fbpx
Mallorca s dětmi
Tipy na Dovolenou,  Tipy na dovolenou ve Španělsku

Proč navštívit ostrov Mallorca s dětmi?

Mallorca je ideálním místem pro dovolenou. Největší z Baleárských ostrovů každoročně láká velký počtem návštěvníků. Ale proč bychom měli navštívit ostrov Mallorca s dětmi?

Středomořské podnebí je příjemné, letní teploty kolem 30 stupňů, množství zeleně, malebné pláže a čisté moře. A i navzdory náporu turistů si krajina Mallorcy zachovala svůj původní romantický charakter. Některé oblasti na severu (Pollenca, Alcúdia, Can Picafort) vás doslova zvou k prozkoumání místní přírody.

Mimo nádhernou přírodu a záživé pláže ostrov nabízí vše, na co si vzpomenete. Ať už jde o historické památky nebo množství zábavy všeho druhu. Ale i zde bude cílem rodinné dovolené na Mallorce pobavit děti. A pokud chcete mít plánování dovolené na Mallorce v malíčku, inspirujte se průvodcem letenkami, ubytováním a dopravou.

Co nás čeká na ostrově Mallorca s dětmi?

Jak je klasikou těchto prázdninových destinací, můžeme očekávat mnoho atrakcí pro děti i mnoho věcí k vidění. Jakmile vaši potomci zjistí, co ostrov nabízí, nenechají vás na pokoji.

Aqualand El Arenal

Mallorca s dětmi

Je to aquapark plný tobogánů a vodních atrakcí. Mezi nejoblíbenější adrenalinové zábavy patří skluzavka King Cobra zakončená obří hadí hlavou, tobogán Tsunami, extrémně strmá skluzavka Kamikaze, obrovský trychtýř Tornado nebo svižná jízda na nafukovačích Rapids. Snadnější jsou skluzavky Multipista a Grand Canyon v sekci Rodinná zábava doplněné o bazén s vlnami vysokými 1 metr.

Na nejmenší návštěvníky vodního parku Aqualand El Arenal čeká prostor s názvem Kidzworld. Užijí si skluzavky Adventureland, dračí monstrum v bazénu Dragonland, vodní hřiště Dětský ráj a exotickou atrakci Polynésie. Celý komplex je doplněn zónou Chill out & play s línou řekou Kongo a vířivkami.

Dovolená na ostrově Mallorca s dětmi >>

Pštrosí farma Artestruz

Mallorca s dětmi

Pštrosí farma Artestruz na ostrově Mallorca umožňuje poznat největší ptáky na světě. A vůbec nevadí, že pštros dvouprstý (Struthio camelus) nežije na Baleárských ostrovech.

Artestruz Park funguje od roku 1997, kdy majitelé přinesli první tucet pštrosů z Afriky. Tyto velké nelétavé ptáky s dlouhým krkem a nohama rozhodně stojí za to poznat. Věděli jste, že jsou schopni sprintovat rychlostí téměř 100 kilometrů za hodinu, což z nich dělá nejrychlejší zvíře pohybující se ve dvou na světě?

Pštrosí farma Artestruz zahrnuje kavárnu a obchod s řadou zajímavých produktů, včetně koženého zboží, chutného pštrosího masa a čerstvých vajec.

Dovolená na ostrově Mallorca s dětmi >>

Marineland

Mallorca s dětmi

V posledních letech se delfinárium a zoo Marineland stalo jednou z nejvyhledávanějších atrakcí Mallorky. Jsou tady k vidění jedinečná představení roztomilých zvířecích obyvatel a pořádají se různé vzdělávací programy

Marineland na Mallorce zoo, ale láká především každodenní přehlídkou trénovaných delfínů, lachtanů a papoušků. Při speciálních vystoupeních delfíni dokonce tahají čluny s dětmi napříč bazénem. Tropičtí ptáci zase zvládnou cyklistiku a bruslení, počítání i další kousky.

Marineland Zoo také nabízí akvária s řadou mořských živočichů od Středomořských po exotické z Indického a Tichého oceánu. Nabízí bazény s tučňáky, ptačí rezervace s plameňáky, terárium s hady, leguány, žábami i výběhy s opicemi. Na nejmenší návštěvníky čeká dětský vodní svět.

Dovolená na ostrově Mallorca s dětmi >>

Palma Aquarium

Mallorca s dětmi

Palma Aquarium je úchvatný podmořský svět. Při návštěvě Mallorky si určitě nenechte ujít prohlídku nejkrásnějšího akvária na Baleárských ostrovech. Palma Aquarium nabízí zážitek pro děti i dospělé všech věkových skupin. Je to místo k odpočinku, zábavě a objevování podmořského světa s více než 8 000 zvířaty.

Od roku 2007 nabízí Palma Aquarium návštěvníkům 55 akvárií obsahujících 5 milionů litrů slané vody a různé druhy zvířat ze Středomoří, Atlantiku, Pacifiku a Indického oceánu. Pro zájemce nabízí také „Plavání s rejnoky“, ale atrakce je omezena na věkovou hranicí 8 let.

Palma Aquarium je rozdělena do několika venkovních a vnitřních akvárií. Představuje faunu Středomoří a tropického oceánu, výstavu tuňáka žlutoploutvého a medúzy a nabízí šnorchlování a potápění. Navštivte také venkovní džungli s lodí, hřištěm a zahradou. Na místě je restaurace, kavárna a obchod se suvenýry.

Dovolená na ostrově Mallorca s dětmi >>

Western Park Magaluf

Máte rádi westernové a vodní hry? Western Park Magaluf je aquapark a ta pravá zábava pro vás i vaše děti. Může se pochlubit nejvyšším tobogánem na Mallorce! Strávíte zde celodenní výlet a budete si užívat okolí se skluzavkami, vířivkami a hřištěm ve stylu divokého západu.

Western Park je rozdělen do tří částí s 15 hlavními atrakcemi: Western Land, Indian Town a El Paso. K dispozici je také westernové městečko s kaskadérskou show, vodní hrad, skluzavka Boomerang a Kamikaze, divoká řeka s vlnami, více než 30 metrů vysoký tobogán The Beast a široká skluzavka Mega Slide, na které se můžete projet vor. Pro mladší děti jsou k dispozici Mini Park a Daky Park, včetně dárkového obchodu.

Dovolená na ostrově Mallorca s dětmi >>

Zoo Natura Parc

Mallorca s dětmi

Natura Parc je malá zoo, která nabízí seznámení s tradičními mallorskými hospodářskými zvířaty i s exotickými lemury, papoušky, klokani a zebry. Jeho hlavním cílem je vrátit zraněná zvířata zpět do přírody.

Rodinná zoo Natura Parc začala fungovat v roce 1998 jako útulek pro zvířata v nouzi. Dnes na ploše více než 33 000 metrů čtverečních poskytuje domov více než 500 druhům a skrývá široký výběr savců, ptáků a plazů, včetně dravců, pštrosů a želv. Vrcholem je pavilon šelem s lvy, tygry, leopardy a rysy.

Natura Parc funguje po celý rok a díky hojnosti stinné vegetace slouží jako ideální místo k odpočinku a poznávání během horkých letních dnů. K dispozici je parkoviště, malé dětské hřiště, kavárna, místo pro piknik a obchod se suvenýry.

Dovolená na ostrově Mallorca s dětmi >>

Zábavní park Katmandu

Originální zábavní park Katmandu Park se může pochlubit titulem „nejlepší na Mallorce“. Vyznačuje se širokou škálou atrakcí pro všechny věkové kategorie, jedinečným designem a dobrým přístupem z 250 metrů vzdálené pláže.

Jedinečnost komplexu Káthmándú spočívá mimo jiné v jeho rozmanitosti, protože se skládá z několika jedinečných částí. „Dům“ vzhůru nohama, přitahuje největší pozornost, ve kterém zažijete řadu interaktivních zážitků, včetně útoku žraloka a putování v ledovém zrcadlovém bludišti.

Vodní svět s tématem Atlantis Splash Park zahrnuje také pevnost se skluzavkami, duo rotujících obřích kbelíků a více než 150 dalších vodních prvků. Vnitřní hřiště Atlantis Soft Play je největší svého druhu ve Španělsku a nabízí trampolíny, tunely, skluzavky a další herní prvky. V parku Kathmandu však také najdete 4D kino, laserové hry ZOMBIES! XD Dark Ride, Desperados a Los Banditos XD Dark Ride, jedinečné minigolfové hřiště a spousta další zábavy.

Dovolená na ostrově Mallorca s dětmi >>

Vodní svět Hidroparc Alcúdia

Mallorca s dětmi

Jediný vodní park na severu Mallorky vás nadchne svou velikostí a rozmanitostí svých atrakcí. Vítejte v Hidroparc Alcúdia, která každý rok přináší něco nového a neustále se rozšiřujícího.

Vodní svět Hidroparc Alcúdia se rozkládá na ploše 40 tisíc metrů čtverečních. Mezi jeho největší atrakce patří tobogány Spiral a Line & Line, velký bazén s umělými vlnami a skluzavkami Kamikaze, Soft Track a Slick Race.

Na děti čeká brouzdaliště s chobotnicí a celá rodina se může pobavit při minigolfu. Komplex Hidroparc Alcúdia zahrnuje odpočinkovou a relaxační zónu, restauraci, bar, sociální zařízení a parkoviště.

Dovolená na ostrově Mallorca s dětmi >>

Dračí jeskyně, Mallorca

Mallorca s dětmi

Nechte se okouzlit hudební a světelnou show v podzemí Cuevas del Drach, jednoho z nejoblíbenějších míst na východním pobřeží Mallorky, které vám poskytne skutečně nevšední zážitek.

Uvnitř Dračí jeskyně na vás čekají různé krápníkové útvary a podzemní haly vytvořené přírodou. Tento jedinečný komplex krápníkových jeskyní se rozkládá na ploše 2 kilometrů. Podzemní jezero Martel s délkou 177 metrů je považováno za jedno z největších na světě.

Nenechte si ujít působivou hudbu a světelnou show přímo u jezera. Návštěva dračích jeskyní trvá jednu hodinu, nebo ji můžete prodloužit výletem lodí po jezeře nebo prohlídkou sousední jeskyně Coves dels Hams.

Dovolená na ostrově Mallorca s dětmi >>

Jízda historickou tramvají

Mallorca s dětmi

Oblíbenou turistickou atrakcí na Mallorce je historická tramvajová linka Tramia de Sóller (katalánská Tramvia de Sóller) spojující Sóller s Port de Sóller. Je provozována původními vozidly a jezdí přibližně v 30 minutových intervalech.

Elektrifikovanou trať navrhl a postavil inženýr Pedro Garau a provoz byl zahájen 4. října 1913 po uvedení železnice do provozu do metropole Palma de Mallorca. Koneckonců to také stojí za jízdu, protože je propleteno s kouzelnou krajinou jihozápadní části Serra de Tramuntana.

Délka jednokolejné úzkorozchodné trati s rozchodem 914 milimetrů dosahuje téměř 5 kilometrů a na nich 17 zastávek. Díky této trati je Sóller jedním z nejmenších evropských měst s fungující tramvajovou dopravou.

Dovolená na ostrově Mallorca s dětmi >>

Safari Zoo Mallorca

Mallorca s dětmi

Safari Zoo Mallorca pobaví malé i velké návštěvníky. Jeho velkou část poznáte už z jízdy v turistickém vláčku nebo z auta. Na trase dlouhé téměř 3 kilometry uvidíte například lvy, zebry, tygry, žirafy, nosorožce, hrochy a opice, včetně jejich krmení.

Safari Zoo na Mallorce úspěšně funguje již několik let. Je v podstatě otevřená po celý rok a je jedním z nejúspěšnějších safari parků v celého Španělska.

Safari na Mallorce zahrnuje přes 6 stovek zvířat a většina z nich žije v jejich přirozeném prostředí. „Dětská zoo“ funguje na principu přímého kontaktu se zvířaty a vaše ratolesti si v ní pohladí i slůňata. K dispozici jsou různá hřiště a restaurace.

Další naše tipy na dovolenou ve Španělsku >>

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *