Nejkrásnější pláže v Chorvatsku

Které jsou nejkrásnější pláže v Chorvatsku? Vytvořili jsme žebříček 10 nej. Některé jsou na výsluní světové popularity už roky, jiné jsou divoké a romantické a pro jejich dosažení je nejlepší připlout po moři. Písečné, oblázkové a kamenité oblévané vodami Jaderského moře.

10. Pláž Zrće na ostrově Pag

Zrce beach - nejkrásnější pláže v chorvatsku

Tohle to letovisko v severovýchodní části ostrova Pag nedaleko Novalje je často nazýváno chorvatskou Ibizou. Na žádném jiném místě v Chorvatsku nenajdete takové množství hospod a klubů jako tady – večírky s DJs v klubech jako Aquarius nebo Papaya trvají od 16hod do úsvitu. Po probdělé noci se pak vyplatí dobít si baterie na slunci na pláži Blue Flag Zrce – není zde žádný přírodní stín, což činí z pláže jedním z nejjasnějších bodů na mapě Chorvatska.

Dovolená v Chorvatsku na ostrově Pag »

9. Pláže Kamenjak

Kamenjak - nejkrásnější pláže v chorvatsku

Malebné pláže na nejjižnějším cípu Istrie jsou v našem žebříčku těmi nejdivočejší. 200 kilometrů dlouhé, jemně členité pobřeží Cape Kamenjak je skutečným důkazem kreativity mateřské přírody. Najdete zde zátoky a ostrůvky a téměř 80 km kamenných pláží pokrytých smaragdovou vodou Jadranu. Každá z nich by mohla sama o sobě být tou nejkrásnější. Méně potěšující je informace,  že samotný vnitřek poloostrova je zarostlý divokými rostlinami a bylinkami a přístup k plážím je o to komplikovanější.

Objevte Istrii a prožijte nezapomenutelnou dovolenou v Chorvatsku »

8. Pláž Dubovica na ostrově Hvar

Pláž dobovice - nejkrásnější pláže v chorvatsku

Pokud máte rádi vůni levandule, nenávidíte déšť a milujete víno a olivy, určitě navštivte ostrov Hvar, známý také jako „Královna chorvatských ostrovů“. Není to jen ideální místo pro teplomilné – ostrov byl uznán jako nejteplejší a nejslunnější na Jadranu, ale podle Traveler Magazine je také jedním z nejkrásnějších ostrovů na světě. Nachází se tady jedna z nejkrásnějších chorvatských pláží. Tvar připomínající lagunu, vyplněný bílými kameny pokrytými tyrkysovými vodami Jadranského moře. Dubovica je pro turisty během dne mekkou klidu a relaxu , ti pak mají možnost v noci prozkoumávat zábavní atrakce letoviska Hvar, vzdáleného přibližně 8 km.

Zažijte dobrodružství v Chorvatsku na levandulovém ostrově Hvar »

7. Pláž Baška na ostrově Krk

Pláž baška - nejkrásnější pláže v chorvatsku

Toto na první pohled nenápadné město ležící na ostrově Krk je po bližším pozorování rájem pro opalování. Baška byla kdysi rybářskou vesnicí, nacházející se na jedinečném místě – cesta k ní vedla údolím obklopeným vysokými horami. Dnes se z ní stala typická turistická destinace. Zaujme především svou oblázkovou pláží o délce 2 km, která pojme až 5 000 osob hladovějících po slunci (i když to tady obvykle tak přeplněné není). Dno azurové pláže je pro změnu písečné.

Dovolená v Chorvatsku na ostrově Krk »

6. Pláž Sveti Ivan na ostrově Cres

Pláž sveti ivan - nejkrásnější pláže v chorvatsku

Německý časopis Bild umístil pláž Sveti Ivan na 15. místě mezi nejkrásnější pláže světa. Jen málo kdo se na pláž. Je totiž obklopena strmými útesy. Cesta sem vede buď po moři nebo po souši pěšky po strmých stezkách vedoucích od města Loubenica. Není tady žádná promenáda, atrakce, restaurace nebo obchod. Neuvidíte lehátka a davy bojující za poslední kousek místa na pláži. Je tady jen příroda, stín středomořské vegetace, moře a … klid.

Pláž, slunce a krása ostrovů – vaše dovolená v Chorvatsku »

5. Pláž Punta Rata

Pláž punta rata - nejkrásnější pláže v chorvatsku

Pro návštěvu Punta Rata si každý najde ten nejpřesvědčivější argument. Tyrkysové vody Jadranu, zlatá barva kamenů a stín 100letých borovic hrdě vystupujících z holých skal zdejšího krajinného parku inspiruje snad každého k letnímu výletu na pobřeží Brela na Makarské riviéře.

Naplánujte si dovolenou na Makarské riviéře »

4. Paradise beach na ostrově Rab

Paradise beach - nejkrásnější pláže v chorvatsku

Největším pokladem v Kvarnerském zálivu na ostrově Rab je pláž. A nejen nějaká pláž, ale rajský pás písku jemně obalený tyrkysovými vodami Jadranu. Pokud jde o pláže obsahující v názvu slovo „ráj“, najdete zde veškeré zázemí  potřebné pro pohodlný pobyt u moře. Koupaliště Blue Flag, bary, restaurace, solária, aquaparky, půjčovny vybavení pro vodní sporty a volejbalové kurty – to vše na 2 km dlouhé pláži u města Lopar, uvedené v seznamu CNN.

Objevte plážový ráj na jednom z nejkrásnějších chorvatských ostrovů »

3. Pláž Stiniva na ostrově Vis

Stiniva - nejkrásnější pláže v chorvatsku

Je obtížnější najít romantičtější scenérii – malá oblázková pláž na jižním cípu ostrova Vis je skryta mezi skalnatými útesy. Abyste se k ní dostali, je nejlepší připlout po moři. Pro ty, kteří by se k ní chtěli dostat po souši, je zde špatně označená, strmá stezka vedoucí z vysokého útesu. Cesta je riskantní a nepříjemná, ale výhledy a intimní atmosféra jsou dechberoucí. Můžete si je užít na lehátkách a popíjet osvěžující nápoje v místním baru.

Romantické pláže na ostrovech Chorvatska – objevte je toto léto »

2. Pláž v Prapratně

Prapratna - nejkrásnější pláže v chorvatsku

Přestože se umístila na druhém místě v žebříčku Top 10 nejkrásnějších chorvatských pláží, mezi písečnými plážemi je to nesporný vítěz. Zlatý písek je příjemný na dotek a nachází se na jihu poloostrova Pelješac, přibližně 6 km od Stonu, proslulého nejdelšími obrannými zdmi v Evropě. Pláž je ze tří stran obklopena borovicemi a olivovníky. Díky mírnému sestupu do vody je ideálním místem pro rodiny a pyšní se i pobřežní infrastrukturou – plážové fotbalové hřiště nebo půjčovna vybavení pro vodní sporty.

Poznejte krásu dalmatského poloostrova »

1. Pláž Zlatni Rat (Zlatý roh)

Zlatni roh - nejkrásnější pláže v chorvatsku

Zlatni Rat znamená ve volném překladu „Zlatý Roh“ a je skutečnou královnou chorvatských a dokonce i evropských pláží. Ve všech žebříčcích vyhrává první místo tato oblázková pláž na ostrově Brač. Je možné, že jste ji již viděli – díky svému jedinečnému vzhledu je na obálkách většiny katalogů inzerujících Chorvatsko. Je zajímavé, že v závislosti na směru větru a vln, pláž mění vzhled. Z ptačí perspektivy se však vždy podobá, zejména v paprscích slunce, zářícímu zlatému rohu.

Odpočiňte si v apartmánech pár minut chůze od nejlepší pláže v Chorvatsku »

53355360d2fe5

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář