fbpx
Odesa plaz
Ostatní,  Tipy na Dovolenou

Ukrajina k moři o prázdninách – Oděsa s dětmi

Tip na nejen rodinnou dovolenou o letních prázdninách na plážích Černého moře na Ukrajině, Oděsa s dětmi  za 4.720,-Kč/osobu (letenky+ubytování+transfer).

Ať si říká, kdo chce, co chce, každá země světa má něco do sebe, i občas bezdůvodně zatracovaná Ukrajina. Pokud máte hlouběji do kapsy, přesto by jste si chtěli dopřát dovolenou u moře bez počítání každé koruny a nebojíte se vyzkoušet nové věci, Ukrajina je právě proto pro vás tou správnou volbou. Konkrétně oblast kolem přístavního města Oděsa. Toto místo by se dalo označit takovou ukrajinskou Miami. Moderní místo plné vysokých budov, široké písčité udržované pláže, moderní parky, noční život, aquapark, delfinárium, ani další vymoženosti nechybí. Ceny vyšší, než v jiných částech Ukrajiny, ale pro naše české peněženky příjemné.

Vybíráme termín 6.-13.7.2021

Letenky k dispozici z polské Wroclawi do ukrajinské Oděsy za krásných 2.640,- Kč (660 ,-Kč /os) – cena bez zavazadel. Za malé palubní zavazadlo v rámci prioritního nástupu do letadla bude třeba si připlatit a to docela dost, cena se tak vyšplhá na cca 7.440,- Kč (1.860 Kč/osobu). Cena za velké odbavené zavadlo znamená další příplatek, ale už ne tak masivní. Rezervovat můžete přímo na stránkách aerolinek nebo třeba na Momondo.cz

odesa o prázdninách

Nabídka ubytování v této oblasti je obrovská. Ceny ubytování pro tento termín se pohybují od cca 3.000Kč pro 4 osoby za týden, úplná nabídka zde. V nižších cenových hladinách se pohybují většinou pronájmy soukromých apartmánů, v těch vyšších pak hotelové resorty. Budete příjemně překvapeni, co si za své peníze jste schopni dovolit. My rozmazleně pokoj delux v hotelu přímo na pláži. Nádherný moderní pokoj s výhledem na moře za 11.259,- Kč (tj. 2.815 Kč /os /pobyt) – Apart-Hotel Poseidon.

oděsa o prázdninách

oděsa o prázdninách

Pro přepravu z letiště bude nejlepší MHD nebo taxi. Spoje MHD jezdí zhruba co 15-25minut, jízdenka se platí u řidiče a vyjde na 5 UAH/ osobu (cca 4,30 Kč). Linek je hned několik, záleží na tom, kde budete mít zamluvené ubytování.

Pokud se vám, ale nechce mačkat se v městské dopravě, vemte si taxi. Nastupní taxa je cca 25 Kč a cena za kilometr vychází na 6 Kč. Cesta na námi vybraný hotel 11km od letiště pak vyjde zhruba na 91 Kč.

Suma sumárum 7.440 + 11.259 + 182 (2×191) = 18.881,- Kč za letenky, ubytování v hotelu přímo na pláži a letištní transfer pro rodinu se 2 dětmi za týdenní zájezd u Černého moře (cca 4.720,-Kč/os/pobyt).

 

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *