fbpx
kreta bez cestovky
Tipy na Dovolenou,  Tipy na dovolenou v Řecku

Kréta přes červencové svátky

Tip na dovolenou na ostrově Kréta přes červencové svátky bez cestovky s dětmi za 5.256,-Kč/osobu (letenky+ubytování+taxi) v apartmánu s bazénem u pláže, kousek od mořského aquaria a dinoparku.

Kréta je největším, nejjižnějším řeckým ostrovem a zároveň kolébkou evropské kultury. Klima na ostrově je typicky středomořské, dokonce i kolem Vánoc je zde až 17°C. Kromě památek z různých období nebo skvělé kuchyně přitahuje Kréta turisty svými písečnými plážemi. Fenomenální pláž Balos s bílým pískem a křišťálově čistou tyrkysovou vodou, růžová pláž Elafonisi, nejfotografovanější pláž Balos nebo pláž Vai, ve které roste divoký palmový háj.

Více o řeckých ostrovech si můžete přečíst tady >>

Vybíráme termín 4.7.-11.7.2021

Letenky k dispozici z polských Katowic do řeckého Heraklionu za 8.782,- Kč (2.196 Kč /os) s polskou aerolinkou LOT. V ceně příruční zavazadlo i drobné občerstvení na palubě. Rezervovat můžete třeba na Momondo.cz.

Na výběr z ubytování je toho hodně v cenách již od 8.000 Kč za pobyt. Kompletní nabídka zde. My vybíráme krásný skvěle hodnocený apartmán a výhledem na moře, kousek od mořského aquaria i dinoparku – Irilena „by Checkin“ za 11.136 Kč  (2.784 Kč /os /pobyt).

Irilena „by Checkin“

Výše uvedené ubytování se nachází cca 10km od letiště, takže pokud si nechcete půjčovat na dobu pobytu auto, určitě využijte letištní taxi. To si objednáte předem, řidič vás bude čekat na letišti a zpět vás vyzvedne v domluvený čas na ubytování. Cena za tuto službu (taxi tam a za týden zpět) je 1.107 Kč. Rezervovat můžete tady.

Pro transfer z letiště na ubytování můžete využít i vypůjčení auta. Hlavně kvůli rozloze Kréty a množství památek, které nabízí, je auto velkou výhodou. Cena za týdenní pronájem auta v sezóně ale začíná na částce 5.144 Kč/ týden. Rezervovat můžete u Rentalscars.com

Suma sumárum letenky+ubytování+pronájem auta = 8782 + 11136 + 1107 = 21025,- Kč za letenky, ubytování a letištní taxi v apartmánu s bazénem u pláže pro rodinu se 2 dětmi přes červencové svátky za týdenní dovolenou v Řecku na ostrově Kréta, tj. 5.256,-Kč/os/pobyt.

POZN. Konečná cena může být nižší i vyšší, dle vašich konkrétních potřeb a požadavku na služby ubytovacího zařízení, letecké společnosti a půjčovny automobilů.

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *