fbpx
Dovolená a výlety v Polsku,  Tipy na Dovolenou

Nejkrásnější pláže v Polsku

Některé lákají bílým pískem, jiné krásou Baltského moře. Některé z nich jsou stejně široké jako americké dálnice, ale mnohé jsou i úzké a nabízejí soukromí. Jiné jsou trochu divoké, další obklopují kopy atrakcí. Polské pláže jsou tak neskutečně barevné. Níže přinášíme ty nejkrásnější pláže v Polsku, vybere si opravdu každý.

Krynica Morska

Nejkrásnější pláže v Polsku

Lenošení na slunci na pláži v Krynici je bezpochyby tím největším potěšením z dovolené. Pláž v Krynici Morske se nachází na Viselské kose (podle National geographic je to jeden z nejkrásnějších poloostrovů na světě ). Je velmi široká (cca 50 m), velmi čistá (je to určitě jedna z nejčistších pláží na polské pobřeží) a velmi slunečná (v červenci zde svítí slunce v průměru déle než 20 dní!). Velkou výhodou pláže je také velké množství atrakcí pro rodiny s dětmi. Najdete zde tobogány, nafukovací hřiště, půjčovny vodního vybavení (skútry, jízdní kola a vodní lyže), plážové bary a velké množství restaurací.

Nejlepší kempy v Polsku u moře >>

Mírně klesající mořské dno je ideální pro bezpečné koupání. Přístup k pláži je přizpůsoben potřebám zdravotně postižených osob. Kromě toho je na ni samostatná oblast ke koupání, kterou nepřetržitě hlídá skupina plavčíků. Můžete se tady “nakazit” jantarovou horečkou a směle se pustit do pročesávání žlutých písků. Na pláži v Krynici můžete občas najít poklady v podobě malých jantarových kostek. Zklamaní nebudou ani ti, kteří se rozhodli jen odpočívat u moře a dýchat vzduch naplněný minerály. Krynica Morska je známá pro své specifické mikroklima s léčivými vlastnostmi. Zdraví je tady ve vzduchu.

Jaroslawiec

Nejkrásnější pláže v Polsku

Díky několika buldozerům, velkému potrubí, efektivitě bagrů a obrovskému množství mořského písku byla v roce 2018 pláž v Jarosławci zaplavena chválou a obdivem. Je přirovnávána k plážím v Dubaji a jejich speciální strukturou výztuh schopných odolat ničivým silám mořských vln k umělým plážím v Nizozemsku.

Co se týče rozlohy (přes 5 ha) není pláž v žádném případě horší než letoviska ve Spojených arabských emirátech. Pokud se chcete přesvědčit na vlastní oči, stačí se podívat na internet. Město tady nainstalovalo speciální online kamery a osvětlení, aby bylo možné pláž kdykoliv obdivovat. Nejlepší je však vidět ji na vlastní oči.

Ustka

Nejkrásnější pláže v Polsku

Letovisko již léta soutěží s Łebou o titul hlavního města centrálního pobřeží. Místní pláž je rozdělená na dvě části přístavním kanálem. Říká se, že je to pláž, která uspokojí každého. Východní část mají k dispozici nadšenci turistického ruchu, množství hospůdek a restaurací a nespočet atrakcí pro děti. Na západ se vydávají milovníci klidu a krajiny divokých dun. Písek je zde příjemný a jemný a navíc každý rok je ho stále více. Dostanete se tam cestami obklopenými voňavými borovicovými lesy nebo vchodem, který vede podél západního vlnolamu.

Po každé bouřce se město stává skutečnou Mekkou hledačů jantaru, kteří se v gumových oblecích s podběráky na ramenou vrhli do pěnivých vod Baltského moře. Zjevně zde najdete ty nejkrásnější exempláře v okolí. Proto se také v Ustce pořádá polské mistrovství v rýžování „zlata z Baltského moře“.

Kołobrzeg

Nejkrásnější pláže v Polsku

Pláže v největším středisku Baltského pobřeží se po letech rekonstrukce a revitalizace staly chloubou Polska. Široké, písčité a čisté a také obklopeny spoustou dovolenkových atrakcí, které každý rok přitahují více a více turistů. Na pláži v Kołobrzegu najdeme 3 oblasti ke koupání: centrální pláž, téměř 400 m dlouhá a 90 m široká, a západní pláž a východní pláž. Nejmalebnější část s vysokým širokým dunovým náspem se nachází na západní straně ústí řeky Parsęta směrem na Grzybowo. Podél centrální pláže, mezi 200 metrů dlouhým molem a majákem, se nachází okouzlující bulvár Jana Szymańského se slavným polským pomníkem manželství s mořem. Na východ od mola, podél lázeňského parku až k amfiteátru, vede Promenada Wydmowa – jedna z nejdelších (2 km) a nejkrásnějších pěších stezek u Baltského pobřeží.

Nejlepší kempy v Polsku u moře >>

Když se budete nudit u opalování a koupání v moři, můžete si zpestřit prázdninový odpočinek návštěvou krásného starého města Kołobrzeg, vydat se na plavbu lodí nebo se projet po jedné z mnoha cyklistických stezek. Projížďce tankem ve Vojenském centru nebo relaxaci v lázních v jednom z mnoha prémiových hotelů v Kołobrzegu vám nic nestojí v cestě. Pokud hledáte více zábavy navštivte třeba zábavní park Wild West v Zieleniewu, 5 km od Kołobrzegu. Ačkoli pláž Kołobrzeg vybízí k tomu, abyste tam strávili co nejvíce času, dovolená v Kołobrzegu není jen o slunění.

Trzęsacz

Nejkrásnější pláže v Polsku

Pláž v Trzęsaczi je skutečným rájem s 200 metry pobřeží. Je to úžasné místo, a to nejen kvůli malebné krajině, kde se moře setkává s pevninou, ale také kvůli historickým památkám. Vedle pláže je modernistická vyhlídková plošina, vysoký útes, který si oblíbili amatéři jízdy na koních, kluzáky a motorové závěsné kluzáky, a staleté ruiny gotického chrámu. Podle legendy je to právě zde, na hřbitově u kostela, kde byla pohřbena Zielenica – bohyně moře, kterou kdysi zajali rybáři. Její žárlivý otec – Bałtyk – neustále posílá pro její tělo obrovské vlny, které omývají zdi kostela.

Kromě toho jsou v obci Rewal také další atrakce, včetně Velerybího Parku, kde můžete obdivovat modrou velrybu o délce 35 m, nebo přímořská úzkorozchodná železnice.

Poloostrov Hel

Nejkrásnější pláže v Polsku

Málokteré místo na Zemi se může pochlubit plážemi, které ho obklopují ze tří stran – už jen z tohoto důvodu stojí za to navštívit poloostrov Hel. I když přístup k němu není nejjednodušší a v hlavní sezóně musíte stát v několikakilometrová dopravní zácpě. Naštěstí to, co najdeme na místě, více než vynahradí útrapy z cesty. Koneckonců, podle National Geographic je to jeden z 15 nejúžasnějších poloostrovů světa.

Město Hel – co vidět >>

Úzký pás pevniny oddělující otevřené moře od zátoky Puck je dlouhý 34 km a v nejtenčím bodě má šířku pouze 150 m, což je něco víc než fotbalové hřiště. Není divu, že tu je tady tolik turistů – bez ohledu na to, kde se ubytujete, pláž bude vždy na dosah. Poloostrov Hel však není jen „dvojitým mořem“ a nádherným pískem. Jsou to také mimořádně příznivé větry pro nadšence windsurfungu a kitesurfingu. Pláže Helu ze strany otevřeného moře jsou široké, rozlehlé a zastíněné nádhernými borovicovými lesy. I když v některých částech poloostrova hustota turistů trochu vzrůstá, ani v exkluzivních Jurata nebo Jastarnia, které si nejraději vybírají rodiny s dětmi, obvykle není problém najít prostor jen pro sebe.

A abyste se ocitli na nejkrásnější pláži polostrova, stačí jít do Chałupy. Pláž v této malé rybářské vesnici byla podle National Geographic na 5. místě v seznamu „Nejkrásnějších pláží na světě“.

Dębki

Nejkrásnější pláže v Polsku

Mnozí sem chodí jen kvůli vodě a písku. Malebné místo u přímořského lesa, daleko od civilizace, čistá voda, téměř bílý písek, nezapomenutelné západy slunce – to je pláž v Dębkách! Není divu, že stála na stupních vítězů (obsadila nádherné třetí místo) v seznamu připraveném společností Skyscanner, představujícím nejkrásnější pláže světa. Místy je pláž přes 100 metrů široká a táhne se několik kilometrů. Ze strany pevniny je oddělena nízkými dunami – takže příjezd je bezpečný. Vstup do vody je také mírný. V hlavní sezóně funguje na pláži půjčovna vodních skútrů a škola windsurfingu.

Nejlepší kempy v Polsku u moře >>

Západní část pláže je místem, kde ústí řeka Piaśnica. Její ústí je nesmírně malebným koutem, jedna z největších atrakcí pláže a dokonce i celého pobřeží. Zde také končí plavby kanoistů. Pokud vás nudí mořská voda, můžete se koupat i v řece. Teplota vody v řece Piaśnici je o několik stupňů vyšší než v Baltském moři. Kromě toho jsou Dębki známé svou naturistickou pláží. Ta se nachází za Piaśnicou a táhne se několik kilometrů směrem k Białogóre. Jsou zde tabule s vtipnými nápisy informujícími o vstupu.

Sopot

Nejkrásnější pláže v Polsku

Sopot, označovaný západními časopisy jako polská riviéra, nabízí turistům celou řadu atrakcí – od Lesní opery přes slavnou ulici “Bohaterów Monte Cassino”, končící nejdelším dřevěným molem v Evropě. Největším lákadlem je ale pláž v Sopotech, kde můžete často potkat i opalující se celebrity. Rihanna nebo Björk jsou jen některé z nich. Sopot je místo, kde se běžně večírky konají až do rána. A přes den jsou populární plážové bary, ve kterých můžete relaxovat na luxusních lehátkách s nebesy.

Pokud vás nudí jen ležet na písku, můžete trávit čas obdivováním elegantních vil a secesních domů s bohatou historií, které tady najdete na každém kroku. A ti, kteří se chtějí dostat pryč od davů turistů, měli by navštívit malebný krajinářský park Trojměstí, kde se můžete nadechnout čerstvého vzduchu a načerpat novou energii pro noční zábavu.

Łeba

Nejkrásnější pláže v Polsku

Pokud mezi vaše oblíbené dětské hry patří stavba hradů z písku, bude pro vás pláž Łeba jako návrat do minulosti. Nikde jinde na pobřeží nenajdeme tolik písku na kilometr čtvereční. Pokud mezi vaše vysněné destinace patří Erg Chebbi v Maroku, poušť Namib v Namibii nebo Corralejo na Kanárských ostrovech, pak se oblast baltského pobřeží mezi Łebou a Rowy stane splněným snem exotické dovolené. Hned vedle pláže v Łebě najdete národní park Słowiński, jehož hlavní atrakcí je jeden z největších shluků pohyblivých dun v Evropě.

Leba – ideální místo pro rodinnou dovolenou >>

Zlaté kopce vysoké až 40 m cestují rychlostí až 10 metrů ročně, „hltají“ další stromy a zanechávají za sebou pahýly těch, kteří jim dříve stáli v cestě. Podle společnosti Skyscanner patří Łeba mezi nejkrásnější pláže světa.

Świnoujście (Svinoústí)

Nejkrásnější pláže v Polsku

Jedna z nejkrásnějších polských pláží je dlouhá 10km a na některých místech její šířka dosahuje až 200 m. Čistá, bezpečná a ekologicky ošetřovaná pláž, omývaná v Baltským mořem s nejvyšší teplotou v zemi. Této pláži se někdy nazývá Mallorca severu a místní písek připomíná ten, který se nachází na plážích v Thajsku. Průměrná teplota vody v létě dosahuje dokonce 25-26 ° C.

Nejlepší kempy v Polsku u moře >>

Možná právě tato čistota a teplota vysvětlují přítomnost modré medúzy, kterou je na polském pobřeží stále obtížnější najít. Kromě medúz můžete také vidět racky, mořské orly, mušle a pyšně se pohybující labutě. Jedním slovem: pouze příjemní představitelé přírodního světa a … ani stopa po sinicích – ty se zde kvůli mořským proudům nikdy neobjevují, takže si můžete bez obav užívat vodní atrakce. Matky se vyhřívají na slunci, mladší děti staví hrady z písku, mladí lidé si zkouší kite a windsurfing, milenci se k sobě choulí v proutěných koších chránících před mořským vánkem a tátové obdivují galerii lodí, které čekají na horizontu, aby vpluly do přístavu.

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

One Comment

 • Arka Gdynia

  Krynica Morska a Piaski TOP nejenom v Polsku. Problémem polského pobřeží jsme my lidé prostě Poláci. Častý halas z důvodu pijatik, nebo močení do moře či v nadmořském pásu lesa fuj.
  Proto je vhodné dobře vybrat destinaci.
  Pro rodiny obě kosy, wiselskou, helskou, nebo západní pomoří (Dżiwnów, Pobierowo, Rewal, Pogorzelica), na centrálním pobřeží Łaba, Karviná, JG.
  Pro singl, nebo party mladých lidí pak známé z nočního života Mielno, Władek a trojměstí.
  Pro lidi kteří se chtějí cítit jako vyšší třída je zde Sopot, Jurata (čili malá Varšava), nebo Kołobrzeg.
  Pro dobrodruhy viselská kosa, Krynica Morska, Piasky, Karwia, Rowy.
  A nakonec opět fenomén Świnoujście, to zažívá opravdový budovatelský boom nikde se neinvestuje do hotelové infrastruktury jako zde.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *