Loro Park Tenerife

Kanárský ostrov Tenerife je neuvěřitelné místo a jednou z jeho největších atrakcí je Loro Park – nádherná zoologická zahrada s kosatkami.

Ostrov Tenerife je vhodným místem pro odpočinek s dětmi. Prakticky neustále je zde ideální počasí. Není tu příliš horko, a přesto je tu stále teplo a prázdninově. Krajina ostrova je navíc neuvěřitelně rozmanitá a množství přírodních krás podněcuje dětskou zvídavost. A má také Loro Park! Jednu z nejúžasnějších zvířecích atrakcí na světě!

Dovolená na Tenerife – můžu si ji dovolit? >>

Loro Park – Velké exotické dobrodružství začíná

Loro Parque je mimořádné místo, které spojuje zoo a vodní akvárium dohromady. Nachází se v malebné oblasti Puerto de la Cruz. Nejlépe se sem dostanete autem, ale přilehlé parkoviště není příliš velké. Další možností je jet žlutým vlakem z centra Puerto de la Cruz zdarma.

Loro park train

Velké exotické dobrodružství pak začíná hned u vchodu, kde vás přivítají orientální domky obklopené vodou s koi kapry. Můžete se zde také nechat vyfotit na památku. A bude to čím dál tím zajímavější.

Procházíte se po stezce ve stínu vzrostlých stromů a za prosklenými výběhy se objevují nejprve gorily a postupně i další zvířata. V parku žije přes 300 druhů zvířat a nádherná je i bujná exotická vegetace připomínající autentickou džungli.

Veškeré informace o cenách vstupenek tady >>

Tučňáci

Loro park pinguins

Hned za prvními výběhy narazíte na atrakci, která vám vykouzlí úsměv na tváři. Vstoupíte do první budovy na kterou narazíte a najdete tučňáky. Tito malí ptáci jsou vtipní a rádi zapózují vašemu fotoaparátu.

Postupujete dále do tmavých útrob pavilónu a nacházíte nejen další ptáky, ale hlavně ryby.

Zábavné zvířecí show

Loro park ale není jen zoo, kdy pozorujete líně odpočívající zvířata ve svých výbězích. Největším lákadlem jsou zvířecí show a jsou tady hned 4:

  • Lachtaní show
  • Papouščí show
  • Delfíní show
  • Show s kosatkami

Představení probíhají v různých intervalech a různých četnostech. Třeba nejlákavější show s kosatkami je jen 2x denně. Je dobré předem se podívat na hodiny přestavení a podle nich si pak celou prohlídku Loro parku naplánovat. Najdete je tady >>.

Roztomilí lachtani

Loro park sea lions

Jsou věčně mokří a smrdí rybinou, ale kdo by nemiloval pohled velkých lachtaních očí. Navíc jsou dost vtipní. V jenu chvíli jeden z nich začně hrát mrtvého a ostatní mu dávají první pomoc a oplákavají ho. Na lachtanech je vážně vidět jak je to baví. Tady u téhle show se dost zasmějete.

Papouščí show

Loro park parrot show

Ta už je jiná. Má hodně vzdělávací charakter. Cvičitelé papoušky ukazují a povídají zajímavosti z jejich života. Někteří z nich mluví, nebo umí za pamlsek udělat nějaký ten trik. Nějkrásnější na papuščí show ale je, když chovatelé ptáky vypustí do vzduchu a nechávají je volně prolétávat nad vašimi hlavami. A stává se dost často, že si některý papoušek usmyslí, že letět nechce a usadí se vám na rameni nebo rovnou na hlavě.

Delfíní show

Loro park dolphin show

Tito vodní savci jsou úžasná zvířata. Jsou nejen roztomilí, ale i neskutečně chytří. V průběhu jejich představení se nejen pobavíte, ale dozvíte se o nich mnoho zajímavých a užitečných věcí. Třeba co dělat, když najdete delfína uvízlého na pláži.

Show s kosatkami

Loro park orcas show

Tihle obrovští tvorové vám vezmou dech. Celá show je pojata jako osvěta za záchranu těchto tvorů. Dostanete při ní velké množství informací.

Jakmile ošetřovatelé kosatky vypustí do bazénu, dojde vám jak velké jsou. Veleryby proplouvají bazéném, mávají na vás ploutví, nebo vás důkladně zacákají vodou. Určitě je lepší si na tuto show nesedat do spodních řad. Sice vám nabídnou pláštěnku, ale ta vám ani tak moc nepomůže.

Orchidárium, meduzárium, tunel skrz nádrž se žraloky, papouščí školka a další

Loro park shark tank

Když procházíte Loro Parkem, vidíte zvížecí show a pozorujete výběhy se všemi těmi spokojenými zvířaty, ať to jsou lvi, krokodýli nebo opice, rozhodně to není vše, co tady můžete vidět. Loro Park má další expozice, které za to stojí vidět. Třeba nádherné orchidárium, meduzárium plné barevných a roztančených medůz nebo prosklený tunel, ve kterém vám žraloci a rejnoci budou plavat nad hlavami. Vidět „obličej“ rejnoka takto ze spodu je docela vtipné. Za to ze žraloků jde strach.

Nebo taková zvířecí nemocnice, kde můžete za sklem pozorovat ošetřování zvířecích pacientů. A co teprve papouščí školka plná čerstvě vylíhnutých mladých ptáků.

Papoušci všude, kam se podíváš

Loro park parrot

Loro Park býval původně pouze papouščí park, jak tomu ostatně název napovídá. A není se čemu divit, že velká část zoo zůstává ptákům věrná. Některé jako jeřáby, plameňáky nebo pávy najdete volně se po zoo procházet. A někteří ptáci jsou uzavřeni ve svých voliérách. Nejkrásnější ptačí expozicí tady je procházka korunami stromů. Jedná se o obří voliéru, kdy procházíte po lávkách ve výšce stromů zatímco kolem vás polétávají nebo posedávají papoučci. Jsou k vám tak blízko, že by jste si je mohli pohladit, ale to je pochopitelně zakázané.

Loro Park toho nabízí ještě víc

Různé restaurace, stánky se suvenýry a odpočinková místa jsou v zařízení tohoto druhu samozřejmostí. Ale najdeme tady i zábavný odpočinkový koutek pro děti – Kinderlandia. Prolézačky skluzavka nebo dokonce Orca Train děti na chvíli zabaví, zatímco si rodiče mohou na odpočinout a vypít si třeba šálek kávy.

Co podniknout s dětmi na Tenerife? >>

Bude se dětem v Loro Parku líbit?

Vlastně ani není třeba se ptát. Fascinující zvířata, která znají jen z televize, tady mohou mít doslova na dosah ruky. Návštěva Loro Parku je nevšední zážitek, který zůstane dlouho v paměti každému. Na návštěvu si určitě vyhraďte celý den, nudit se rozhodně nebudete. Za nás to je jedna z nejkrásnějších Zoo, které jsme kdy navštívili a to i bez všech těch vyhlášených zvířecích show.

Ubytování na Tenerife >

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář