fbpx
Gdaňsk
Dovolená a výlety v Polsku,  Kam na výlety

Gdaňsk – co vidět (nejen) s dětmi

Gdaňsk je přímořské město v Polsku s více než 1000 letou historií, které již léta přitahuje statisíce turistů nadšených kulturou a kouzlem Starého Města. Ale čím si můžeme ulevit my rodiče a návštěvou tohoto města nadchnout i své děti?

Gdaňsk je nejen jedno z nejkrásnějších polských měst, ale nabízí také spousta turistických atrakcí (nejen) pro děti a to i pro případ špatného počasí, které vám nedovolí věnovat se vodním radovánkám a opalování u Baltského moře. Jaká místa v Gdaňsku to jsou?

Top 10 ubytování v Polsku, kde jsou děti vítány >>

Královská cesta (Trakt Królewski)

Rodinná procházka po této nejreprezentativnější části Gdaňsku je povinným bodem programu, ostatně tak do města vcházeli králové. Nejoblíbenější turistická trasa ve městě začíná o brány – Brama Wyżynna, kde se dnes nacházejí turistické informace. Procházkou po Královské cestě, kolem historických činžovních domů, muzeí, Neptunovy fontány a velkolepého Długi Targu dojdete na nábřeží Motława.

Námořní kulturní centrum (Ośrodek Kultury Morskiej)

Bez moře by Gdaňsk neměl své kouzlo, a tak není divu, že zde vzniklo vzdělávací centrum, které má za úkol přiblížit záhady a specifičnost života na moři. Děti všech věkových kategorií mohou řídit modely lodí plovoucích ve velké kotlině, oblékat se do námořnických šatů nebo poznávat specifika života v přístavu a jedním z největších lákadel je možnost si vlastními silami způsobit tsunami.

Plavba na poloostrov Westerplatte

Zdroj: https://perlalew.pl/

Plavba na výletní loďmi s názvem Černá Perla (Czarna Perła) nebo Galeona Lev (Galeon Lew) na poloostrov Westerplatte je nejen vynikající lekcí historie tohoto místa, ale také příležitostí prohlédnout si památky Gdaňsku z jiného pohledu, z řeky Motława. Z této perspektivy působí gdaňská loděnice, lodě a jeřáby úžasným dojmem nejen na ty nejmenší. Přístaviště najdete v sousedství zeleného mostu (Most Zielony).

Centrum Hewelianum

Nevšední rodinná atrakce se nachází v historických vojenských budovách. Centrum Hewelianum je moderní a interaktivní vzdělávací centrum, kde je vše pojato zábavnou formou. Stálé expozice umožňují atraktivní formou poznávat zeměpis, přírodu, energetiku, matematiku a historii. Zábava pro celou rodinu je zaručena. Navíc je z tohoto místa nádherný výhled na panoráma Gdaňsku.

Europejskie Centrum Solidarności (Evropské centrum solidarity)

Právě zde se moderním způsobem o tom, co vedlo ke změnám ve střední a východní Evropě. Atraktivita výstavy osloví celou rodinu. Pro nejmenší tady bylo nedávno otevřen Herní oddíl – pravděpodobně nejmodernější herní a vzdělávací centrum v Polsku. Dvě zóny – pro děti do pěti a osmi let – umožní dětem se seznámit s hodnotami solidarity prostřednictvím vzrušujících zábavných a vzdělávacích her.

Ruské kolo (Amber Sky)

Velké ruské kolo si okamžitě spojíme s oblíbenou atrakcí v Londýně (London Eye). Zmíněná Královská cesta, celé Hlavní město Gdaňsk, jantarový stadion a za příznivého počasí i Hel – takový pohled vás čeká z Amber Sky. Jedna jízda zabere asi 15 minut, takže si výhledy dosyta užijete.

ZOO Gdaňsk

Městská zoologická zahrada je celoroční atrakcí pro všechny věkové kategorie. Právě zde na vás čekají antilopy bongo, arabští oryxové, zakrslí hroši nebo úžasní, mrchožraví obří kondori. Největší radost nejmladším dělá pohled na opice, slony, žirafy a lvy. Součástí je i malý dinosauří park. Areál zoo je jako stvořený pro příjemnou rodinnou procházku.

Papouščí dům (Papugarnia) Gdaňsk

Papugarnia Gdańsk je místo vytvořené z lásky ke zvířatům. Čeká na vás svět plný barevných ptáků a dalších zvířat. Papoušci si tady volně poletují, sedají vám na ruce nebo ramena, nechají se hladit i krmit. Nejen pro děti to je nezapomenutelný zářitek.

Dále tady můžete vidět lemury, surikaty, veverky tříbarevné. A to není to všechno! Najdete tady i malý podmořský svět plný kouzelných tvorů a úžasných obojživelníků, plazů a pavouků.

Město Hel – co vidět? >>

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *