fbpx
dovolená na tenerife
Blog,  Tipy na dovolenou ve Španělsku

Dovolená na Tenerife – můžu si ji dovolit?

Dovolená na Tenerife je pro hodně čechů synonymem luxusní destinace. Místem, kam by se rádi chtěli jednou podívat, ale mají pocit, že takové dobrodružství by zničilo jejich rozpočet. Vyjde opravdu dovolená na Tenerife tak draho nebo si ji můžeme dovolit?

Kanárské ostrovy jsou jedinečnou destinací. Svou polohou náleží k Africe, ale jsou to právoplatným španělským územím. Podnebí tady je vynikající po celý rok, v zimě se denní teploty drží na úrovni 20-24C a v létě 26-32C. Panuje tady příjemné teplé jarní počasí. Kdykoliv se sem rozhodnete přicestovat, rozhodně nebudete litovat. Ale jak je to s cenami? Přece jen když už jsou Kanáry tak daleko, asi to nebude nejlevnější. Pojďme se tedy spolu podívat kolik co stojí.

Dovolená na Tenerife s cestovkou

Nejjednodušší způsob, jak vyrazit na dovolenou je zajít do některé z cestovních kanceláří. Veškeré dokumenty, letenky, ubytování i letištní transfery zařídí za vás. Ceny se pohybují u českých CK zhruba od 15.000Kč /os /týden a u zahraničních CK od 10.000Kč /os /týdne. Nejlevnější zájezdy bývají z pravidla v zimním období říjen – únor (kromě Silvestra a Vánočních svátků).

Kupujeme letenky

Druhým způsobem, jak vyrazit na dovolenou na Tenerife, je vydat se na vlastní pěst. Díky tomu, že se ostrov nachází několik tisíc kilometrů od nás u pobřeží Afriky, je jasné, že cena letenek může ukrojit z našeho rozpočtu nemalou část. Pokud chceme ušetřit, zaměřme se na letenky! Jejich cena z Prahy bývá kolem 9.000Kč /os. V poslední době zavedli nové trasy i další aerolinky a pokud budete bedlivě sledovat ceny, můžete se dostat i na třetinovou hodnotu.

dovolená na tenerife

Další možností je odletět z některého z letišť okolních států, kde bývají ceny zpravidla nižší, nebo nakombinovat lety s přestupem. Při koupi si ale dejte pozor na to, co všechno letenka obsahuje. Nízkonákladové společnosti mívají ceny většinou nižší, ale nebývá v nich ani palubní zavazadlo. Alespoň malý kufr nebo batoh potřebovat budete (zvlášť při cestě s dětmi) a příplatkem za něj se tak můžete dostat na cenu vyšší, než by byl let s klasickou aerolinkou, kde máte v ceně nejen zavazadlo, ale i občerstvení na palubě. Kde a jak hledat letenky vám pomůže tento článek.

Transfer z letiště

Jako všude jinde, i tady je jen na vás, jaký typ přepravy preferujete. My si nejraději půjčujeme auto přímo u kanárské společnosti Cicar. Cena u ní je konečná bez příplatků a depositů, dětskou autosedačku máte možnost mít zdarma. Navíc pokud si auto rezervujete s dostatečným předstihem, vyjde zapůjčení o dost levněji než u konkurence (cca 3000 Kč/ týden). Společnost má kancelář přímo na letišti, auto tam na nás čeká, vyzvedneme si ho při příletu a při odletu jej zase vrátíme. Ceny pohonných hmot jsou navíc nižší než u nás (9/2021 – nafta v CZ 31,50 Kč/ l, na Tenerife 0,996 Eur/ l).

dovolená na tenerife

Pokud neřídíte nebo nemáte v plánu cestovat po ostrově, určitě je dobrou volbou letištní taxi. Ceny jsou smluvní, ale počítejte cca 1 EUR/ km. Když jsme si vzali taxi do hotelu 17km od letiště, platili jsme 20 EUR. Pro cestu z jižního letiště přes celý ostrov do města Puerto de la Cruz pak 80 EUR. Ceny i taxi si jde předem zamluvit a zaplatit, službu nabízí třeba Booking.com.

Nakonec autobusová přeprava. Pokud jedeme někam sami dospělí a nemáme v plánu půjčovat si auto, nevadí mi. Ale při cestě s dětmi a představě, že taháme děti a všechny zavazadla autobusem…. je to na zvážení 🙂 Každopádně síť autobusových linek na Tenerife je hustá. Autobusová zastávka je hned u letiště, včetně infobudky, kde si můžete zařídit lítačku (1 den 10 EUR, 7 dní 50 EUR). Více info na stránkách společnosti Titsa.

Ubytování

dovolená na tenerife

Když se podíváme na zoubek cenám za ubytování, můžeme to shrnout jednou větou: “Hodně muziky za málo peněz.” Na Tenerife, a platí to pro všechny Kanárské ostrovy, najdeme nespočet nádherných resortů jejichž ceny vás udiví. Ubytování tady je levnější než to v Řecku, Itálii nebo na jiných místech Španělska. A hlavně mimo období letních prázdnin. Čtyřčlenná rodina v resortu s bazénem se pohodlně ubytuje i za 8.000 Kč na týden. Budete překvapeni, co si za své peníze budete moci dovolit.

My si vybíráme ubytování klasicky na Booking.com, pokud ale máte radši soukromí a nevyhledáváte služeb hotelových resortů, určitě hledejte na Airbnb.com

Ceny v obchodech

Dorazili jste na místo, jste ubytovaní a chystáte se vyrazit na nákupy do některého ze supermarketů. Kraluje tady hlavně Dino, Lidl a Al Campo (Auchan). Poté, co si projdete regály, zjistíte, že ceny jsou prakticky stejné jako u nás. Balení 3ks baget za 1 EUR, 1kg šunka na váhu 4,50 Eur, 1kg gouda balená 4 EUR, 1 kg mortadella 4 Eur, 1 kg banány 1,20 EUR, 1,5l sangrie (té sladké, co známe) 1 EUR, margarín 500g 0.80 EUR

Když se podíváme na jiný sortiment než je jídlo a pití, tak budou nejvíce nadšeni kuřáci. Ceny cigaret jsou tady poloviční, krabička Lucky Strike 2,70 Eur. Oblečení a kosmetika vyjde opět stejně jako u nás. Dárkové předměty ve stáncích u turistických resortů – magnetka od 1 EUR, osuška od 4 EUR.

Ceny v restauracích

dovolená na tenerife

Ceny v restauracích jsou opět dost blízko našim. V turistických centrech jsou klasicky dražší, v čtvrtích místních obyvatel jsou levnější. Je dobré se dívat, kde na zahrádkách sedí místní, to je skvělý indikátor dobrého lokálního jídla. Porce od 8 EUR (záleží co si dáte), pizza od 6 EUR, 2dcl vína 1,50 EUR, káva i se zákuskem 3,50 EUR. Kebab nebo tortilla ve stánku od 4 EUR, hamburger od 6 EUR (ceny rok 2021).

Zoo a muzea

Na Tenerife je množství muzeí, kde je vstup bezplatný, ale taky místa, kde zaplatíte 12 EUR i více za osobu. Je dobré se předem na cestu připravit a zjistit si informace o jednotlivých místech. Zoo jsou na Tenerife placená vždy. Vstup do Loro parku vyjde na 38 EUR / osobu (rok 2021). Je to dost, ale cena je oprávněná a návštěva za to rozhodně stojí. Pokud nemáte vysoký rozpočet a máte v plánu vidět kosatky a delfíny, hodnotu vstupenek předem připočítejte k plánovaným útratám, ať nejste překvapeni. To stejné v Jungle nebo Monkey parku.

dovolená na tenerife

Aquaparky

Díky chladnějším vodám oceánu a častým vysokým vlnám, nejen že rádi uvítáte možnost hotelového (vlastního) bazénu, ale rádi obětujete jeden den návštěvou aquaparku. Bazénových komplexů je na ostrově hned několik. Největší a nejpropagovanější s množstvím extrémních skluzavek je Siam park, vstupné sem na dospělého stojí 38 EUR. Opět je to dost, ale jestli se rádi bavíte, nebudete investovaných peněz litovat.

Pokud ale nejste milovníky adrenalinu a nejsou zrovna příznivé podmínky na koupání v moři, budou vám více vyhovovat vodní parky jakou jsou Lago Martianez v Puertu de la Cruz nebo Parque Marítimo v Santa Cruz. Jedná se o pohodlné bazénové komplexy s mořskou vodou. Vstupné sem na celý den je jen 5 EUR.

dovolená na tenerife

Můžu si teda dovolenou na Tenerife dovolit?

To musíte vědět jen vy sami. Každý máme jiný rozpočet a naspořené jiné peníze. Každopádně Tenerife a Kanárské ostrovy patří k těm levnějším dovolenkovým destinacím. Rozhodně vás týden tady vyjde levněji než třeba v Itálii. Je třeba si pohlídat nabídky cestovních kanceláří, sledovat ceny letenek, sepsat si přehled toho kolik chci/můžu za dovolenou utratit. Tipy na to jak šetříme na dovolenou my najdete v tomto článku >>

Zkoušeli jsme si spočítat kolik vyšla dovolená na Tenerife nás

  • Varianta 1 (low cost) – let jen ve dvou, začátkem ledna. Letenky Hamburg airways + ubytování v hotelu Marino kousek od letiště + letištní taxi – cena 5000 Kč /os /týden
  • Varianta 2 (rodinná dovolená) – let se všemi dětmi v září. Letenky Swiss airlines + ubytování v hotelu Casablanca + pronájem auta – cena 9.500 Kč /os / týden.
Booking.com

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *