fbpx
aplikace které při cestování oceníte
Návody

Užitečné aplikace, které při cestování oceníte

Většina z nás již v dnešní době má chytrý telefon s připojením na internet a neudělá bez něj pomalu ani krok. A právě mobilní telefon může být při cestování nepostradatelnou věcičkou. My na něj nedáme dopustit a jaké že to jsou užitečné aplikace, které při cestování oceníte i vy?

Mapy.cz

aplikace které při cestování oceníte

Aplikace od Seznamu se tváří jako každá jiná navigace, v čem je ale jiná? Kromě navigování dopravními prostředky umí totiž krásně zobrazit i pěší a cyklistické trasy a hlavně turistické a naučné stezky. Což je při cestování docela fajn, člověk si může překontrolovat, kde přesně je a jestli náhodou nesešel z pěšiny. Používáme ji taky, pokud nám třeba zbyde čas, chtěli bychom vidět něco dalšího a nemáme probádané okolí. Aplikace Mapy.cz totiž zobrazuje zajímavé body. Takové, které v jiných mapách často nebývají, třeba dětské hřiště, vyhlídka, posezení, apod….

Jediné mínus je, že appka perfektně funguje v Čechách, v zahraničí už hůře. Třeba v Itálii jsme se s ní nechali navést ke zřícenině hradu a na místě a v okolí nebyl jediný větší balvan, který by alespoň naznačoval, že se jedná o trosky. Jen roští a vysoká tráva, jinak vůbec nic.

Google Maps

aplikace které při cestování oceníte

Tato aplikace je nezbytná při návštěvě jakéhokoliv pro nás nového města. Používáme ji hlavně pro navigaci a orientaci při jízdě autem, ale na jedničku zvládá i chůzi nebo doporučí přesuny a spoje veřejné dopravy. Její výhodou při jízdě autem je, že ukazuje i překážky na cestě, třeba probíhající rekonstrukce, což ne každá navigace umí.  Oblíbená místa si můžeme předem ukládát a když vím, že budeme na daném místě bez přístupu k internetu, stáhneme si předem offline mapu (to umí i Mapy.cz).  

Rome2Rio

aplikace které při cestování oceníte

Většinou cestujeme autem nebo si auto půjčujeme, ale vetšinou neznamená, že je tomu tak vždy. Pokud nemáme auto z nějakého důvodu k dispozici, používáme applikaci Rome2Rio. Jednoduše zadáme bod A a bod B a appka nám nabídne nejen možnosti dopravy, ale i dobu přesunu a přibližnou cenu. Aplikace skvěle funguje pro přesuny jak mezi městy tak i na delší vzdálenosti, třeba mezi kontinenty.

Tripadvisor

aplikace které při cestování oceníte

Tuto appku musíte mít ať už jedete kamkoliv. Má užasnou schopnost vyhledávání v okolí. Umí toho hodně, ale k čemu ji používáme my? První věcí je vyhledávání atrakcí. Většinou tam najdeme hlavní a známé turistické cíle v okolí. Ale občas narazíme i na něco nového a neokoukaného. Navíc si pak přečteme v recenzích ostatních uživatelů jestli dotyčné místo stojí za to, jestli náhodou aktuálně není v rekonstrukci a někdy i otevírací dobu a cenu vstupného.

Další věcí, co přes Tripadvisor vyhledáváme jsou místa, kde se najíst. Ono je fajn zaplout do nejbližsí restaurace, když máte hlad, ale ne se 4 dětmi. Nejen, že vás může překvapit cena jídel, ale každé dítě má rádo něco jiného a ne vše snědí. Aplikace umí při vyhledávání krásně filtrovat jak cenovou kategorii, tak i typ restaurace. Občas tam narazíme i na úžasné tipy, například koblihárnu, klobásárnu nebo polévkárnu.

Google Translator

aplikace které při cestování oceníte

Nikdo z nás nemluví všemi světovými jazyky najednou a občas prostě pomoc překladače potřebuje každý. Tato appka má několik výhod. Tou první je, že dokáže překládat i offline. A tou další a pro nás neocenitelnou funkcí je překlad pomocí fotoaparátu. Jednoduše v appce nastavíme jazyk překladu, namíříme hledáček fotoaparátu třeba na jídelní lístek, a na obrazovce mobilního telefonu se nám zobrazí překlad. Takto rychle, bez jakéhokoliv přeťukávání do překladače nebo listování slovníkem.

Booking.com/Airbnb

aplikace které při cestování oceníte

Tyto aplikace se váží ke stejnojmeným webovým stránkám. Nepoužíváme je pořád, ale občas se nám na cestách hodí. Třeba v situacích, kdy si potřebujeme rychle najít ubytování. Ale také pokud někam jedeme, máme v ní uloženo potvrzení o rezervacích ubytování. Booking.com nabízí ubytování většinou komerční (hotely, hostely, kempy,..) a Airbnb ubytování v soukromí (pronájem domu, pokoje nebo jen postele).

Geocaching

aplikace které při cestování oceníte

Je to zvláštní, ale my tuto aplikaci zmínit prostě musíme. Geocaching je hra. Kdo ji nezná, může si něco o ni přečíst v našem starším článku. Proč ji ale máme mezi cestovatelskými aplikacemi? Z jednoho nezanedbatelného důvodu. I když je to „jen“ hra, dokáže nás zavést na místa, o kterých se z internetu nebo aplikací typu Tripadvisor dozvíme jen těžko. Geocaching vytváří místní usedlíci a ti nejlépe znají tajuplná a pověstmi protkaná místa v okolí. Nejednou nám ukázala romantické altánky a zákoutí, neuvěřitelné výhledy nebo doslova zapomenuté stavby. Skvělý pomocník při plánování výletů.

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *