Kam do mini zoo – Zlínský kraj

Které dítě by nemělo rádo zvířátka a ne vždy se dá jet do Zoo. Naštěstí v poslední době vzniklo mnoho menších zařízení, kde mohou naši potomci zvířata blíže poznávat. Kde tyto místa najít? Níže přinášíme inspiraci, kam do mini zoo, která nabízí Zlínský kraj.

V době paneláků a počítačů, už jen málo dětí tráví čas na vesnici lozením po stromech a plašením sousedovic slepic a dalších zvířat. Proto vznikají dětské ranče a mini zoo, která přibližují našim dětem hlavně domácí zvířata. Ale nejen ty. V některých zařízeních najdeme i zvířata lesní, plazy, ryby, brouky nebo dokonce exotická zvířata. A kde tato mini zoo nalezneme ve Zlínském kraji?

Zlínsko

Kone

To nejlepší, čím se může okres Zlín pyšnit, je jeho Zoologická zahrada. Patří k nejnavštěvovanějším místům na Moravě a to hlavně díky velkému množství zvířat. Ty tady chovají mimo jiné i v přírodním bioparku a ve volných výbězích. A kde jinde najdeme ve Zlíně a okolí další zvířata?

 • Farma Žlutava – U vstupu do rodinného ranče pak jakoby se s hospodářskými zvířátky snad roztrhl pytel – nechybí kozy s mláďaty, ovce a ovečky, k vidění jsou dokonce i lamy a divočáci. Majitelé ranče všem zájemcům nabízejí výuku jízdy na koních. A to platí nejen pro pokročilé, ale i pro začátečníky.
 • Envicentrum Pro krajinu – jedná se o miniskanzen v jedné z nejkrásnějších vesniček naší republiky – Vysoké pole. Najdeme tady nejen stodolu plnou sena, stáj s koňmi a oslíky, ohradu s ovcemi a kozami nebo králíkárnu či kurník.

Poznejte Zlínský kraj >>

Kroměřížsko

Pavi

Kroměřížsko představuje úrodná rovina, místy přecházející v pahorkatinu. Okres protíná řeka Morava a je také bohatý na rybníky i jezírka. Nejvíce je Kroměřížsko známé nabídkou svých architektonických památek. A kde tady najdeme zvířátka?

 • Podzámecká zahrada při zámku Kroměříž – historickému centru Kroměříže dominuje barokní zámek a k němu přilehlý rozsáhlá zahrada. V tomto parku najdeme mimo jiné mini Zoo s opicemi nebo domácími zvířaty i volně se pohybující ptáky (pávy, husy, kachny i slepice). Vstupné se neplatí. zdarma.
 • Ranč Kostelany – nabízí nejen westernovou restauraci a stylové ubytování, a i širokou nabídku zábavy a odpočinku. Hlavním tahákem ranče jsou samozřejmě koně, ale najdete tady i ohrady s dalšími domácími zvířaty.

Poznejte Zlínský kraj >>

Uhersko Hradišťsko

Ryby

Nejvýchodnější okres České republiky pokrývá nádherná příroda Beskyd. Kromě ní u něm najdeme i nejedno mini zoo.

 • Živá voda Modrá – jedinečné zařízení, kde máte možnost nahlédnou pod hladinu místních vod a to doslova. Tady se ponoříte pod hladinu rybníka, aniž by jste se namočili. Na povrchu vás pak navíc čeká přilehlá ohrada se starobylými pratury.
 • Terárium Modrá – máte rádi exotické plazy a ještěry? Tady najdete vše –  ještěrky, hady, pavouky, želvy, žáby, štíry, ale také kajmana.
 • Staroměstská mini zoo– tento zoo koutek je součástí restaurace v Hodoňovicích, takže nic velkého nečekejte. Najdete tady králíky, morčata, mývala nebo třeba nosála.
 • Záchranná stanice volně žijících živočichů při zámku Buchlovice – areál je rozdělen na šest samostatných ohrad. V ohradách je umístěna zvěř jelení, srnčí, dančí, mufloní a divočáci. Vstup volný.
 • Hospůdka na Haldě Boršice – toto zařízení nabízí mnohem víc než jen dobré jídlo. Najdete tady koně včetně jízdárny a malou farmu s morčaty, králíky, mini prasátky, kozami, ovcemi, domácími prasaty, kravičkou, husami, kachnami..

Poznejte Zlínský kraj >>

Vsetínsko

Morcata
 • Fauna park Valašské Meziříčí – malá minizoo vybudovaná v klidné části města na zahradě rodinného domu. Najdeme tady různé druhy ptáků, želvy, ryby, poníky, lamy, ovce, kozy, morčata, králíky, pštrosy, dikobrazy a další. Vstupné je dobrovolné, můžete si tady ale koupit krmivo a zvířátka odměnit pamlskem.
 • Valašské muzeum v přírodě Rožnov pod Radhoštěm – není to mini zoo jako takové. Ale tento skanzen se snaží o maximální autenticitu tehdejší doby, takže tady narazíte na domácí zvířata skoro za každým rohem.

Poznejte Zlínský kraj >>

Další tipy na výlety v České republice >>

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář