Malaga s dětmi

Malaga, nebo jak se to španělsky správně píše: Málaga je vstupní branou do Andalusie. Ale stojí za to navštívit město Malaga s dětmi?

Malaga, stejně jako celé španělské pobřeží Costa del Sol, je známá množstvím slunce, které tady svítí během celého roku. V prosinci je zde 5x více slunce než v Čechách! Pokud potřebujete doplnit vitamín D a načerpat energii uprostřed zimy, určitě přijeďte do Malagy alespoň na víkend.

Vyplatí se týden v Andalusii v zimě? >>

Navíc samotná poloha města u pobřeží naznačuje, že tady bude k dostání spoustu chutných a čerstvých mořských plodů a ryb. Malaga je vyhlášená především těmi malinkými – krevetami, šproty a sardinkami. Kromě toho nejmalagičtějším jídlem, nebo spíše svačinou, jsou espetos de sardinas (grilovaný špíz se sardinkami).

Malaga s dětmi - kostka

A konečně, toto místo je známé svou kulturou. Málaga je rodištěm malíře Pabla Picassa (1881-1973) a herce Antonia Banderase (1960). Sochu prvního uvidíte na Plaza de la Merced, zatímco druhý se nejen neustále objevuje v Malaze, ale je také zakladatelem a ředitelem Teatro del SoHo a z oken svého bytu sleduje průvody Semana Santa.

Kdy je nejlepší období pro návštěvu Malagy ?

Nejlepší čas na návštěvu Málagy je… kdykoliv. Malaga má prostě své specifické mikroklima, které dělá zimy slunečné a poměrně teplé. Průměrná teplota v zimě přes den je 15C a více a teplota v noci prakticky neklesá pod 0, zatímco ve vnitrozemí ano. Dost často se přes den dá chodit s krátkým rukávem, protože na sluníčku je pak teplota ještě vyšší.

572a1faba0520

V létě je ale také počasí snesitelné, protože město ochlazuje vánek od Středozemního moře. Pamatujte však, že se stále jedná o jižní Španělsko a teploty jsou zde vyšší než u nás. Ne však tak vysoko jako hlouběji uvnitř Andalusie, kde v létě dosahují i ​​45C a více.

Je vhodná Malaga pro návštěvu s dětmi?

Rozhodně je! Nejen Malaga, ale vlastně celé Španělsko jsou nakloněné dětem. Vynikají třeba nespočtem chráněných moderních a barevných hřišť, které jsou rozesety na každém kroku. Navíc krásné pláže, sluníčko a milí lidé, kteří vždy a všude vaše děti přivítají s otevřenou náručí. A spokojené děti jsou vždycky známkou dobře strávené dovolené.

Ubytování ve španělské městě Malaga >>

Castillo de Gibralfaro

Castillo de gibralfaro

Zřícenina hradu ze 14.století se tyčí na kopci nad městem a utváří tak krásnou atmosféru. Jako každý hrad, i Castillo de Gibralfaro je postaveno na prudkém kopci. Při výšlapu sem se zapotíte, ale dá se taky dojet až před bránu autem, parkování je zdarma. Je to skvělé místo, ze kterého budete mít 360 stupňový výhled na celou Malagu. Stavba je obehnána vysokými hradbami, po kterých se můžete procházet (a vaše děti běhat), dokud budete mít dostatek sil. Součásti hradu je příjemný stinný parčík a malé muzeum o jeho historii. Vstup sem je placený.

Alcazaba

Malaga s dětmi - pevnost

Tato stará palácová pevnost je další ikonou Malagy. Stavba nabízí plno průchodů a zákoutí, minizahrádek, věží, vestibulů a chodeb, dále krásné zahrady plných květů, pomerančovníků a chodníků vinoucích se do strmých svahů. Zejména v horkých dnech, protože se můžete schovat na stinných místech. Také je odsud z těch nejvyšších míst skvělý výhled na město. Vstupné se platí.

Museo Aeronáutico de Málaga

Malaga s dětmi - letadla

Ať je to holka nebo kluk, všechny děti milují velké stroje a letadla k nim patří. Takže s leteckým muzeem nikdy neuděláte chybu. Jedno takové místo se nachází v Malaze hned na letišti. V zachovalé budově prvního terminálu letiště v Malaze můžete navštívit recepci, čekárnu a dokonce se podívat do zákulisí, třeba do kanceláře manažera, vyhlídkové věže. Samozřejmě nechybí velké množství historických exponátů, interaktivních předmětů a letadel, ve kterých můžete všechno vidět, lézt do nich a na všechno klikat. Navíc tady najdete vyhlídkovou platformu, ze které můžete vidět odlety a přistání letadel na letiště Malaga. Krásně si tak můžete zpříjemnit čekání na váš vlastní odlet. Vstupné do muzea je zdarma, dary jsou vítány.

Parque de Málaga

Malaga s dětmi - park

Všechny parky v Malaze jsou skvělé. Čisté, zelené, plní vonících květin a keřů, kids-friendly a je opravdu těžké si z nich vybrat. Ale zmíníme alespoň jeden z nich. Parque de Málaga je nádherný pobřežní park, o kterém by se dalo rozhodně říct, že je oázou pro návštěvu města v horkých letních dnech. Návštěvníky parku tady před slunce chrání husté koruny palem. Osvěžující mořský vánek a tryskající voda z fontán vám dopřejí chvilku oddechu od letního horka. Ve vzduchu se navíc mísí vůně rozličných tropických květin. Děti tady najdou útočiště na dětském hřišti a když se budou dobře dívat kolem sebe, zahlédnou i nějakého z volně žijících papoušků.

Ubytování ve španělské městě Malaga >>

Vzhůru na pláž

Malaga s dětmi - pláž

Nic nepotěší děti tak moc jako hraní si v písku a cachtání se ve vodě. Návštěvou pláže s vašimi potomky proto nikdy nešlápnete vedle. Malaga se nachází přímo u Středozemního moře a je doslova obklopena plážemi. Dlouhé písčité pruhy pevniny oddělují město od moře prakticky po celé jeho délce. Pláže jsou dostupné prakticky z každé městské části. Sice přítomnost velkého přístavu může vyvolávat smíšené pocity, co se kvality vody týče, ale tentokrát je to jen předsudek.

Společným jmenovatelem všech místní pláží je velmi dobrá infrastruktura. Na městských plážích jsou veřejné sprchy a toalety a na oběd si obvykle můžete zajít do jedné z přímořských restaurací. Navíc dost přizpůsobené i pro kočárky a handicapované – mnohé z nich jsou vybaveny zpevněnými rampami.

Projížďka lodí

Malaga s dětmi -loď

Když se unaví malé dětské nožičky z věčného pochodování po městě, začnete se vždy poohlížet po místě, kde by se dalo na chvilku odpočinout. Co takhle to pro tentokrát pojmout jinak a vyrazit na projížďku lodí, protože to je pro děti vždycky zážitek. Možností a nabídek vyhlídkových plaveb je nespočet. Nejjednodušší je asi výlet vyhlídkovou lodí z přístavu u slavné barevné krychle Centre Pompidou Malaga a trvají 1-1,5hod. Při plavbě se vám naskytne výhled na město zase z jiné perspektivy.

Vyplatí se týden v Andalusii v zimě? >>

A co dál se dá v Malaze zažít?

Malaga je nádherné město plné umění. Potkáte ho na každém kroku. Je zde hned několik uměleckých muzeí. Jedno vzdává hold svému rodákovi Pablu Picassovi, jiné se věnuje hudevním nástrojům. A co teprve takové muzeum vína nebo Museo de Málaga, kde je dokonce vstup pro návštěvníky z EU zdarma. Ale stačí i jen pohé procházky městem. Narazíte při ní na historické stavby všeho druhu, nasajete vůni květin a výborného jídla a možná narazíte i na různá tajuplná místa.

Malaga s dětmi - trh

Třeba takové každodenní dopolení trhy na Mercado Central de Atarazanas, sice nejsou vhodné pro děti (doslova hlava na hlavě), ale nakoupíte si tady množství lokálních dobrot, nebo tady můžete přimo na místě ochutnat tapas.

Ubytování ve španělské městě Malaga >>

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář