Zábavní park Legendia

Zábavní park Legendia neboli Slezské Veselé Městečko je nejstarším a dlouho také jediným zábavním parkem v Polsku. Za více než 60 let své existence přináší radost malým i velkým návštěvníkům a to nejen v létě.

Slezské Veselé Městečko Legendia najdete jen pár kilometrů od Katovic v městečku Chorzow. Což je od Ostravy zhruba hodinu cesty autem po dálnici. Takže nejen, že je v relativně blízké vzdálenosti od České republiky, ale fakt, že tento zábavní park funguje nepřetržitě už od roku 1959 budí zvědavost a láká k návštěvě.

Legendia je místem pro celou rodinu. Rozprostírá se kolem volem vodní nádrže v jednom z největších parků v Polsku. V jeho těsné blízkosti můžete najít Zoo, skanzen nebo dokonce hvězdárnu. Samotné Slezské Veselé Městečko je nepřehlédnutelné. Doslova září na všechny světové strany. Uvnitř Legendia pak design okolí i atrakcí vychází z klasických pohádek. Z takové tančící Popelky nebo Letadýlek se vám zatočí hlava. A co třeba si chytit pár bazilišků.

Zábavní park Legendia a jeho atrakce

Na 26 hektarech v krásném zeleném prostředí se nachází přes 40 atrakcí, včetně dětských, rodinných i extrémních. Hosté si mohou vychutnat známé a oblíbené ruské kolo (Legendia Flower), velká letadla (Dream Flight Airlines) nebo šálky, ale i např. Diamond River – vodní tobogán vysoký 8 a 12 m, nebo dechberoucí Lech Coaster – oceněný titulem Best Coaster 2017 v prestižní oborové soutěži o nejlepší evropskou horskou dráhu roku 2017.

Legendia mapa 1

U všech atrakcí je označeno pro jakou věkovou kategorii, či výšku jsou určené. Klasické kolotoče, vláčky, mini letadla nebo mini ruské kolo jsou jen některé z těch určených těm nejmenším. Extrémní horské dráhy, centrifuga a další jsou už pak spíše pro dospělé a starší děti. Několik atrakcí je pak věnováno všem, takže na ně můžete zajít celá rodina najednou.

Kolotoče

Symbolem parku je pro mnoho lidí Legendia Flower, největší ruské kolo v Polsku, kde se můžete z výšky 40 m nad zemí dívat na malebnou krajinu Slezského parku.

Legendia popelka

Dalším úžasným kolotočem jsou Dream Flight Airlines nebo jednoduše Large Airplanes. Toto ikonické zařízení je nejstarším kolotočem v Legendii. Navrhli a postavili polští inženýři v 60. letech 20. století. Kolotoč se skládá ze 6 letadel, z nichž každé vezme na palubu 10 lidí. Nezapomenutelný let trvá 12 minut přičemž letíte rychlostí až 55km/h!

Horské dráhy

V Legendii jsou až 3 horské dráhy – rodinná Dream Hunters Society, první horská dráha v Polsku se smyčkami – Diabelska Pętla a nejnovější Lech Coaster. Poslední zmíněný je skutečným hitem Legendie – je vysoký 40 m a dosahuje rychlosti 96 km/h. Jedná se o jednu z nejlepšíchh horských drah v Evropě!

Interaktivní zábava

Bazyliszek je zase fantastická rodinná zábava, kde bojujete s příšerkami. Dostanete tady laserové pistole, vozidlo – vagón pro 6 osob a jako protivníky multimediální stvoření-monstra. Tato interaktivní zábava je jednou z nejoblíbenějších atrakcí zábavního parku.

Vodní atrakce

Diamond river

Mezi dalšími atrakcemi Legendie najdeme i oblíbené vodní prvky jako jsou divoká řeka nebo sjezdy do vody z výšky. Třeba Diamond River vás zavede do světa skřítků. V pohádkové scenérii zažijete dvojitou vodní skluzavku – z osmi a dvanácti metrů. Se suchým oblečením odtud neodejdete. V letním horku to je příjemné osvěžení. Pro jiné případy je pak u kousek od atrakce instalován sušák (za poplatek).

Trochu odpočinku pro rodiče

V Legendii najdete překvapivě i místa, kde můžete na chvíli vypustit nejmenší děti a vychutnat si na chvíli v klidu třeba šálek dobré kávy. Nachází se tady oplocené místo s miniaturními atrakcemi i velké interiérové hřiště s opičí dráhou. Samozřejmě nechybí ani klasická venkovní odpočinková místa s houpačkami, trampolínami, prolézačkami nebo pískovištěm.

Vstupné a otevírací hodiny

Legendia ulice

Na začátku sezóny je Legendia otevřená pouze v pátky až neděle, v letní sezóně pak každý den. Někdy tady dokonce narazíme i na noční otevírací akce. Určitě je dobré sledovat kalendář, protože konkrétní otevírací hodiny se dost často mění.

Ceny jednodenních vstupů se po celý rok průběžně mění. Nejdražší jsou klasicky na vrcholu letní sezóny, je dobré je průběžně sledovat. Pokud sem ale plánujete jít víc než jednou, zvažte koupi sezónní vstupenky. Její cena se vyplatí už při 2 návštěvách parku. Navíc pokud si zároveň s ní pořídíte kartu GoPass, získáte další slevy nejen na konzumaci uvnitř Legendie, ale i na další atrakce u nás a v okolí, např. slovenskou Tatralandii.

Další možností jak ušetřit na vstupném je prozkoumat český Slevomat.cz nebo polský Groupon.pl, kde občas bývají k dostání vstupenky do tohoto zábavního parku za zvýhodněnou cenu.

Nakonec ještě pár tipů

  • Parkování je možné přímo u Legendie za poplatek. Majitelé sezónní vstupenky, mají parkování zdarma.
  • Pokud si v průběhu návštěvy vzpomenete, že jste něco v autě na parkovišti zapomněli, požádejte na informacích o „propustku do samochodu“, abyste se pak zase dostali přes vstupní brány zpátky, jinak uvíznete „venku“.
  • Může se stát, že po absolvování vodních atrakcí na vás nebude nit suchá, ručník se vám může hodit.
  • Vezměte s sebou dostatek pití. Strávíte tady celý den a hlavně v horkých dnech budete mít žízeň. Pití se dá koupit i uvnitř parku je dražší než jsme na Polsko zvyklí – 0,5l Coca Coly 12,99zl (5/2023).
  • Čepované nápoje se rozlévají do vratných kelímků. Nebuďte překvapeni, když po vás bude požadována záloha 10zl/ kelímek.
  • Pokud chcete ještě ušetřit, přibalte si na výlet i jídlo a udělejte si kdekoliv v parku piknik. Ale není to nutné, výběr jídel tady je široký a ceny přijatelné.
  • Nezapomeňte se u všech stánků prokazovat GoPass kartou, dají vám na nákup jídla/pití/zmrzlin slevu.
  • U některých atrakcí jsou nainstalovány radary, které vás vyfotí při těch nejvíc nečekaných situacích. Nezapomeňte se při výstupu na fotky podívat, zasmát se sami sobě a případně si je koupit na památku.

Zábavní park Legendia v zimě

Legendia ogrod swiatel

Existuje nějaký důvod proč by mělo mít Slezské Veselé městečko otevřeno i v zimě? Ano! Legendia se totiž vždy na pár měsíců přestrojí ze Slezského Veselého Městečka na Zahradu světel (Ogród Swiatel). Takovýto kouzelný světelný park vynikne právě v zimní temnotě. Vstup do zimní Legendie je pak rapidně nižší než v letní sezóně a funčních je v tomto období jen několik málo atrakcí, hlavně pro ty nejmenší děti. Všechno je tady pak kouzelně nasvícené, přibyde množství pohádkových postav, ze stánků voní horká čokoláda, zábavní park Legendia i v zimě stojí za to!

Top 8 zábavních parků v Polsku v oblasti Horního Slezska >>

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář