Chorvatsko, Istrie s dětmi

Kdo by neznal chorvatský poloostrov Istrie? Pro čechy je nejbližším cílem pro dovolenou v Chorvatsku u moře. Názvy měst jako Umag, Poreč, Rovinj nebo Pula slyšel snad každý. Ale co tento poloostrov kromě moře pláží a nádherné přírody může ještě nabídnout? Nechte se inspirovat našimi tipy, co je možné navštívit na poloostrově Istrie s dětmi.

Z Prahy se autem dostanete na Istrii už za 9 hodin jízdy. A díky tomu, že je Chorvatsko součástí Evropské Unie, nepotřebujete sebou ani cestovní pas. V cíli tady na vás čeká teplé středomořské slunce, průzračné moře i majestátní historické památky. Jet si odpočinout do Chorvatska na Istrii je téměř tak snadné, jako zajet si na chatu do Krkonoš.

Istrie s dětmi
Vodopád Zarečki Krov

Kromě koupání u moře a nespočtu historických cílů jako jsou hrady, opevnění, věže, zříceniny nebo prahistorické i antické naleziště, je chorvatská Istrie ideální pro sportovní turistiku. Když pomineme vodní sporty, Istrie je protkaná cyklostezkami a turistickými trasami. Na své si taky přijdou i horolezci.

Ale co když se chystáme na dovolenou na poloostrov Istrie s dětmi? Děti se rády baví a rády poznávají svět. Tato nádherná oblast Chorvatska má dětem také co nabídnout.

Ubytování na Istrii >>

Istralandia

Istrie s dětmi

Pokud chcete potěšit své děti, vezměte je do aquaparku Istralandia, určitě tím u nich zabodujete. Tento vodní ráj mimo jiného nabízí dvacítku rozličných skluzavek v souhrnné délce 1,6 kilometrů i největší bazén s umělým vlnobitím v kontinentální Evropě. Nejoblíbenějšími atrakcemi jsou obří klouzačka Free Fall, tobogán Fantasy Hole, tubusy Top Gun, mimořádně rychlá Space Rocket či paralelní Crazy Hills. Nechybí ani pirátský hrad pro menší děti, několik bazénů a relaxační laguna. Vybavení vodního světa Istralandia doplňují četná sportoviště (plážový volejbal, badminton, stolní tenis atd.), amfiteátr a hned 8 restaurací a bufetů

Ubytování na Istrii >>

Dinopark Funtana

Istrie s dětmi

Dinopark leží v lesíku u letoviska Funtana, odkud převzal i své jméno. Skládá se ze tří částí: největší z nich zahrnuje modely pravěkých ještěrů rozmístěné ve volném terénu, ve druhé se nachází lunapark a třetí se nachází v kryté hale. Dinopark Funtana každoročně přivítá tisíce návštěvníků. Otevřený je od poloviny dubna do konce září a uvidíte v něm množství dinosaurů v životní velikosti, řadu z nich částečně pohyblivých.  V části lunaparku se vaše děti pobaví na horské dráze, kolejovém vláčku, lanové dráze, ruském kole a dalších kolotočích. Čekají na ně i trampolíny, lovecká chata, jurský kaňon, pirátský škuner, střelnice lučištníků, minizoo, kino a samozřejmě dětské hřiště. A nakonec show arena uvádí pravidelné cirkusové programy a motorkářské vystoupení „létajících ďáblů“.

Ubytování na Istrii >>

Akvárium Pula

Přes 250 živočišných druhů, na 100 akvárií a terárií, plocha více než 2 500 metrů čtverečních a 150 tisíc návštěvníků, tyto čísla mluví za vše. Akvárium Pula je mezi návštěvníky Istrie s dětmi velmi oblíbené. Unikátní je umístění tohoto střediska v rakousko-uherské pevnosti „Verudela“ z roku 1886. Akvárium Pula nadchne děti i dospělé. Uvidí v něm nejen středomořskou faunu a floru, ale i exotické tvory z tropických moří, ať už to jsou žraloci, murény, krabi, mořčí koníci, medúzy, rejnoci nebo piraně. Součást areálu Akvária Pula tvoří i záchranná stanice pro mořské želvy. 

Ubytování na Istrii >>

53355360d2fe5

Aquapark Aquacolors

Istrie s dětmi

Aquapark Aquacolors je dalším ze zařízení, které nadchne nejedno dítko. Rozkládá se na ploše 75 tisíc metrů čtverečních a nabízí spoustu úžasných atrakcí. I tento vodní svět přitahuje každoročně tisíce nadšených návštěvníků. Patří k největším aquaparkům Chorvatsku a je v provozu vždy od června do září. Aquapark Aquacolors nabízí množství tobogánů, 8 bazénů a 500 metrů dlouhou línou řeku, pyšnící se titulem „Nejdelší v jižní Evropě“. Nechybí umělé vlnobití, brouzdaliště, dětská hřiště, klouzačky, lanová pyramida či sportovní vybavení. Navíc každý den nabízí mnoho animačních programů pro malé i velké. Tady nuda opravdu nehrozí.

Ubytování na Istrii >>

Traktor Story

Istrie s dětmi

Zařízení Traktor Story je vlastně zemědělský skanzen. Tady na Istrii nabízí zhruba 50 historických traktorů a zemědělských strojů, expozice věnované pěstování obilí a výrobě chleba, vybavení pro zpracování vína a olivového oleje a další zajímavosti. Zachycuje historii mechanizace zemědělství na Istrii. Základ tvoří budova, která představuje klasický dům z minulosti. Vedle je expozice traktorů a zemědělských strojů. Nakonec tady najdete galerie Konobon, která se zaměřuje na historii trojice „posvátných“ středomořských potravin chleba, víno a olivový olej. Nechybí malý obchod se suvenýry a regionálními produkty.

Ubytování na Istrii >>

Jeskyně Baredine

Istrie s dětmi

Jeden z nejznámějších a nejnavštěvovanějších istrijských přírodních cílů jeskyně Baredine upoutá svou pestrostí a barevností. Komentovaná prohlídka z průvodcem trvá kolem půlhodiny a zavede vás až 60 metrů pod zemský povrch. Vzácným obyvatelem Baredinské jeskyně je slepý endemický obojživelník macarát jeskynní. Zajímavostí místa je i podzemní jezero.

Ubytování na Istrii >>

Safari a národní park Brijuni

Istrie s dětmi

Na istrijských ostrovech Brijuni se rozkládá Národní park Brijuni. Tyto ostrovy jsou nejen přírodním klenotem Istrie, ale jsou zajímavé i díky své historii. Najdeme tady několik nalezišť, jak prahistorických, tak antických. Na severním okraji ostrova Veliki Brijun se pak na 9ha rozkládá i jedinečný Safari Park. Slon indický, zdomácnělé lamy, zebry, indické posvátné krávy nebo pštrosi, to je jen zlomek toho, na co se zde můžete těšit. Po Safari se projedete turistickým vláčkem. Součástí areálu je i Etno park, který představuje typickou istrijskou usedlost včetně původních druhů místních zvířat – istrijského vola (Boškarin), istrijské ovce (istrijské „Pramenka“), osly a kozy.

Ubytování na Istrii >>

Tipy na nejlepší plážové kempy v Chorvatsku >>

53355360d2fe5

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář