fbpx
skalka family park ostrava
Dovolená a výlety v České republice,  Kam na výlety,  Zábavní parky

Skalka Family park – zábavní park v Ostravě

Věděli jste, že i Ostrava má svůj zábavní park? Skalka Family park je zařízení plné zábavy na předměstí Ostravy, kde si můžete zadovádět s rodinou a to celoročně!

A pozor letní zábava se od té zimní dost liší, takže si pojďme říct o tom, co nás kdy v areálu Skalky může čekat.

Skalka Family park v létě

Jakmile roztaje sníh a konečně dorazí jaro, Skalka se otevírá pro letní sezónu. Najdeme tady více než 47 zábavných atrakcí, dětské hřiště s prolézačkami, velké lanové centrum, autodrom, kolotoče, vodní svět, hoparénu, anebo dragon dráhu.

Oblíbenou atrakcí zejména pro teenagery je virtuální realita. Nejen děti, ale i rodiče si mohou užít zábavné odpoledne při oblíbeném rýžování zlata nebo mohou s dětmi objevovat krásy pirátské zátoky s dominantou repliky pirátského korábu s názvem Skaláčkova Perla. Dominantou areálu je však nové obrovské prolézací centrum s názvem Skaláčkova Velryba. A ani na novinky letošního roku- Skaláčkovo kolo, Indiánskou stezku (prolézací centrum), anebo létající slony nemůžeme zapomenout.

Za nepříznivého počasí pak lze využít hoparénu, která disponuje 16 trampolínami a oblíbený krytý autodrom. V prostorech areálu se nachází i horská dráha zvaná Dragon, kde si užijí adrenalinovou jízdu i dospělí.

Skalka Family park v zimě

skalka v zimě

Během zimních měsíců se areál proměňuje na horský rezort. Najdeme tady 2 sjezdovky o délce 350 metrů, dětský skipark a kopec s délkou přes 100 metrů s dětským pásem a vlekem. Krom klasických lyží a snowboardu mohou děti z kopce jezdit také na bobech či sáňkách. Pro začátečníky je připraven malý dětský svah, kde se naučí lyžovat každý malý nadšenec. Nahoře na svahu čeká připravený Skybar, kde se můžeme před sjezdem dolů občerstvit. Takže lyžovačka se vším všudy a to na hranici rovinaté Ostravy.

Areál nabízí také zastřešené umělé chlazené kluziště, kde si mohou všichni zabruslit v jakémkoliv počasí. K bruslení ani k lyžovačkám navíc nepotřebujete ani mít vlastní vybavení ani žádné zkušenosti s těmito zimními sporty. V areálu Skalky totiž nechybí ani půjčovna lyží, bruslí a k dispozici jsou také lyžařské kurzy a lekce lyžování, bruslení a snowboardu.

A komu by se zrovna nechtělo ani lyžovat ani bruslit, v Zimním Lunaparku je mnoho dalších zábavných atrakcí, díky kterým se ve Skalce nemáte šanci začít nudit.

Co se dá ještě podniknout ve Skalka Family parku a to po celý rok?

V areálu můžete celoročně navštívit také minizoo, kde chovají třeba lamy, klokany, pštrosy, muflony a další. Celkem je zde k vidění více než 100  kontaktních zvířat (27 druhů), které si můžete pohladit či nakrmit. Součástí minizoo je také Skaláčkovo bludiště, kde se mohou ztratit nejen děti, ale také dospělí. Projdete se voliérou, z vyhlídky si prohlédnete pasoucí se kozy nebo vystoupáte na Stříbrnou věž s výhledem na Ostravu a okolní kopce. V zooparku pak od letošního roku naleznete také hmyzí louku, jejíž obyvatelé jsou doslova obří.

Kam do mini zoo v Moravskoslezském kraji? >>

Další tipy ze Skalky

Pokud si lámete hlavu, jak se postarat o děti v období letních prázdnin? Skalka family park nabízí možnost letních příměstských táborů.

Kde Skalku najít?

Skalka Family Park Ostrava
Vřesina 907, 742 85
https://www.skalkaostrava.cz

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *