Kam do mini zoo – Moravskoslezský kraj

Které dítě by nemělo rádo zvířátka a ne vždy se dá jet do Zoo. Naštěstí v poslední době vzniklo mnoho menších zařízení, kde mohou naši potomci zvířata blíže poznávat. Kde tyto místa najít? Níže přinášíme inspiraci, kam do mini zoo, která nabízí Moravskoslezský kraj.

V době paneláků a počítačů, už jen málo dětí tráví čas na vesnici lozením po stromech a plašením sousedovic slepic a dalších zvířat. Proto vznikají dětské ranče a mini zoo, která přibližují našim dětem hlavně domácí zvířata. Ale nejen ty. V některých zařízeních najdeme i zvířata lesní, plazy, ryby, brouky nebo dokonce exotická zvířata. A kde tato mini zoo nalezneme v Moravskoslezském kraji?

Poznejte Moravskoslezský kraj >>

Ostravsko

Navrh bez nazvu 128

Ve třetím největším městě České republiky toho moc nenajdeme. Ale na druhou stranu se Ostrava může pochlubit velkou Zoologickou zahradou. Kde jinde tady najdeme zvířata?

 • Skalka family park – v mini zoo najdeme domácí a hospodářská zvířata od křečků a morčata, přes kozy a ovce až po lamy a pštrosy. Zjistit víc >>

Poznejte Moravskoslezský kraj >>

Karvinsko

Mini zoo

Karvinsko je za Prahou, Brnem a Ostravou nejlidnatější okres v České republice a zároveň patří k těm nejmenším. Zrovna neoplývá nabídkou přírodních krás. Ale tyto své nedostatky se snaží vynahrazovat jinak. Kde tady najdeme zvířátka?

 • Hobby park, Bohumín – Mauglího ranč je bežně volně přístupný, nabízí jak domácí zvířata (slepice, husy, kozy, ovce), tak mírně exotická (lamy, pávy). Část ranče je kontaktní, zvířata se dají hladit i krmit. Vstup zdarma.
 • Mini farma Relax, Těrlicko – na zahradě jednoho z rodinných domů vybudovali majitelé kontaktní mini zoo plnou hospodářských zvířat. Celá zahrada je kontaktní a interaktivní. Vstupné je dobrovolné.
 • Daňčí obora, Karviná – tu zná snad každý obyvatel Karviné. Je to výběh uprostřed parku Boženy Němcové a nejdeme v něm jak lesní vysokou zvěř, tak i kozy a ptáky. Vstup je volný.
 • Park Dakol, Petrovice u Karviné – menší mini zoo je součástí zábavního areálu vybudovaného u hotelu Dakol. Najdeme tady opět hospodářská zvířata, která si mohou děti pohladit. Vstup do parku je hrazený.

Poznejte Moravskoslezský kraj >>

Frýdecko místecko

Mini zoo 2

Nejvýchodnější okres České republiky pokrývá nádherná příroda Beskyd. Kromě ní u něm najdeme i nejedno mini zoo.

 • Mini zoo Vendryně – mají tady přes 45 druhů zvířat, exotických i domácích. Máte tady možnost zvířátka nakrmit a pomazlit si je. Návštěvy komentované průvodcem probíhají pouze po předchozí domluvě. Krmení připravenými pamlsky už je pak v ceně vstupného.
 • Mini zoo Lašský dvůr – tento zoo koutek je součástí restaurace v Hodoňovicích, takže nic velkého nečekejte. Najdete tady králíky, morčata, mývala nebo třeba nosála.
 • Obůrka na Bílé – areál je rozdělen na šest samostatných ohrad. V ohradách je umístěna zvěř jelení, srnčí, dančí, mufloní a divočáci. Vstup volný.
 • Tropic Hukvaldy – jak už název napovídá, toto místo láká hlavně na exotická zvířata jakou jsou papoušci, leguáni, pavouci nebo dokonce puma. Drobná domácí zvířata taky nechybí. Vstup je placený

Poznejte Moravskoslezský kraj >>

Opavsko

Mini zoo 3
 • Arboretum Nový dvůr – že v této botanické zahradě najdeme želvy nebo drobné ptáky asi nikoho nepřekvapí. Ale v opavském Arboretu navíc mají i kontaktní výběh s kozami. Vstupné je placené
 • Dětský ranč Hlučín – je malé zařízení, které nejen přibližuje dětem hospodářská zvířata, ale zároveň je pomocí různých her a aktivit učí, jak se k nim chovat. Snaží se tady pomáhat pomocí hipoterapie i tělesně postiženým dětem. Kromě mini zoo si tady děti mohou zajezdit na koních. Vstup je placený.
 • Mini zoo u loutkového divadla v Opavě – nabízí ukázku exotického ptactva, hlodavců, hadů a želv. Otevřeno je pouze v neděli a vstupné je dobrovolné.
 • Zoochov Kružberk – začínající malá farma. Uvidíte tady nejen hospodářská zvířata, ale i lamy nebo velbloudy. Zajímavou službou tohoto zařízení je zvířecí trekking, kdy vám při procházce místní krajinou bude moct dělat společnost zapůjčený oslík, velbloud nebo lama.

Poznejte Moravskoslezský kraj >>

Novojičínsko

Mini zoo 4

Okres Nový Jičín se svou rozlohou řadí mezi ty menší a České republice nepatří mezi turisticky nejvyhledávanější, ale nabízí toho hodně a stojí za to se sem někdy vydat. Pokud se bavíme o mini zoo na území Moravskoslezského kraje, najdeme tady třeba

 • Minizoo Štramberk – jedná se o stálou expozici exotických terarijních a akvarijních zvířat. Vstupné je placené.
 • Dům přírody, Bartošovice – jedná se o záchrannou stanici. Najdete tady volně žijící zvířata, která jsou v léčení nebo jsou neschopná návratu zpět do přírody. Hlavně dravé ptáky, sovy, krkavce, ale třeba i zajíce nebo lišku. Vstupné je placené.
 • Ranč Horečky – tento zoopark uprostřed CHKO Beskydy má rozlohu 7000m2. Děti se tady seznámí se zvířaty jako klokani, pštrosi, pávi, perličky, krocani, koně, bažanti, morčata, králíci, zakrslé ovečky a zakrslé kozičky, kozy anglonubijské a kozy holandské, mini prasátka Göttingenská a prasátka přeštická. Zvířata se dají nakrmit i pohladit. Vstupné je dobrovolné.

Poznejte Moravskoslezský kraj >>

Bruntálsko

Okres Bruntál se rozkládá v nádherné přírodě Jeseníků. Celoročně sem míří velké množství turistů a nelze se jim divit. Okolní krajina rozhodně stojí za obdivování a to ve všech ročních obdobích.

 • Zoopark Holčovice – tady se zblízka seznámíte jak s domácími zvířaty tak třeba s buvolem indickým, daňky, zubry a dalšími obyvateli. Součástí areálu je i Africké muzeum, kde najdete vycpané exponáty afrických zvířat a prvky tradiční africké kultury. Vstup je placený.

Další tipy na výlety v České republice >>

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář