fbpx
termály v polsku
Dovolená a výlety v Polsku

Top 10 nejlepší termály v Polsku

Termální vody jsou mimořádným bohatstvím, které umí termály v Polsku dokonale využít. Působí léčivě a poskytují relaxaci bez ohledu na roční období.

Díky technologickému pokroku se v posledních letech v Polsku rozrostl počet nových termálních lázní s celoročním provozem poskytujích svým hostům skvělé podmínky pro relaxaci i léčbu. A i stále více turistů vyhledává tyto horké prameny. Co o léčivých termálních vodách vlastně víme?

Za termály v Polsku jsou považovány podzemní vody, které mají při výstupu z podzemí teplotu nejméně 20℃. Voda proudící pod tlakem vrstvami hornin hluboko pod zemí na sebe nabaluje řadu chemických prvků v nich obsažených, které mají pozitivní vliv na fungování lidského organismu. Je to především vápník, ale také křemík, draslík, železo, hořčík, síra, lithium, selen, chrom a mangan. Tyto prvky se na různých místech vyskytují v různých koncentracích, proto se vždy vyplatí zvolit pramen, který obsahuje nejvíce minerálních složek, které zrovna my v tu danou chvíli potřebujeme.

Například vápník zabraňuje svalovým křečím. Draslík pomáhá při problémech s usínáním, podporuje oběhový systém a zajišťuje správný krevní tlak. Vyšší teplota vřídel pak usnadňuje vstřebávání těchto prvků. Termální vody mohou být nápomocné i v prevenci nemocí jako je Alzheimer a Parkinson, při rekonvalescenci a rehabilitaci, zlepšují činnost srdce, odstraňují bolesti svalů a kloubů, snižují hladinu stresu a příznivě působí na pokožku.

Kde si tedy můžete vychutnat úžasné vlastnosti termálních vod? Představujeme vám 10 nejlepších termálních koupališť v Polsku!

Termy Zakopiańskie, Zakopane, Tatry

Termy Zakopiańskie - nejlepší termály v Polsku
Zdroj: https://www.termy-zakopianskie.pl

V srdci malebného Zakopaného, obklopeného majestátními horami Tatry, se rozkládají Termy Zakopiańskie – oáza relaxace a blahobytu. Tyto moderní termální lázně spojují kouzlo horského prostředí s unikátním zážitkem termálních pramenů, nabízející návštěvníkům nezapomenutelný pobyt plný relaxace a odpočinku.

Zakopane – atrakce (nejen) pro děti >>

Najdete tady kryté bazény – plavecké, rekreační bazény s vodními tryskami, gejzíry a podvodními lehátky a brouzdaliště s barevnými interaktivními hračkami. A pak i venkovní na vyhlídkové terase ze které můžete obdivovat panorama Tater. Teplota vody ve všech bazénech je mezi 29°C a 32°C, v brouzdališti do 33°C. Kromě toho můžete využít 6 jacuzzi a 5 skluzavek nebo si zaplavat na divoké řece.

Vedle bazénů nabízí Termy Zakopiańskie širokou škálu wellness a relaxačních služeb. Moderní wellness centrum zahrnuje sauny, parní lázně, masáže a další procedury, které pomáhají odreagovat od každodenního stresu a obnovit harmonii těla a mysli. Pro ty, kteří hledají aktivní odpočinek, jsou k dispozici také sportovní areály a fitness centrum.

Prozkoumejte krásu Zakopaneho >>

Termální lázně Gorący Potok Szaflary, Nowy Targ, Tatry

Gorący Potok - nejlepší termály v Polsku
Zdroj: https://www.goracypotok.pl

Gorący Potok Szaflary představuje jedinečné termální lázně a wellness centrum v malebné obci Szaflary vedle města Nowy Targ, nedaleko známého polského letoviska Zakopane. Tato oáza klidu a relaxace láká návštěvníky svými teplými prameny a moderními wellness službami v krásném horském prostředí.

Při vstupu do komplexu Gorący Potok Szaflary se hosté ocitnou v nádherném areálu obklopeném přírodou Tater. K dispozici je přes 20 bazénů se sirnou vodou o teplotě 34-40°C, z toho 10 v areálu venkovního koupaliště. Některé z nich mají nářeční názvy, např. Siarcane Koloseum, Górsko Riwiera, Ślebodny Bonior nebo Wodno Bździągwa.

Speciální pozornost je věnována i dětem. Ty tady najdou dva bazény určené speciálně jim – Vodní školku se skluzavkami a vodními fontánami a Dětský pramen s velkým míčem uprostřed. Děti se navíc mohou vyřádit v lanovém parku nebo v herně.

Milovníci adrenalinu tady pak také najdou své místo. Mohou se těšit na Big Swing, největší dřevěnou houpačku v Polsku, a 2 velké skluzavky.

Uvnitř termálů se nachází i relaxační zóna – Grzysno Przyjemność. K dispozici jsou navíc i 4 intimní bazény, které si lze exkluzivně pronajmout, suché a parní sauny, jacuzzi koupele a solná promoce. Zajímavostí jsou léčebné koupele s bahnem z Czarného Dunajce. Na výběr je také široká škála kosmetických procedur a masáží.

Objevte tatranské Szaflary >>

Terma Bania, Białka Tatrzańska, Tatry

terma bania - termály v polsku

Terma Bania je moderní termální lázeňský komplex se skvělou infrastrukturou opět nedaleko městečka Zakopane, který se těší velké oblibě mezi návštěvníky hledajícími relaxaci, odpočinek a wellness. Venkovní bazény Terma Bania jsou obklopeny vrcholky Tater a poskytují tak jedinečný zážitek z koupání pod širým nebem s nádherným výhledem na hory. Vnitřní bazény pak nabízejí pohodlí a relaxaci v každém počasí.

Voda v bazénech zde má teplotu 34-38°C a vyvěrá z hloubky 2500 m. Celý komplex Terma Bania je rozdělen do 3 zón – Fun, Relax a Saunarium. V létě pak přibývá ještě letní koupaliště.

Vodní plocha všech bazénů v Terma Bania činí celkem 2 200 m2. Relaxační zóna má dva kryté venkovní bazény s gejzíry, vodními tryskami, lehátky a protiproudy.

Fun Zóna je místo určené pro rodiny se spoustou vodních atrakcí. K dispozici jsou vnitřní i venkovní bazény, celoroční skluzavky, vodní hřiště, děla, brouzdaliště a bazén s umělými vlnami.

V Saunarium mohou hosté využívat solankovou věž, parní lázeň, finskou saunu, solnou jeskyni, ruskou Banyu, saunu Old Highland a relaxační místnost.

V létě se venku otvírá část komplexu s dalšími tobogány a zábavními vodními prvky a objevuje se i obrovské nafukovací vodní hřiště. Na čerstvém vzduchu samozřejmě nechybí ani plochy s prvky, na kterých se nenamočíte, jako jsou dětské hřiště či lanový park.

Celou nabídku doplňují wellness procedury, několik barů a fitness centrum.

Ubytování poblíž Terma Bania >>

Termy Chochołowskie, Tatry

Zdroj: https://www.chocholowskietermy.pl

Termy Chochołowskie leží ukryté v srdci malebného polského horského regionu, jak jinak než nedaleko proslaveného města Zakopane, na řece Dunajec téměř na hranici se Slovenskem. Tento lázeňský komplex představuje útočiště klidu a relaxace pro všechny, kdo touží po spojení přírody s horkým prožitkem místních vřídel.

Tyto největší termály v Polsku se chlubí celkovou vodní plochou 3000 m2. Voda v bazénech se zde pohybuje od 30°C do 36°C a vyvěrá z hloubky 3 600 m. Samotné termy Chochołowskie jsou komplexem 30 bazénů a sudů naplněných termální vodou s léčivými účinky.

Venkovní bazény tady najdete dva o rozloze 638m2 a 855m2, obohacené o atrakce jako bazén s umělými vlnami, divokou řeku a další vodní prvky.

Mezi kryté nádrže patří bazény s masážními tryskami, sedm menších vířivek a jedna větší vířivka. Zvláštní pozornost si zaslouží i speciální jacuzzi se slanou vodou.

Areál Chochołowskie Termy má také několik atrakcí věnovaných mladším milovníkům vodní zábavy. Nachází se tady dvě oddělené oblasti: zóna pro malé děti a zoná pro starší děti. První z nich zahrnuje hřiště propojené s brouzdalištěm pro děti o ploše 35 metrů čtverečních a hloubce pouhých 30 centimetrů. Ta druhá, dětská zóna pro naše starší potomky je trochu aktivnější. Najdeme v ní totiž rodinné skluzavky a parní lázeň určenou právě dětem. V letních měsících je tady otevřeno i velké venkovní vodní hřiště.

Poslední částí Termy Chochołowskie je saunarium a SPA zóna, umožňující (zejména) rodičům nachvíli odpočívat a relaxacovat a zároveň zregenerovat své tělo. Na místě najdete širokou škálu ošetření celého těla.

Ubytování v přímo v Chochołowie >>

Tarnowskie Termy, střední Polsko

Pokud se někdy ocitnete poblíž Poznaně, pouhých 30 kilometrů od samotného centra tohoto středopolského města najdete Tarnowskie Termy. Tato moderní termální lázně jsou doslova wellness oázou. Představují kombinaci relaxace, léčivých vlastností termální vody a komplexních lázeňských služeb.

Zdroj vody v tomto lázeňském zařízení pochází z termálních vod, jejichž teplota dosahuje téměř 48 stupňů Celsia.

Tarnowskie Termy jsou zařízení uzpůsobené celé rodině. Pro děti a aktivní jedince tady mají celou řadu atrakcí, jako je sportovní koupaliště se šesti drahami, zábavná a relaxační zóna, multimediální skluzavka a vyhrazená zóna pro nejmenší děti.

Místní wellness centrum pak nabízí komplexní škálu relaxačních procedur těm, kteří si sem přišli odpočinout a najít klid. Na výběr budou mít z několika druhů saun, parních lázní, masáží a dalších terapeutických služeb.

Ubytování v městečku Tarnowo Podgórne >>

Termy Maltańskie, Poznaň, střední Polsko

Termy Maltanskie - termály v Polsku

Termy Maltańskie je sportovně relaxační komplex nacházející se u jezera Maltańskieho o rozloze 6 hektarů přímo v srdci polského města Poznaň a patří mezi největší termály v Polsku. Místo jako stvořené pro každého, kdo má rád tropické klima, relaxaci a dobrou zábavu.

Poznej Poznaň s dětmi >>

Místní termální voda má příjemnou teplotu (asi 40 stupňů Celsia) a vyvěrá z hloubky 1300 metrů.

Pokud se vydáte objevit Termy Maltańskie, najdete tady hned 16 bazénů (včetně venkovního nebo se slanou vodou), vodní skluzavky, dětská hřiště a dokonce i rajskou pláž bohatě obklopenou zelenou vegetací. Celé této tropické části dokonce dominuje sopka, podobně jako tomu je v Mauna Kea na Havaji. Mezi množstvím zdejších bazénů jsou i dva celoroční s výhledem na jezero Malta, které vypadá fenomenálně v kteroukoli roční dobu.

Součastá termálů je i aquapark, který nabízí všechny druhy vodních atrakcí. Své místo si zde najde každý, kdo hledá relax, výzvy i adrenalin. K dispozici jsou skluzavky různých stupňů obtížnosti, bazén s vlnobitím pro milovníky přímořských dobrodružství, geotermální bazén, zklidňující hydromasáže, ale i dětská hřiště. Svůj koutek si najdou i lidé hledající příjemné místo k odpočinku.

Během letní sezóny je otevřena venkovní část, která nabízí ještě více atrakcí. Další vodní skluzavky, vodní překážková dráha, pláž s pravým mořským pískem a dvě hřiště jsou jen některými z nich.

Najděte si ubytování v okouzlující Poznani >>

Terma Bukowina, Tatry

Terma Bukowina - nejlepší termály v Polsku
Zdroj: https://www.termybukovina.pl/

Termy Bukovina, nacházející se v Bukowina Tatrzańska, jsou jedinečným místem, které vám umožní odpočinout si co nejdál od ruchu velkoměst a každodenních povinností.

Voda pro zdejší lázně se získává ze severozápadního svahu hory Wysoki Wierch z hloubky 2 400 m a má teplotu 30℃ až 38℃. Minerály a mikroelementy v tomto pramenu obsažené působí nejen hojivě a rehabilitačně, ale jsou prospěšné i pleti.

Termální lázně Bukowina jsou skvělým místem pro odpočinek i fenomenální cestovatelská destinace pro celou rodinu. Najdete zde na 20 termálních bazénů, vnitřních i venkovních, navíc s originálními názvy. Např. Bulgotnik je název bazénu s hydromasáží, Bonior Basisty pak značí bazén ve tvaru baskytary nebo Bystrý Potok je jak jinak divoká řeka.

I ty nejmenší děti tady najdou mnoho zábavy. Třeba takový mělký bazén se skluzavkou na majáku, brouzdaliště pro nejmenší, již zmiňovanou divokou řeku nebo velký, hlubší bazén s vodními tryskami, lany na šplhání a samozřejmě tobogány.

Ale vyplatí se dorazit i jen tak bez dětí. Množství výřivek, saun (včetně finské, parní a infračervené) nebo třeba parní lázně zaručí, že maximální odpočinek a relaxaci. K dispozici je také inhalační solanková věž, spa & wellness centrum, restaurace či kavárna.

Najděte si svou oázu klidu v Bukowině Tatrzańske >>

Termy Mszczonów, střední Polsko

Termy Mszczonów - nejlepší termály v Polsku
Zdroj: https://www.termy-mszczonow.eu/

V samém srdci Polského státu se nachází celoroční komplex Termy Mszczonów, kde můžete pečovat o své zdraví, relaxovat a užít si širokou nabídku zábavy a sportu. Jedná se o jediné zařízení v okolí Varšavy, které využívá blahodárných účinků termálních vod.

Areál je nápájen pramenem pocházejícím z vrtu v hloubce 1 602,5 m, který je bohatý na minerály majícími pozitivní vliv na lidský organismus.

Termy Mszczonów jsou nejen termály, ale jedná o velký a velmi dobře vybavený sportovně rekreační areál. Komplex nabízí dva celoroční termální bazény s vodou o teplotě 30-34℃, vybavené podvodními tryskami a masážními přístroji – z toho jeden vnitřní a jeden vnější. Od května do září je v provozu venkovní rekreační koupaliště se skluzavkami, vodními masážemi a umělou řekou, od června do srpna pak koupaliště a brouzdaliště pro děti.

Z lázeňské nabídky si můžete vybrat ze solné jeskyně, suché sauny nebo třeba jacuzzi. Bez ohledu na roční období můžete využívat hlavně venkovní jacuzzi, které je opravdovou lahůdkou. Představte si třeba odpočinek v teplé termální vodě, když venku všude leží sníh.

Ubytujte se v Mszczonówě >>

Termy Uniejów, střední Polsko

Termy Uniejów - nejlepší termály v Polsku
Zdroj: https://www.termyuniejow.pl/

Termy Uniejów je skutečně impozantní rekreační komplex o rozloze téměř 1600 metrů čtverečních a spojuje možnost relaxace jak pod střechou, tak pod širým nebem. Bez ohledu na to, jakou možnost si během návštěvy vyberete, můžete si být jisti, že vaše energie bude dobitá na maximum.

Voda tady vyvěrá z hloubky přes 2000m v bazénech dosahuje teploty cca 33-35℃. A proč ale může být místní termální voda našemu zdraví tak prospěšná? Obsahuje prvky jako jód, hořčík a vápník a kontakt s nimi má pozitivní vliv na naše zdraví. I jediná návštěva termálních lázní Uniejów vám umožní cítit se lépe.

Při návštěvě termálních lázní Uniejów určitě budete chtít využít oba venkovní bazény, které jsou otevřené po celý rok a jsou plné nejen termální vody, ale i hydromasážních trysek. Kromě toho na venkovním prostranství najdete v letním období i další zajímavé atrakce. Chlubí se totiž tradičním koupalištěm o délce 25 metrů, skluzavkami různých velikostí, vířivkou nebo divokou řekou. Pro nejmenší milovníky zábavy má areál také vyhrazenou část s brouzdaliště.

Interiéry tohoto místa vám toho mají taky hodně, co nabídnout. Najdete tady bazén s minerální vodou, rekreační bazén, dále brouzdaliště pro děti s pirátskou lodí, lezeckou stěnou a vodním dělem. Dobře vybavený je i zdejší saunový a wellness areál. Sestává se z bazénu s horkou solankou, ledového bazénu, infračervené sauny, sněhové komory, tureckých a aromatických lázní a dalšími. Dále je v objektu masážní a relaxační zóna, restaurace, bowling a taneční klub.

Ubytujte se v okolí termálů Uniejów >>

Termy Warmińskie, Lidzbark Warmiński, severní Polsko

Termy Warmińskie - termály v Polsku
Zdroj: https://www.termywarminskie.pl/

Termy Warmińskie jsou jediné termály v Polsku na našem seznamu, které se nachází na severu tohoto státu. Celý termální komplex najdeme v menším historickém městečku Lidzbark Warmiński nedaleko hranic s Ruskem. Termy Warmińskie jsou jedním z mála středisek v severním Polsku, které využívá zdravotních vlastností termálních vod. A to v luxusním balení, zábava a regenerace obklopena krásnou přírodou oblasti Warmia.

Teplota místního termálního pramene se pohybuje od 30 do 38C. Zdejší voda je díky specifické mineralizaci, unikátnímu složení mikroprvků, málo zásadité povaze a odpovídající tvrdosti vynikajícím léčebným a rehabilitačním prostředkem.

Zařízení je rozděleno do zón: Terma Active, Terma Relaks, Wellness & Spa, Saunová zóna, Holiday Village, Konferenční centrum s restaurací a Centrum venkovních aktivit.

Terma Active je místo, kde se můžete koupat a bavit se. K dispozici je sportovní bazén, dětský bazén s loďkou a fontánou, sezónní divoká řeka, víceúčelový bazén s jeskyní a vodopády, skluzavky a jacuzzi.

V zóně Terma Relaks najdete léčebný solankový bazén, bazén propojený s celoročním venkovním bazénem a hypertermální bazén.

Ve Wellness & Spa zóně si můžeme užít širokou škálu profesionálních kosmetických procedur a masáží (včetně podvodních a vířivých masáží), finskou saunu, parní saunu, solnou jeskyni, aromatickou jeskyni, vířivku, pramenitý bazén, bazén se studenou vodou a venkovní termální bazén.

Ubytování uprostřed přírody oblasti Warmia >>

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *