fbpx

Blog

Pár řádků o našich cestách. Inspirace, tipy, fotografie, dobré i špatné zkušenosti, věříme, že vše z toho může pro vás být užitečné. Mnohem více inspirace a dalších tipů najdete i na našem Instagramu a Facebookové stránce.

 • Starý Nesebar - Bulharsko
  Blog

  Letní Bulharsko jako s cestovkou

  Hodně lidí si cestování bez cestovky neumí představit, potřebují mít všechno předem naplánované a o nic se nestarat. Tak jsme si pro jednou naplánovali odpočinkovou dovolenou v Bulharsku jako s cestovkou. Co všechno a jak jsme udělali? A taky kolik nás to stálo?

 • Blog

  Jak jsme jednou taky nikam necestovali

  Neznám nikoho, koho by letošní rok nepoznamenal. Celý je zvláštní, plný změn a zvratů. Bylo těsně po novém roce, my se chystali na první narozeniny našeho nejmladšího a přemýšleli nad plány nad letošní rok. Na lednici nám přistál papír s nadpisem „Kam na výlet v roce 2020“ a pod ním se začal plnit seznam. Zároveň jsme číhali na levné letenky na jaro a na podzim na delší cestu přes oceán. Díky tomu, že jsou děti nadšení skauti a my máme rádi hory, léto jsme chtěli trávit po místních kopcích.

 • Blog,  Kam na výlety,  Návody

  Geocaching – tip na výlet mimo turistické stezky

  Geocaching, mnozí už o něm něco slyšeli, někteří jej provozují, ale je plno z nás, kteří neví co to je. My volíme geocaching vždy, když chceme poznat zajímavé místa mimo turistické stezky. Je to skvělý tip na výlet na utajená místa, která po většinou znají jen místní a my bychom se o nich jen těžko dozvěděli. Co to je Geocaching? Je to vlastně taková hra, ke které potřebuje ideálně alespoň chytrý telefon s připojením na internet (ale jde to i bez něj). Nejdříve je potřeba se zaregistrovat na stránkách www.geocaching.com (jsou i v češtině) a polovinu práce tak máte hotovou. Principem je, že si na mapě „keší/kešek“ ve svém mobilu nebo na počítači…

 • Blog

  O nás

  Jsme obyčejná rodinka se 4 dětmi a 2 psy. Bydlíme na ostravsku v menším rodinném domečku se zahradou, splácíme hypotéku i auto. Náš život je úplně běžný. Lišíme se jedině v tom, že trávíme hodně času spolu a nebojíme se vyrážet často za poznáním do končin blízkých i vzdálenějších. Cestování je totiž úžasná věc. Nejen že při něm máme pocit svobody (unikáme z každodenního stereotypu), ale zároveň se bavíme, poznáváme nové věci, sportujeme a hlavně to všechno děláme spolu.  Při každé své cestě víme přesně kam míříme, jak se tam dostaneme, co nás tam čeká a kolik za to všechno zaplatíme. I když vždycky to tak nebývalo, ale se 4 dětmi a občas…