Co vidět na Lanzarote zdarma?

Lanzarote, jeden z nejkrásnějších Kanárských ostrovů, láká návštěvníky svou jedinečnou kombinací sopečné krajiny, nádherných pláží a fascinující historie. Ať už plánujete dovolenou s omezeným rozpočtem nebo jste prostě zvědaví na to, co tato ostrovní perla nabízí bez nutnosti utrácet, existuje mnoho fascinujících míst, která můžete navštívit na Lanzarote zdarma.

V tomto článku se podíváme na místa a aktivity na Lanzarote, která vám umožní prozkoumat krásu ostrova a objevit jeho kouzlo bez toho, abyste museli utratit jediné euro. Od sopečných krajin po úchvatné pláže, malebná městečka i muzea, Lanzarote má co nabídnout každému, kdo touží po nezapomenutelných zážitcích, ale má omezený rozpočet.

Najděte si ubytování na Lanzarote >>

Letecké muzeum na letišti Lanzarote (Museo Aeronáutico del Aeropuerto de Lanzarote)

Letecké muzeum - co vidět na lanzarote zdarma?

Muzeum se nachází ve staré budově letiště Arrecife a je zcela zdarma. I když třeba nejste nadšenci do letectví, muzeum vás zaujme a bude to bavit i děti. Místo vám ukáže zajímavosti z počátků komerčního letectví. Určitě stojí za to navštívit původní řídicí věž a představit si tato stará letadla přistávající a vzlétající.

Hrad Castillo Santa Barbara

Hrad santa barbara - co vidět na lanzarote zdarma?

Castillo Santa Babara se nachází vysoko na hoře Guanapay s výhledem na staré hlavní město Teguise a ostrov Lanzarote. Král Felipe II. nařídil, aby hrad postavil Don Sanco de Herrera v 16. století jako strážní věž, která měla pomoci chránit obyvatele ostrova před piráty a lupiči, jako byl Sir Francis Drake.

V té době bylo Teguise hlavním městem Lanzarote a sídlem španělské správy celých Kanárských ostrovů, takže mělo velký strategický význam. Je tu i tunel, který spojuje hrad s městem Teguise, pod kterým se ostrované vyhýbali pirátům.

V posledních letech byl Castillo Santa Barbara restaurován a nyní slouží jako muzeum ukazující různé expozice o historii hradu. Vstup sem je zdarma.

Casa-Museo del Campesino

Muzeum del campesino - co vidět na lanzarote zdarma?

Muzeum věnované historii tradičního rolnického hospodaření na Lanzarote navržené místním architektem Cesar Manrique. Na první pohled vypadá jako malé bílé městečko. Manrique to navrhl, aby vzdal hold úsilí místních farmářů přivést zemi k životu. Skládá se z řady budov, které vypadají jako tradiční domy, s bílými stěnami a zeleným dřevem, kombinující nejcharakterističtější prvky různých oblastí ostrova.

A pozor, je třeba se dobře dívat i kolem sebe a hlavně pod sebe. V zemi je tady schovaná nádherně řešená restaurace. Mimochodem v Casa-Museo del Campesino nenajdete jen muzeum, ale právě i několik míst, kde se můžete najíst a taky obchůdky s místními produkty.

Nedělní trhy v Teguise

Nedělní trhy v tequise - co vidět na lanzarote zdarma?

V neděli jsou v Teguise, bývalém hlavním městě ostrova, největší trhy na Lanzarote a ulice jsou plné lidí. Tyto barevé trhy pohádkově kontrastují s tradičními bílými budovami za nimi. Ve stáncích se prodává vše od řemeselných výrobků, přes potraviny až padělky známých značek. Místní umělci tady často ukazují svá díla – výrobky z kůže, šperky z lávových kamenů, šátky, místní víno nebo kosmetika z aloe. Až budete s procházením hotovi, stojí za to věnovat nějaký čas tomu, abyste si prohlédli i město Teguise a jeho historické ulice a náměstí.

Najděte si ubytování na Lanzarote >>

Návštěvnické centrum Timanfaya

Návštěvnické centrum timanfaya - co vidět na lanzarote zdarma?

Většina z vás už slyšela o národním parku Timanfaya na Lanzarote. Zážitek z jeho návštěvy se vám do paměti zapíše na celý život. Ale vstup sem je nejen regulovaný, ale také placenů. Ale věděli jste, že se můžete vydat i do nedalekého návštěvnického centra Timanfaya v Mancha Blanca a to zdarma?

Jedná se o krásné místo plné informací, faktů a čísel, nejen o Lanzarote, ale všeobecně o vulkanologii celého světa. Součástí expozice je i seismograf, meteosat a meteorologická stanice. Interaktivní expozice je navíc vícejazyčná. V suterénu muzea můžete zažít simulaci výbuchu sopky a z venčí staveb se projít po chodníku nad lávovým polem. Neskutečné místo a navíc bez potřeby utratit jediné euro.

Národní park Timanfaya pěšky s průvodcem

Národní park timanfaya - co vidět na lanzarote zdarma?

Pokud jste aktivní a rádi byste prozkoumali ostrovní sopky můžete se vydat do národního parku Timanfaya na pěší prohlídku s průvodcem, která je zcela zdarma. Dokonce je na výběr z více tras, ze kterých si můžete vybrat v závislosti na vzdálenosti, kterou jste ochotni ujít. Nejdříve je ale nutné si předem udělat rezervaci a vybrat si trasu. Důležité je pak ještě splnit pár podmínek kvůli bezpečnosti, jako je porozumění jazyku průvodce (jazyk si vybíráte při rezervaci), věk min.16let a pevná obuv. Rezervovat prohlídku si můžete tady.

Najděte si ubytování na Lanzarote >>

Charco de los Clicos / Charco Verde

Charco verde - co vidět na lanzarote zdarma?

Na západním pobřeží Lanzarote přibližně 100 metrů od městečka El Golfo narazíte na uhranující Charco de los Clicos – známé také jako Charco Verde. Jedná se o jasně zelenou lagunu, která se nachází uvnitř kráteru sopky, která vybuchla v roce 1730. Její jedinečné jasně zelené zbarvení je vytvořeno řasami ve vodě, což vytváří výrazný kontrast k černému písku, který odděluje lagunu od moře.

Stratified City (Antigua Rofera)

Stratified city - co vidět na lanzarote zdarma?

Jedním z nejunikátnějších skalních útvarů na Lanzarote je Stratified City (ve španělštině známé jako Antigua Rofera de Teseguite), což je velký soubor skal, které byly vytvořeny v průběhu tisíců let větrem, sluncem a deštěm. Dnes je v masivu vytvořena řada podivných děr, tunelů a jeskyní a procházet se touto oblastí je nadpozemské.

Najděte si ubytování na Lanzarote >>

Las Grietas

Las grietas - co vidět na lanzarote zdarma?

Las Grietas jsou jedním z nejkrásnějších přírodních útvarů na ostrově. Jde o kaňony či trhliny, které připomínají velmi miniaturní verzi Antelope Canyon v Arizoně Mini kaňonem můžete procházet a fotografovat nebo obdivovat z výšky. Jen pozor, jedná se o volně přístupné místo v přírodě, nejsou tady žádné zábrany a štěrk pod nohama může na svahu klouzat, proto je třeba být trošku obezřetný.

Playa de Caletón Blanco

Playa de caleton blanco - co vidět na lanzarote zdarma?

Chráněné pláže a zátoky na severu Lanzarote, to je Playa de Caletón Blanco. Jak už název místa naznačuje, hlavní charakteristikou zdejšího pobřeží je bělounký a čistý písek protkaný černými lávovými útvary. Menší přírodní nádrže s křišťálově průsvitnou vodou tuto nezapomenutelnou scenérii vkusně doplňují.

Pláž Papagayo

Pláž papagayo - co vidět na lanzarote zdarma?

Pláž Papagayo, jedna z nejoblíbenějších pláží na Kanárských ostrovech, se nachází na jihu Lanzarote na špičce ostrova a chlubí se svou jedinečnou scenérií. Je to malá a chráněná pláž, která se může pochlubit křišťálově čistou, smaragdově zelenou vodou a nedotčeným zlatým pískem. Navíc je chráněná útesy, takže je tento úsek moře ideálním místem pro šnorchlování, plavání a koupání dětí.

Najděte si ubytování na Lanzarote >>

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář