a připravte si peněženky, jdeme na to, nudit se rozhodně nebudete!

Přečíst

Zoo v polsku

Které Zoo v Polsku blízko Ostravy je nejlepší?

Do kterého Zoo v Polsku stojí za to se zajet podívat? Tuto otázku jsme slyšeli v poslední době často. A protože máme rádi zvířata a zoo jsou našimi oblíbenými cíli, sepsali jsme naše postřehy a pocity z polských zoologických zahrad, které jsou nejblíže Ostravě.

Přečíst

Zabavni park sk

Top 5 zábavních parků na Slovensku

Kam za zábavou s dětmi na Slovensku? Děti milují zábavní parky, peněženky rodičů už trošku méně, ale co by jsme pro ty své potomky neudělali. Navíc poslední dobou rostou zábavní parky jako houby po dešti a ani Slovensko není výjimkou. Každý má své téma, velikost i zaměření. Ale které jsou ty nejlepší, největší a nejoblíbenější? Přinášíme vám náš výběr Top 5 zábavních parků na Slovensku.

Přečíst