Jak ušetřit na vstupech na atrakce v zahraničí?

Chystáte se na vytouženou zahraniční dovolenou nebo na ní dokonce už jste a najednou zjistíte, že vstupy do hradů a zámků, vodních a zábavních parků, muzeí nebo botanických zahrad jsou vyšší než jste si představovali? Tak se raději rozhodnete zkrátit svůj seznam míst, které chcete navštívit. A dost často je to škoda a pak vás mrzí. Dá se nějak ušetřit na vstupech na atrakce i v zahraničí a jak?

My už toho máme proježděno dost a prakticky nikdy nejedeme sami. Vždy sebou máme minimálně jedno z dětí. A kdo tyto malá stvoření dobře zná, ví, že je občas dost těžké cokoliv odepřít těm nevinným dětským očím. Ale co když už jen ta cesta samotná pro nás je dost nákladná a na další výdaje moc nezbývá? Dá se ještě nějak ušetřit? Tady jsou naše tipy.

Plánujte předem a zjistěte si ceny

Ať už se chystáte kamkoliv, věnujte plánované cestě trochu času u počítače. Místo si vyhledejte, pročtěte si cestovní blogy, otevřete si mapy a začněte si psát. Sestavte si seznam míst, které vás něčím zaujaly, poznamenejte si třeba otevírací hodiny a hlavně si nezapomeňte napsat cenu vstupného. Získáte tak nejen přehled o tom, co dané místo nabízí, ale také kolik vás to bude stát. Můžete si pak předem promyslet, co chcete/můžete navštívit a co prostě pro tentokrát oželíte.

Jak ušetřit na vstupech na atrakce v zahraničí? - paříž
Ceny vstupného na některé atrakce v Paříži

Kupujte vstupné online

V dnešní době, kdy už elektronizace pokročila je častým jevem, že vstupné zakoupené online je levnější než to na místě. Další výhodou je, že s předem koupenými vstupenkami nestojíte dlouhé fronty u pokladen a procházíte rovnou dovnitř. A je jedno jestli se jedná o zábavní park, historické památky nebo třeba zoo. Hlavně pak vstupné, které si koupíte online s předstihem už před nebo na začátku sezóny bývá dost často zvýhodněné.

Jak ušetřit na vstupech na atrakce v zahraničí? - malta
Zvýhodněné vstupné do Národního akvária na Maltě při nákupu online

Státní svátky a významné dny

Google najde všechno, takže pokud máte dost času, zjistěte si předem významné dny nebo státní svátky, které se v dané zemi slaví. Je totiž možné, že v určitý den bude možné koupit si vstupné na některou atrakci s velkou slevou. Třeba plánujete v srpnu dovolenou na Floridě a zábavní park Bush Gardens v Tampě ke svátku Dne obětí války nabízel slevu až 50% na jednodenním vstupné, které lze využít kdykoliv v sezóně. Třeba v době, kdy tam budete vy.

Jak ušetřit na vstupech na atrakce v zahraničí? - svátek
Sleva do zábavního parku Bush Gardens v Tampě ke Dni Obětí Války v USA

Poohlédněte se po zvýhodněných balíčcích

Máte v plánu na místě navštívit více atrakcí najednou? Poohlédněte se po zvýhodněných balíčcích. Nekonkurenční místa nebo atrakce vedené jedním provozovatelem se často spojují a nabízejí zvýhodněné vstupné pokud si koupíte vstupné na všechny najednou. Příkladem je třeba takové dvojité vstupné (twinticket) do zoologické zahrady Loro Park a aquaparku Siam Park na Tenerife ušetříte 10 euro (2023).

Jak ušetřit na vstupech na atrakce v zahraničí? - twinticket
Ukázka zdvojeného vstupného

Pobytové karty k ubytování zdarma

Na tento typ výhod narazíme hlavně v Evropě. Funguje to tak, že pokud se ubytujete v hotelu na více dní najednou, dostanete na recepci zdarma kartičku s různými výhodami. Bývají na ní možné nejen slevy v okolí, ale někdy i vstupy na atrakce úplně zdarma. Takovým přeborníkem v pobytových slevových kartách je třeba Rakousko. Ale běžně se s nimi setkáme i v Čechách ( Beskydy Valašsko Card, apod.)

Jak ušetřit na vstupech na atrakce v zahraničí? - pobytová karta

Kupte si regionální kartu

Takové regionální kartičky jsou úžasný vynález. Při jejich koupi sice vynaložíte více peněz najednou, ale máte v jejich ceně většinou zahrnuty vstupy na ty nejžádanější atrakce v oblasti. Není vzácností, že koupí regionální karty máte pak nárok i na přepravu hromadnou dopravou zdarma. Pokud se jedná o velká města ve světě, tak takové karty nabízí společnost GoCity – Londýn, Amsterdam, Řím, Singapur, New York nebo Sydney, jejich nabídka je široká. U nás najdete něco podobného, třeba Olomouc region card nebo Prague card.

Koupí takových karet běžně ušetříte 50% i více procent a to už je dost znát. Jen pozor, regionální karty bývají časově omezené. Takže si promyslete, jestli máte čas je vůbec využít. A také většina těchto kartiček už vlastně kartičkami nejsou. Jedná se o QR kód, který si uložíte do mobilu nebo vytisknete na papír.

Nevyhazujte použité letenky

Některé letecké společnosti jako jsou Emirates, Qatar nebo Turkish airlines nabízí slevy na vstupném v jejich domovských letištích. Takže pokud s těmito společnostmi letíte do Dubaje, Doha nebo Istanbulu, nezapomeňte se předem podívat na jejich webové stránky a prozkoumat, kam všude vám takový použitý palubní lístek může otevřít dveře.

Jak ušetřit na vstupech na atrakce v zahraničí? - emirates
Ukázka slev na letenku u Emirates – více info

Vyhledávejte letáčky

Většinou na ně narazíte už na letišti, někdy vám je vnucují studenti na ulici, nebo třeba leží na pultu v recepci hotelu. Neohrnujte nad nimi nikdy nos. Ne zřídka se v nich skrývá slevový kupón na vstupné. Třeba ve španělské Malaze v jedné podzemní garáži jsme objevili malou nástěnku plnou vizitek (žádné letáčky), jenže to nebyly ledajaké vizitky. Říká se jim GoGo Cards a jedná se o velkou nabídku slevových kupónů.

Jak ušetřit na vstupech na atrakce v zahraničí? - letáčky
Slevové kartičky ve španělské městě Malaga

Nakupujte přes slevové portály

Kdo by neznal starý dobrý český Slevomat.cz? Dá se na něm koupit se slevou pomalu cokoliv. Dokonce i vstupenky do zábavních parků v Polsku, Německu, Slovensku i jinde. A takových slevových portálů po světě existují mraky. Pro příklad existuje třeba společnost Groupon ( .pl v Polsku, .de v Německu, .com v USA, .it v Itálii, .fr ve Franii, .ea v Arabských Emirátech), která se dá využít v těch nejvíc oblíbených turistických oblastech světa.

Pořiďte si slevové karty

Karet všeho druhu existuje na našem trhu mnoho. Pořizujeme si je když chceme ušetřit na jídle, na oblečení, na elektronice, tak proč ne na vstupném. Vlastně si tímto pořizujeme členství v nějaké organizaci a díky tomu získáváme slevy na atrakce. Pokud se bavíme o tom jak ušetřit na vstupném v zahraničí, zatím jsme narazili třeba na kartu GoPass, která platí najednou u nás, v Polsku, Rakousku a na Slovensku. My sami ji využíváme třeba na vstupy do polské Legendie nebo do slovenské Tatralandie.

Jak ušetřit na vstupech na atrakce v zahraničí? - gopass

Prohlédněte si obaly od hraček nebo krabiček od jídla

Bude to znít zvláště, ale toto je skvělý trik. Po rozbalení krabice s Legem pro syna z ní vypadl letáček, na kterém bylo, že s tímto kódem je nárok na 1 dětskou vstupenku do Legolandu zdarma. Jindy jsme se cestou v Rakousku zastavili s dětmi na Happy Meal a na krabici s tímto dětským jídlem byl kupón na 50% slevu na vstupném pro 2 osoby do několika zábavních parků v Evropě včetně Legolandu v Dánsku, Heide Parku v Německu nebo Gardalandu v Itálii.

Jednoduše mějte oči otevřené

Rozhodně se nedá říct, že slevu na vstup můžete získat kdykoliv a kdekoliv. Vždycky je to jen nečekaná odměna. Slevy mohou na vás číhat všude, ale nevíte, kde a kdy na ně narazíte. Teda kromě regionálních a pobytových karet. S nimi se dá trošku plánovat. Proto mějte oči otevřené, čtěte a dívejte se dobře kolem sebe.

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář