fbpx

Blog

Pár řádků o našich cestách. Inspirace, tipy, fotografie, dobré i špatné zkušenosti, věříme, že vše z toho může pro vás být užitečné. Mnohem více inspirace a dalších tipů najdete i na našem Instagramu a Facebookové stránce.

 • zvláštnosti z usa
  Blog

  Zvláštnosti z USA

  USA je mix kultur, ras i náboženství. Každý, kdo sem vyrazí očekává, že se tady používá jiný typ zásuvek, teplota se měří ve Fahrenheitech, rychlost v mílích, výška ve stopách, apod. Ale existují další zvyky a podivnosti, o kterých se až tak moc nemluví. Co při naší první návštěvě USA překvapilo nás?

 • SeaWorld Orlando
  Blog,  Tipy na dovolenou v USA,  Zábavní parky

  Zábavní park SeaWorld Orlando

  Zábavní park SeaWorld Orlando si můžeme představit jako svět mořských akvárií na pozadí adrenalinových drah a dalších atrakcí. Je v provozu již 50 let, ale rozhodně to není žádné zastaralé zařízení. Angažuje se nejen v záchraně mořských živočichů, ale i v neustálé modernizaci a obnově svých jedinečných atrakcí. Takže není divu, že v loňském roce (2022) navšítívilo SeaWorld Orlando odhadem 4,45 milionu osob, což jej řadí na 10. místo nejnavštěvovanějších zábavních parků ve Spojených státech.

 • Florida
  Blog

  Florida den po dni – co všechno jsme zažili

  Florida je vedle Kalifornie a Havaje jeden z nejoblíbenějších dovolenkových států USA. Ale, když už se sem člověk vydá, nechce jen ležet na hotelové pláži a nic nevidět. Proto jsme na Floridu už letěli s jistým plánem, co všechno chceme vidět a navštívit.

 • Wild Florida
  Blog,  Tipy na dovolenou v USA,  Zábavní parky

  Wild Florida – zoopark, safari i jízda na vznášedlech

  Wild Florida je místo, kde můžete zažít kousek té pravé divoké Floridy. Nabízí hned několik druhů aktivit, takže máte možnost se zdejší přírodě a jejím obyvatelům maximálně přiblížit. Pokud se tedy budete pohybovat někdy v Orlandu a jeho okolí, určitě se sem nezapomeňte zastavit, protože toto místo za návštěvu rozhodně stojí.

 • Kennedyho Vesmírné Středisko
  Blog,  Tipy na dovolenou v USA,  Zábavní parky

  NASA – Kennedyho Vesmírné Středisko

  Kennedyho Vesmírné Středisko je místo, které vzniklo za účelem osvěty lidí o cestách do vesmíru. Ono celý ten proces vývoje cestování na jiné planety bývá často obehnán tajemstvími a veškeré dostupné informace jsou složité a těžko pochopitelné. Proto NASA vytvořila toto středisko na Floridě přímo na pozemcích jednoho ze svých kosmodromů, které je přístupné celoročně a všem a které nejen přináší mnoho nových zajímavých informací o vesmíru, ale také umí pobavit své návštěvníky všech generací.

 • universal studios orlando
  Blog,  Tipy na dovolenou v USA,  Zábavní parky

  Universal Studios Orlando

  Universal Studios Orlando je jen jedním zábavní parkem ze skupiny Universal Orlando Resorts a patří k nejvýznamějším a nejoblíbenějším zábavním parkům na světě, nacházejícím se v samém srdci americké Floridy. Tento rozsáhlý komplex, ve které se doslova přenášíte dovnitř dějů slavných filmů, nabízí nepřeberné množství zábavy. A při naši návštěvě Floridy jej prostě nešlo vynechat.

 • Dovolená na Floridě
  Blog,  Tipy na dovolenou v USA

  Naše dovolená na Floridě

  Pro jednou jsem se vydali za oceán rovnou do USA. Jak probíhalo naše plánování a kolik nás taková dovolená na Floridě vlastně vyšla je hodně dlouhé povídání. Ale ty nejzákladnější údaje jsme dali dohromady, aby jste si mohli udělat alespoň nějakou představu o cenách, pokud o takovém výletu také přemýšlíte.

 • Gibraltar skála a opice
  Blog,  Státy EU

  Gibraltar s dětmi

  Gibraltar je kousek britského území na evropské pevnině, který je dostatečně malý, svérázný a tak jiný, že si jej můžete užít i během jednoho krátkého výletu. A vůbec se nebojte si užít Gibraltar s dětmi, přinášíme vám pár tipů na to, kam se na tomto poloostrově vydat.

 • Starý Nesebar - Bulharsko
  Blog

  Letní Bulharsko jako s cestovkou

  Hodně lidí si cestování bez cestovky neumí představit, potřebují mít všechno předem naplánované a o nic se nestarat. Tak jsme si pro jednou naplánovali odpočinkovou dovolenou v Bulharsku jako s cestovkou. Co všechno a jak jsme udělali? A taky kolik nás to stálo?