fbpx
Wild Florida
Blog,  Tipy na dovolenou v USA,  Zábavní parky

Wild Florida – zoopark, safari i jízda na vznášedlech

Wild Florida je místo, kde můžete zažít kousek té pravé divoké Floridy. Nabízí hned několik druhů aktivit, takže máte možnost se zdejší přírodě a jejím obyvatelům maximálně přiblížit. Pokud se tedy budete pohybovat někdy v Orlandu a jeho okolí, určitě se sem nezapomeňte zastavit, protože toto místo za návštěvu rozhodně stojí.

Vznik parku Wild Florida

Zařízení Wild Florida bylo založeno v roce 2010 bratry Samem a Danem Haughtonovými, kteří jsou nadšenci do přírody a jejich obyvatel. Tito bratři měli vizi vytvořit místo, které nejen umožní návštěvníkům zažít krásu a jedinečnost přírody Floridy, ale také pomůže chránit místní faunu a floru.

Původně začali s pořádáním projížděk na vznášedlech, díky kterým se dá dostat až do centra místních močálů a vidět tak krajinu Floridy z jiných úhlů. Postupně ale rozšířili své aktivity o další atrakce, včetně aligátořího parku, expozice exotických zvířat a edukačních programů.

Park Wild Florida

Floridský ekosystém je unikátní a je třeba na něj upozornit a pomoci tak k zachování zdejšího divokého života, který je domovem mnoha unikátním druhům. Bratrům Haughtonovým v tomto pomáhá právě vytvoření parku Wild Florida. A rozhodně se jim to daří. Wild Florida je nejen poučný, ale i zábavný pro všechny věkové kategorie.

Kde najít Wild Florida

Park Wild Florida se rozkládá na soukromých pozemcích na jezeře Cypress v horních tocích floridských bažin v národním parku Everglades. Konkrétně jej najdeme v oblasti Kissimmee, asi hodinu jízdy autem od Orlanda. Cesta sem je příjemná, nedaleko vede dálnice i široké okresní cesty. Navigace Google s nalezením místa taky nemá problém, nikde nebloudíte.

Atrakce parku Wild Florida

Zařízení Wild Florida nabízí širokou škálu atrakcí, které umožňují návštěvníkům zažít krásy divoké přírody Floridy a přijít do kontaktu s místními druhy zvířat. Lístky na atrakce se kupují zvlášť nebo ve zvýhodněných balíčcích. Některé z nich je pak nutné si rezervovat předem telefonicky nebo emailem.

A co všechno Wild Florida nabízí?

Mapa Park Wild Florida
Zdroj: https://www.wildfloridairboats.com

Jízda na vznášedlech (airboats)

Jízda na vznášedlech patří mezi hlavní atrakce nejen tohoto parku, ale zařízení, které poskytují projížďky bažinami národního parku Everglades je hodně. Návštěvníci mohou projet močály a jezera, sledovat aligátory a další divoká zvířata ve svém přirozeném prostředí. Většinou to jsou různí ptáci, třeba volavky nebo orli, ale když budete mít štěstí, uvidíte i aligátory. My při naší jízdě zahlídli jen skoro metrové aligátoří “miminka”.

Airboat - Wild Florida

Druhů jízd je několik, půl hodinové, hodinové i ty při západu slunce. Největší šanci vidět aligátory mají ti, kteří vyrazí brzy ráno nebo pozdě odpoledne. Vrtule vznášedla dělá hluk, ale není to nic strašného a navíc dostanete na uši sluchátka. Jízda je příjemná, nic extrémního, náš čtyřletý syn si ji užíval. Jen jednou nás překvapil houf mušek, do kterého jsme najeli. Celá jízda je navíc komentovaná. Pokud je, co vidět, kapitán lodi zastaví a povypráví vám pár zajímavostí. Na konci jízdy je vhodné dát kapitánovi za jeho výklad spropitné.

Jízda na vznášedlech je jednou z těch atrakcí, které je nutné zamluvit si předem. Na webových stránkách parku se můžete podívat na obsazenost a časy, kdy se vyplouvá. A pak už stačí si jen koupit lístky a napsat email s časem, kdy by jste o jízdu měli zájem. Tak jsme to udělali i my.

Aligátoří park

Další částí zařízení Wild Florida je minizoo a v něm značná část věnována aligátorům a krokodýlům. Mají tady nejen terária, ale i velký rybník, kde si spokojeně plavou. Nad rybníkem je pak množství lávek a altánků, ze kterých je můžete pozorovat. A pokud si zakoupíte v nedalekém stánku i speciální krmivo, budou na vás tito ještěři i otevírat své velké tlamy a vy jim pak ty pamlsky budete skrz mříže házet.

V teráriích pak najdeme speciální druhy aligátorů, třeba albíny nebo pak mláďata. Wild Florida se aktivně zapojuje do programu ochrany těchto zvířat a zachráněné či uzdravené jedince pak vrací zpět do přírody.

Aligátoři Wild Florida

Dalším lákadlem aligátořího parku je komentované krmení, kdy ošetřovatelé umisťují kusy masa nad vodu a ještěři se pro ně snaží “vyskočit” a utrhnout je pro sebe. Odráží se přitom svým mohutným ocasem. Zároveň se při tomto představení dozvíte hodně zajímavostí o těchto zvířatech, včetně třeba toho jaký je rozdíl mezi aligátorem a krokodýlem.

Zoopark

Ve Wild Florida najdem mimo jiné i nádherné menší zoo, citlivě zapuštěné do místního prostředí. Jak již bylo řečeno, část z něj zabírají velcí ještěři, ale prostor pro další zvířata tady je taky. Najdeme tady hlavně ty menší druhy savců, ptáky a plazy. Opět se tady pořádá představení s drobnými zvířaty, kdy sedíte na lavičkách a chovatelé vám postupně nosí a ukazují opravdu exotická zvířata, jako je pásovec nebo tilikva. Některým šťastlivcům pak dovolí si na ně i sáhnout.

Lenochod Wild Florida

A jaká další zvířata tady najdeme? Roztomilé papoušky hovící si nejen ve voliérách, ale i volně sedící na zábradlí, zábavné makaky a další opice, fosy, dikobrazy, hady nebo oblíbené lenochody. Nechybí tady ani kontaktní zoo s hospodářskými zvířaty, včetně možnosti jejich krmení. Děti pak určitě potěší dětské hřiště.

Močály Wild Florida

Neposlední atrakcí této části je pak stezka nad floridským močálem. Je trochu tmavá a strašidelná. Co pár metrů na vás číhají tabule s nápisy jako “Nesahejte na hady”, “Nesahejte na jedovaté žáby”, “I rostliny tady můžou být jedovaté”,.. a vy koukáte kolem sebe a čekáte, kde uvidíte hada nebo aligátora.

Safari park

Další oddělenou částí Wild Florida je safari. Je to klasické místo, kterým projíždíte a kolem vás se přitom prochází velcí savci a ptáci. Je zakázáno z aut vylézat a i otevírat okénka. Jediný bod, kde se můžete dostat z auta je žirafí platforma. Z této věže máte možnost dokonce žirafy krmit připraveným listím. Safari park je skvělý, zase jiný zážitek, jen je to na zvážení, pokud na Floridě budete mít auto z půjčovny. Třeba pštrosi občas rádi klovou.

Když dostanete hlad

Vstup Wild Florida

Wild Florida je jedno z mála míst, kde neprocházíte při vstupu rentgeny, ani vám nikdo neprohrabává tašky, jestli v nich máte jídlo. Naopak, klidně si sem můžete vlastní jídlo přinést a sníst si jej na jednom z příjemných piknikových míst.

Ale připravovat si nutně piknik ve Wild Florida nemusíte. Park totiž nabízí hned několik možností, kde se můžete najíst stravování. Hlavním místem je jídelna Chomp House Grill, který nabízí nejen grilovaná jídla a za příznivé ceny.

V parku jsou pak rozmístěné další kiosky, kde si můžete koupit něco malého do ruky, pití nebo třeba zmrzlinu.

Dárkový obchod

Hlavní obchůdek se suvenýry nemůžete minout. Je to vlastně i recepce a pokladna v jednom. Je dobré se tady na chvilku zastavit a podívat se po tom, co se nabízí. Mimo jiné tady najdete i výrobky z aligátořích zubů nebo lokální, rukodělné předměty jako jsou mýdla, tinktury či vyřezávané drobnosti.

Mapa světa Wild Florida

Nás tady zaujala i mapa světa, kam návštěvníci mohou zapichovat špendlíky do míst, odkud do Wild Florida přijeli. Náš špendlík byl nesl č.9 jakož to zástupce z ČR a č.1 z Ostravska.

Ceny vstupného

Ceny vstupenek do Wild Florida se dost různí. Záleží totiž na tom, jestli si kupujete vstupy jen do jednotlivých částí nebo si pořídíte některý ze zvýhodněných balíčků. A v cenách takových to balíčků můžete pak kromě vstupů najít i oběd, fotky na památku nebo soukromé setkání se zvířaty. Pro příklad 30 minutová jízda na vznášedle stojí cca 800,-Kč (35 USD bez daně – 10/2023) pro dospělého. V ceně je kromě projížďky i vstup do zooparku, respektive i aligátořího parku, který je jeho součástí. Možností a kombinací různých vstupů a zážitků je opravdu mnoho, takže bude těžké si nevybrat, to co je vám osobně nejbližší.

Ale to by jsme nebyli v USA, kdyby se nedalo na vstupném i nějak ušetřit.

Tipy jak ušetřit na vstupném do Wild Florida:

  1. Zvažte možnost některého ze zvýhodněných balíčků, které park nabízí
  2. Zlevněné vstupné dost často nabízí i zprostředkovatelé, třeba Get Your Guide nebo Undercover Tourist.
  3. Další slevy sem se dají najít na slevových portálech jako je Groupon.com. 

Jak ušetřit na vstupech na atrakce v zahraničí? >>

Shrnutí

Na závěr, park Wild Florida představuje skvělé místo, která propojuje dobrodružství, vzdělávání a krásu divoké přírody bažin národního parku Everglades. Máte tady možnost prozkoumat místní ekosystémy nejen z paluby vznášedel, ale i z blízka v přilehlém zooparku. Ve Wild Florida najdete jiný svět, klidné, ale divoké a nebezpečné místo, prakticky nedotřené člověkem.

Kde Wild Florida najít?

3301 Lake Cypress Rd, Kenansville, FL 34739
Spojené státy
https://www.wildfloridairboats.com

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *