fbpx
Blog

Jak jsme jednou taky nikam necestovali

Neznám nikoho, koho by letošní rok nepoznamenal. Celý je zvláštní, plný změn a zvratů. Bylo těsně po novém roce, my se chystali na první narozeniny našeho nejmladšího a přemýšleli nad plány nad letošní rok. Na lednici nám přistál papír s nadpisem „Kam na výlet v roce 2020“ a pod ním se začal plnit seznam. Zároveň jsme číhali na levné letenky na jaro a na podzim na delší cestu přes oceán. Díky tomu, že jsou děti nadšení skauti a my máme rádi hory, léto jsme chtěli trávit po místních kopcích.

Ale pak to přišlo

V lednu jsme ještě stihli navštívit nějaké ty muzea. A pak přišel konec měsíce a nám lehlo jedno dítě s ošklivou chřipkou. Od prvního se nakazil druhý, pak třetí. Pět týdnů trvalo, než se dali děti nějak dohromady a nám padly naše únorové plány letět za teplem. Ale nevzdávali jsme to, jen jsme si řekli, že to posuneme na dobu květnových svátků. Člověk míní a život mění.

Nastala doba roušková

Zavřené školy, restaurace, hotely, služby, většina obchodů, muzea, hrady, zoo,…. sbohem krásné plány. První dny člověk neustále sledoval média a nevěděl co bude dál. Neustále nás zahlcovala strachem. Prvotní zoufalství vystřídal pocit nepodléhat depresi. Seděli jsme uprostřed klučičího pokoje, chtěli jsme tam v létě vymalovat, ale říkáme si, že by bylo fajn udělat i něco víc. Přece jen bylo zařízení prozatímní. A z chvilkového nápadu vznikl nový cíl.

Cesta do tajů bytového designu

Cíl by byl, ale jak to udělat? Úložné prostory na oblečení, učení a hračky, místo na přespání 3 dětí, místo na hraní i místo na učení a to vše v podkrovním pokoji. Asi jsme si ukousli velké sousto. Normální pokoj by byl v pohodě, ale podkrovní? Vzpomněla jsem si při tom na naši kamarádku Šárku Grycovou z Nuk Nuk Ateliéru. Ta se prostě nejen, že ničeho nelekne, ale dokáže člověku skvěle poradit. Inspirací nám byl její článek 11. krokový návod na předělání dětského pokojíčku, který má na svém webu. S jeho pomocí se nám před očima začala konečně tvořit nějaká ta představa.

Jako upřímně, nebyli jsme s tím tak rychle hotoví jako ona. Ono je taky něco jiného předělat kuchyň, kde už každá žena ví, který přístroj kam uložit, aby se ji tam dobře pracovalo, a podkrovní dětský pokoj, kde jsou ze tří stran šikminy. Ale musím říct, že jsme to zvládli. Šárčin návod je skvělý, pěkně nás vedl krok za krokem. A navíc přesto, že bylo drtivé množství obchodů a hobby marketů zavřených, eshopy fungovaly. Dokonce se nám podařilo sehnat i pana truhláře na výrobu úložného prostoru na míru. A myslím, že se tam teď dětem mnohem lépe bydlí.

Ono je totiž hlavní nebát se věcí, které neumíme

Stejné to je s cestováním. Když člověk chce cestovat a neví jak na to, má v dnešní době obrovskou výhodu internetu. Ten správný návod jak se dostat do dané destinace, co tam podniknout nebo čeho se vyvarovat, vždycky najde. A tím, že se přestaneme bát a půjdeme si za svými sny, otevře se nám neuvěřitelný svět nový možností.

 

A co my a naše cestovní plány? Pořád visí na ledničce. Sice je z nich vyškrtáno jen minimum bodů, ale za to jsme navštívili neplánovaně i jiná místa. O mnohých z nich jsme před tím neměli ani tušení. 

 

 

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *