fbpx
SeaWorld Orlando
Blog,  Tipy na dovolenou v USA,  Zábavní parky

Zábavní park SeaWorld Orlando

Zábavní park SeaWorld Orlando si můžeme představit jako svět mořských akvárií na pozadí adrenalinových drah a dalších atrakcí. Je v provozu již 50 let, ale rozhodně to není žádné zastaralé zařízení. Angažuje se nejen v záchraně mořských živočichů, ale i v neustálé modernizaci a obnově svých jedinečných atrakcí. Takže není divu, že v loňském roce (2022) navšítívilo SeaWorld Orlando odhadem 4,45 milionu osob, což jej řadí na 10. místo nejnavštěvovanějších zábavních parků ve Spojených státech.

Naše dovolená na Floridě >>

Kde najít SeaWorld Orlando?

SeaWorld Orlando se nachází v hlavním městě zábavních parků, v Orlandu na Floridě, USA. Takže v jeho těsné blízkosti najdeme i slavný Disney World, Universal Orlando Resort, Legoland a mnoho dalších zařízení tohoto druhu.

Pokud přiletíte na mezinárodní letiště v Orlandu, SeaWorld se nachází pouhých 20 minut od něj. A pokud při návštěvě hledáte místo, kde byste se ubytovali, zkuste třeba Bluegreen Vacations The Fountains , kde jsme bydleli my a který se od SeaWorld nachází jen 5 minut jízdy autem. A i k dalším zábavním parkům v Orlandu je to odsud jen kousek. Takže skvělý výchozí bod.

Skupina SeaWorld Entertainment

SeaWorld Entertainment Inc. je americká obchodní společnost, která vlastní a provozuje osm zábavních parků a pět vodních parků většinou v USA. Mezi významné zažízení v jejím portfoliu patří SeaWorld v Orlandu, San Antoniu, San Diegu a nejmladší, teprve letos (2023) otevřený v Abu Dhabi ve Spojených Arabských Emirátech. Společnost se ale neorientuje se jen zábavu a na mořský svět, ve svých parcích pod značkou Bush Gardens ukazuje i suchozemské živočichy.

Jak je vidět, nejedná se o nějaké malou společnost, ale o firmu, která investuje nemalé peníze nejen do naší zábavy, ale i osvěty, výzkumu a záchrany ohrožených druhů živočichů. Takže si na to vzpomeňte, až budete uvažovat o návštěvě jednoho z parků skupiny SeaWorld Entertainment, protože vstupné není zrovna nízké, ale část vašich peněz půjde na dobrou věc, a co víc, pobavíte se přitom a možná i něčemu přiučíte.

Seaworld Orlando byl otevřen už v roce 1973 jako třetí zábavní park skupiny SeaWorld Entertainment. Rozprostírá se uprostřed Orlanda kolem vodních ploch, které mu dodávají na atmosféře. Terária a nádrže se zvířaty jsou pak propleteny atrakcemi, takže při procházení parkem neminete nic z toho, co SeaWorld nabízí.

mapa SeaWorld Orlando

Zvířata v SeaWorld Orlando

Jak již název tohoto zařízení napovídá, SeaWorld Orlando se věnuje hlavně mořským živočichům. Najdeme tady různé druhy ryb, od těch nejmenších po ty největší, ale i bezobratlé živočichy, ptáky nebo velké vodní savce jako jsou mroži a lachtani. A je to vlastně taková rarita. V Orlandu, uprostřed pevniny, bez přístupu k moři a slané vodě si tady hoví delfíni a žraloci, zatímco tučňáci řádí uprostřed ledu a sněhu a to i v tomto jinak horkém floridském podnebí.

tunel v akváriu SeaWorld Orlando

Zažízení je vystavěno jako velká mořská zoo, kdy se procházíte udržovanou zahradou od budovy k budově a kocháte se pohledem na tyto zvířata. Všechno je moderní, čisté, udržované a místy i interaktivní. Dokonce tady máte možnost některé živočichy krmit tady prodávanými pochoutkami. Jsou to třeba rejnoci nebo malí žraloci. Rejnoky si taky můžete i pohladit.

V některých expozicích dokonce probíhají pravidelné show se zvířaty:

Delfíní Show

delfíní show SeaWorld Orlando

Kdo by je nemiloval? Jsou úžasní, vtipní a tak chytří! Pokud je chce člověk poznat více než jen v době, kdy proplouvají kolem vás v akváriu, je třeba zajít na jejich show. Delfíni tady jsou zachránění jedinci, kteří si doslova užívají pozornost svých chovatelů a je vidět, jak je vyskakování z vody a cákání na publikum baví.

Lachtaní Show

Další ze zábachných show v SeaWorld Orlando je ta s lachtany. Při lachtaní show se lachtani s radostí kloužou po skluzavce do bazénu, skáčou, hází si s míčkem, šplouchají po divácích nebo jim posílají pusinky. Ale to není všechno! Umí plno dalších triků. Lachtaní show prostě nikdy nezklame a pobaví.

Show s kosatkami

Kosatky - SeaWorld Orlando

Tato show je zaměřená nejen na velké černobílé tlustokožce, ale hlavně na propojení lidí s mořem a zdůrazňuje krásu mořského života. Během této exhibice vám chovatelé představí tyto obří jedince, popíší vám, jak se o ně starají, a vysvětlí, jak je důležité kosatky a i další mořské živočichy chránit.

Adrenalinové atrakce

Zařízení SeaWorld Orlando ale není jen ukázka mořského světa a jeho živočichů. Je to taky šílená adrenalinová jízda. Ale taková, že některé z atrakcí nemají jinde na světě obdobu a najdete je jen v tomto parku. Takže pokud jsme milovníci vzrušení, rozhodně si to tady užijete maximálně. Zmíníme jen některé z nich.

Pipeline – jízda na serfu

Už jste někdy jeli na horské dráze ve stoje? Tak pozor, v Pipeline toto můžete zažít. Je to naprosto jiný zažitek, když při krkolomné jízdě nahoru dolu, nesedíte, ale musíte stát a pro jednou se zapřít nohama. A to vše při rychlosti skoro 100km/h.

Manta – horská dráha obličejem k zemi

Když ne ve stoje, zkusili jste někdy projet horskou dráhu s pohledem pod sebe? Manta vám to umožní. Poté, co se pohodlně usadíte do svých sedaček, ty se s vámi nakloní tak, že obličejem koukáte na asfalt a vaše záda jsou obrácená k nebi. V této poloze pak prolétáte zatáčky této horské dráhy. Mimochodem i obličejem těsně nad hladinou vody.

Mako – nejvyšší a nejrychlejší horská dráha v Orlandu

Tato horská dráha jde vidět už z dálky když k přijíždíte k SeaWorld. Je pojmenovaná po jednom z nejrychlejších známých žraloků v oceánu. Dosahuje rychlosti až 117 km/h a je 60 metrů vysoká. Tím pádem se jedná o nejvyšší a nejrychlejší horskou dráhu v Orlandu.

Kraken – s nohama ve vzduchu

Ještě vám to nestačilo? Kraken je další z extrémních horských drah tohoto parku. Vysoko, rychle, hlavou dolů a bez to bez pevné půdy pod nohama, nejen to vás tady čeká

Flamingo Paddle Boats – lodičkama na jezeře

Když se vám s těch horských drah moc zatočí hlava, můžete si vyjet na šlapacích plameňácích na jezero a kochat se pohledem na všechen ten ruch kolem vás. Lodičky jsou oblíbené všude na světě u všech věkových kategorií, takže s jízdou v nich potěšíte každého koho máte rádi. Jen pozor, jako jediná z atrakcí tohoto parku není její využití zahrnuto v ceně vstupného a musí se platit zvlášť.

Infinity Falls – jízda na raftu

jízda na raftu SeaWorld Orlando

Tato atrakce je opět označena jako extrémní, i když se nejedná o horskou dráhu. A je pravda, že pro malé děti to rozhodně není. Nasednete na raft a projíždíte divokou vodou, vodopády, gejzíry a nakonec z jednoho vodopádu i padáte. Nit na vás nezůstane suchá, což je ve floridském horku docela příjemný stav. Přesto jsou sušáky za poplatek samořejmě i tady k dispozici.

Journey to Atlantis – zábavná vodní skluzavka

Pokud milujete vodu a klouzačky, tato atrakce je akorát pro vás! Příjemná projížďka lodičkou po umělé říčce, zakončená pádem do vody a velkým výstřikem do stran. Atrakce už není až tak extrémní, ale pro menší děti i tak se nehodí.

A tímto zábava v SeaWorld Orlando nekončí! Zábavy je tady mnohem víc a každý rok se staví další, nové dráhy. Že se vám teď najednou zdá, že je v tomto zábavním parku moc atrakcí pro starší děti a dospělé a pro mladší ročníky SeaWorld není? Ale to je omyl! Stačí jen číst dále.

Ráj pro děti – Sezamova Ulice

sezanmova ulice SeaWorld Orlando

Možná znáte pořad Sesame Street (Sezamova ulice), u nás se vysílával pod názvem Sezame, otevři se! Jedná se o napůl hraný a napůl loutkový pořad pro děti. Vystupovalo v něm množství roztomilých, vtipných chlupatých potvůrek. A samostatná část zábavního parku SeaWorld Orlando je věnována právě dětem a Sezamově ulici.

Najdeme tady vystavenou rekliku tohoto místa, tak jak ji děti znají z televize. Navíc se jedná o interaktivní kulisy. Zvonky u dveří fungují. Popelnice se zatřese, když na ni zaklepete. Množstvím věcí se dá hýbat a otáčet. Jsou tady nainstalovány i tablety a obrazovky, které děti mohou ovládat. A co je hlavní, mezi dětmi se tady prochází i herci přelečení za známe chlupaté příšerky a s dětmi si povídají. Potkat se s Elmem, Ptákem Bukem, Keksíkem nebo popelnicovým Oskarem je zážitek nejen pro naše potomky.

kolotoč SeaWorld Orlando

U toho pohádkového místa samozřejmě nechybí ani kolotoče a horské dráhy pro nejmenší, stejně tak i dětské vodní hřiště.

Jídlo v SeaWorld Orlando

Za dobu pobytu v Orlandu jsme se v SeaWorld setkali s nejpřísnějšími kontrolami tašek, co se jídla týče. Nejen že jsme museli při vstupu procházet rentgeny, ale všechny tašky i otevírat. Žádnou extra svačinu jsme si nebrali, plánovali jsem se najíst uvitř. Ale měli jsme sebou balíček krekrů, 2 kapsičky s dětským jídlem a originál zabalené 4 malé jablečné taštičky z listového těsta. Žádné jídlo z domu. Jablečné taštičky nám byli, ale u vstupu zabaveny a následně zlikvidovány. Dětské jídlo a krekry nám bezpečnostní služba dovolila si nechat. Stejný postup provozují i u pití. Malá plastová láhev na osobu je ale tolerována.

Park si hlídá, aby se uvnitř utrácelo za jeho jídlo a nenosilo se sem z venčí. Takže pokud se do SeaWorld vydáte, tak na to pozor.

Když pak v průběhu návštěvy zábavního parku dostanete hlad, tak se samozřejmě prázdného žaludku bát nemusíte. Míst, kde se tady dá najíst, je mnoho. Sice to tady není nejlevnější, ale uvnitř zábavních parků se vyšší ceny dají čekat. Můžete si tady vybrat jak rychlé občerstvení, tématickou restauraci nebo kavárnu. Své místo v SeaWorld Orlando má i takový Starbucks. Z restaurací pak stojí za zmínku třeba Sharks Underwater Grill and Bar, kdy při jídle pozorujete za sklem proplouvající žraloky.

SeaWorld nabízí i možnost hodování poblíž kosatek, které se jinak dají pozorovat jen při své show. Ale tato služba je samozřejmě extra placená. Stejně jako All-Day Dining Deal. Což je taky zajímavou volbou. All-Day Dining Deal znamená, že si předplatíte celodenní stravování v tomto zábavní parku. Na základě toho se pak můžete kdekoliv parku najíst. Ale jsou kolem toho další omezení a pravidla, takže je třeba si nabídku důkladně předem přečíst a zvážit, jestli ji vůbec využijete.

Ceny vstupného a jak ušetřit

Cena základního vstupného za návštěvu SeaWorld Orlando je cca 3.000,-Kč bez daně (139 USD – 10/2013). Sleva na dítě je minimální (pokud nějaké je) a něco jako rodinnou vstupenku byste tady hledali těžko. Součástí ceny je vstup na téměř všechny atrakce (1 vyjímka) a veškeré show a zvířecí terária. Dále pak existuje celá řada věcí, za které si můžete v případě zájmu připlatit. Kromě All-Day Dining Deal (celodenní jídlo) jsou to třeba přednostní vstupy na atrakce, soukromé setkání s delfíny, tučňáky nebo oběd s kosatkami.

Tipy jak ušetřit na vstupném do SeaWorld Orlando:

 1. Kupujte vstupenky online a s předstihem.
 2. Kombinované vícedenní vstupenky do více parků skupiny SeaWorld Entertainment vyjdou levněji. Například SeaWorld Orlando + vodní park Aquatica Orlando nebo Bush Gardens Tampa.
 3. Park dost často vypisuje slevové akce na až -60% k nějakému důležitému datu ať to je Black Friday, Vánoce, Velikonoce nebo třeba Den Matek nebo Den Veteránů. Nám se takto podařilo koupit si vstupenky za 66 USD / osobu (bez daně, 2023).
 4. Zlevněné vstupné dost často nabízí i zprostředkovatelé, třeba Get Your Guide nebo Undercover Tourist.
 5. Další slevy sem se dají najít na slevových portálech jako je Groupon.com

Další naše tipy, rady, postřehy

 • Ideální návštěva parku je ve všední den mimo prázdniny a svátky. Šetříte tak svoje nervy, protože ve špičkách jsou fronty na některé z atrakcí snadno až dvouhodinové. Samotný příjezd do parku pak naplánujte už před otevřením. Na parkoviště se dostanete snadno, ale čím dříve přijedete, tím blíže k vstupní bráně zaparkujete. Parkování vyjde na celý den na 30 USD bez daně (10/2023). Případně se dá využít služeb taxi nebo UBER.
 • Při vstupu do SeaWorld Orlando procházíte přísnopu bezpečnostní kontrolou s rentgeny. Kromě nebezpečných předmětů jsou kontroly zaměřené i na vlastní jídlo, které je až na vyjímky zakázáno do parku přinášet.
 • Po celém zábavním parku je wifi signál, proto je fajn mít staženou v mobilu i oficiální appku s mapou, které vám pomohou nebloudit. 
 • Toalety jsou na každém rohu, jsou velké, čisté, s koutky na přebalování a některé i s automaty s hygienickými pomůckami. 
 • Abyste s sebou netahali zbytečně moc velké balení pití, vemte si plnitelnou láhev, kde si bude moct dočepovat vodu, kdykoliv budete potřebovat. Fontánky na plnění lahví jsou umístěné většinou u toalet nebo hledejte automatické stánky Coca Cola refill – voda a případně led jsou v nich zadarmo.
 • V parku si můžete koupit tématický znovu plnitelný (bezedný) kelímek za 14,99 USD (10/2023) a do něj si pak celý den dočepovávat na označených místech nealkoholické sycené nápoje podle chuti. Kelímek vám pak zůstane na památku. 
 • Nezapomeňte si sebou přibalit sluneční brýle, opalovací krém a třeba i chladící ručník. Veškeré atrakce jsou venkovní a floridské sluníčko je zrádné.

Ale největší radou od nás je – přijďte na otevíračku, zůstaňte klidně až do zavíračky a pořádně si to užijte! Z úžasných zvířat i všech těch atrakcí vám půjde hlava kolem.

Kde najít SeaWorld Orlando?

7007 Sea World Dr,
Orlando, FL 32821,
USA
https://seaworld.com/orlando

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *