O nás

Jsme obyčejná rodinka se 4 dětmi. Bydlíme na Ostravsku v menším rodinném domečku se zahradou, splácíme hypotéku i auto. Náš život je úplně běžný. Táta chodí do zaměstnání a máma pracuje z domu. Lišíme se jedině v tom, že trávíme hodně času spolu a nebojíme se vyrážet často za poznáním do končin blízkých i vzdálenějších.

Cestování je totiž úžasná věc. Nejen že při něm máme pocit svobody (unikáme z každodenního stereotypu), ale zároveň se bavíme, poznáváme nové věci, sportujeme a hlavně to všechno děláme spolu.

Při každé své cestě víme přesně kam míříme, jak se tam dostaneme, co nás tam čeká a kolik za to všechno zaplatíme. I když vždycky to tak nebývalo, ale se 4 dětmi a občas i psem je příprava nutná. A taky, nebudeme si nic nalhávat, je pro nás důležité, aby nás jedna cesta finančně nevyždímala natolik, aby jsme pak zbytek roku museli sedět doma.

Aktuálně vyrážíme za výlety minimálně 2x do měsíce a na dovolenou 2-3x do roka (samozřejmě bez cestovky).

O zážitcích z našich dovolených si můžete přečíst tady

119424510 10215736852288577 2355133021338207958 n

Ale nebylo to tak vždycky…

Žili jsme jen prací a dětmi, kroužky, školka, nákupy, sem tam bazén nebo dětské hřiště. Veškeré procházky končili na zahrádkách restaurací a víkendy touláním se po nákupních centrech. Kolikrát jsme i několik měsíců nevystrčili paty z města.

A proč? Ani nevíme. Nějak jsme se zasekli ve stereotypu, nežili jsme, jen přežívali. Navíc neustálá výmluva na každém kroku: „Nemáme peníze.“

Jednoho dne jsem zjistili, že takto pořád žít nechceme. Nic nás nebavilo, neměli jsme chuť se ani do ničeho pouštět. Navíc jsme byli v té době opravdu bez peněz. Potřebovali jsme změnu a to rychle.

Začalo to nevinnými výlety do okolí do míst, která nečelí nápory turistů a neplatí se do nich vstup. Ty nejzajímavější a nejkrásnější místa, ale nejsou masově propagované. Najít je nás stálo hodně sil a hodin a hodin v mapách, knihách, videích, webech a dalších místech. Nikdo nám na ně nedal žádnou mapu ani návod na cestu. Nevěděli jsme ani, že existují a hledat něco, o jehož existenci nemáte tušení, je hrozně těžké.

Od výletů k zahraničním dovoleným

Postupem času nám místní region začal být malý a tak jsme se začali poohlížet v zahraničí. My oba toho mám pracovně v Evropě shlédnuto docela dost, ale pracovní cesta není ta, která vás zabaví. Postupně jsme se teda začali vydávat do zahraničí hlavně k moři za zlomek ceny toho, kolik nechávali naši kamarádi a známí v cestovních kancelářích. Což naše okolí zaujalo na tolik, že nás doslova bombardovali otázkami, co, kdy, jak a proč taky mohou udělat pro cestování za stejné ceny.

A to byl vlastně taky i začátek našeho blogu, nesmělý pokus o popis toho, kolik stojí dovolené v zahraničí a kde takové ceny najít. Od té doby se naše webové stránky dost rozrostly a přibyly desítky článků, návodů a inspirací. Výlety a cestování nás baví čím dál víc a postupně směřujeme z low cost cestování (cestování za nejnižší možné ceny – tzv. s baťůžkem) k travel hackingu (pohodlné, někdy až luxusní cestování za zlomek obvyklých cen).

Sledovat všechny naše výlety i zahraniční cesty můžete na našem Instagramu a Facebooku.

Mimo jiné i sepsali i pár eBooků s cestovními inspiracemi právě v Polsku. Získat je můžete na tady >>

Spolupracujeme s:

Overeno rodici banner
Ts banner
Foto 3602cf4ed030629. 50075930
Chtěli by jste se podělit s námi i o svůj příběh?
Nebo na nás máte nějaké otázky?
Neváhejte a napište nám.