fbpx
Dovolená a výlety v České republice,  Kam na výlety

Tip na výlet – za zvířátky k Uherskému Hradišti

Tento náš tip je určený hlavně dětem. Přece které dítě by nezajímaly zvířátka? Větší, menší, živá, dřevěná, z kovu, pod vodou, ve vzduchu i na souši. A proč tip na výlet za zvířátky právě k Uherskému Hradišti? Stačí si dál přečíst následující řádky a pochopíte, že právě v okolí tohoto města je toho k vidění opravdu hodně.

Obec Modrá

Malá nenápadná vesnička asi 6km od centra Uherského Hradiště vám toho nabídne tolik, že tady klidně strávíte s dětmi celý den. A pokud by jste chtěli strávit i víc než jeden den, rodiče si tady mohou taky odpočinout. Třeba v Hotelu Skanzen, který kromě výborné kuchyně nabízí i Degustační vinné a pálenkové stezky 😉

Živá voda

Tato expozice je jedinečným projektem, který ukazuje svým návštěvníkům život pod hladinou českých vod. A to nejen na obrázcích nebo videu, ale díky skleněnému tunelu se po hladinu fyzicky podíváte. Není běžné dívat se jak vám nad hlavou proplouvají kapři, sumci nebo dokonce štiky. A nezapomeňte plavky, venkovní expozice totiž nabízí i přírodní koupaliště.

Bonusem je pak stezka nad ohradou praturů, kteří kdysi na Moravě žili a nyní je snaha tyto velké kopytníky do místní oblasti navrátit

Terárium Modrá

Jen o pár kroků od Živé vody se nachází největší terarijní expozice na Moravě. Hadi, ještěrky, žáby, pavouci, výběr je opravu široký.

Archeoskanzen Modrá

A do třetice v této malé vesničce najdeme Archeoskanzen. Ukázku toho jak kdysi za dob Velké Moravy žili naši předci. A když se bavíme o zvířátkách, tak ve skanzenu najdete slepice, kachny, husy, kozy, ovce a další hospodářská zvířata, které si děti mohou i pohladit.

 

Buchlovice

Vesnička Buchlovice se nachází asi 10km na západ od Uherského Hradiště, uprostřed nádherné krajiny pohoří Chřiby.

Zámek Buchlovice

Buchlovice - záchranná stanice

Sice menší, ale i přes svou velikost, je to jeden z nejkrásnějších zámků naší republiky. Určitě stojí za návštěvu a nejen kvůli své historii a krásným exteriérům a interiérům, ale i kvůli nádhernému zámeckému parku. Ale kde tady najít zvířátka? V prostorách zámeckých zahrad je jeden kout určený záchranné stanici. Můžete tady vidět množství divokých ptáků, i těch dravých, zajíce, srnky, lišky, veverky, …

Hrad Buchlov

Je jedním z nejstarších hradů u nás. Hrad Buchlov je nejenom dětem známý z pohádek O statečném kováři a Čertova nevěsta nebo třeba z filmu Bathory. A jaká zvířátka mohou děti čekat tady? Tentokrát to jsou zvířátka dřevěná, kterými je olemovaná něco přes 3km dlouhá naučná stezka Okolo Buchlova. Takže pokud toužíte po přírodě a klidu, určitě vyrazte sem.

Boršice – Stezka lovců mamutů

Další jednoduchá naučná stezka dlouhá sotva 1 km. Zvládnou ji projít i menší děti a na jejím konci, kromě jiných zajímavostí, čekají dřevěná pravěká zvířata.

Staré město u Uherského Hradiště

Staré Město je menší městečko sousedící s větším Uherským Hradištěm, se kterým je v současnosti prakticky srostlé.

Kovozoo

KOVOZOO - slon

Svého druhu jedinečné zařízení, jehož název je vlastně všeříkající. Kovozoo je “zoo” bez klecí, plné zvířat vyrobených hlavně z odpadního materiálu. Člověk by se divil z čeho všeho se dá vyrobit třeba takový slon, lev nebo třeba obří pavouk.  A nečekejte nějakou malou “výstavu” zvířat, areál Kovozoo je velký a nabízí toho mnohem víc než jen zvířata: starou dopravní techniku, muzeum zemědělských strojů, muzeum veteránů, bludiště, stezku střechami domů, rozhlednu i dětské hřiště. Více o Kovozoo si můžete přečíst v samostatném článku.

No co myslíte? Nestojí návštěva Slovácka v okolí Uherského Hradiště za návštěvu? Oblast známá hlavně dobrým vínem, jídlem a pálenkou toho nabízí hodně i dětem. Pokud si sem někdy naplánujete výlet, rozhodně nebudete litovat.

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *