fbpx
Skály Polsko - Vlk na cestách
Dovolená a výlety v Polsku,  Kam na výlety

Kam do přírody v Polsku kousek od Ostravy?

V poslední době je jedna z nejčastějších otázek hodně lidí nám známých i neznámých: Kam do přírody v Polsku kousek od Ostravy? Rozhodli jsme se proto rozepsat a poskytnout tak alespoň trošku té inspirace na výlety do přírody v Horním Slezsku.

Slezské Beskydy

Známe je moc dobře, přesto jejich polskou stranu moc nenavštěvujeme.  Pohoří je protkáno turistickými stezkami. Najdeme tady množství rozhleden, lanovky, sjezdovky, horské kapličky, studánky, vodopády, ale i několik zřícenin různých staveb, které jsou památkou na období světových válek. Níže je jen něco málo z toho, co je možné navštívit v polských Beskydech.

Lesny Park Niespodzianek

Zdrojowa 16, 43-450 Ustroń, Polsko

Hodinkou jízdy osobním automobilem se z Ostravy jednoduše dostanete na úpatí polských Beskyd do tohoto lesního parku. Je to vlastně malé Zoo s lesními zvířaty. Najdete tady  zubry, jeleny, muflony, prasata, kočkovité šelmy, lamy, oslíky, kozy, bažanty, kachny, králíky či kozy. Některá zvířata jsou v ohradách, jiná chodí volně. Je tady možnost si zakoupit krmivo a zkusit tak zvířata na pamlsek nalákat.  Děti budou nadšené z dětského hřiště, které nesmí chybět. Najdete tady mimo jiné i komentované lety dravců a sov nebo si můžete projít pohádkovou alej.

Dolina Białej Wiselki

Połomska, 43-460 Wisła

Máte radši procházky přírodou? Jedním z tipů je výlet po modře značené stezce od jezera Czerniańskieho po údolí Białej Wiselki. Romantická stezka podél křišťálově čistého potoka plná okouzlujících kaskád, skal a vodopádů. A pokud se budete držet modré dál, dojdete až k rozhledně na vrcholku Baranie hory. Vhodné i pro procházku s kočárkem a malými dětmi, podél vody vede asfaltka. Tedy kromě výšlapu na Baranie horu, tam už je cesta kamenitá.

Čantorie

Czantoria je velmi oblíbené místo přímo na českopolské hranici. A to hlavně díky celoroční sedačkové lanovce, která vám umožní snadno se dostat na vrchol Czantorie z polské strany. Na samotném vrcholu kopce pak stojí rozhledna. Pokud vás ale zajímá více příroda, je dobré vydat se z/na vrcholu po modře značené turistické stezce. Ta prochází přírodní rezervací, která ukazuje nádherný příklad karpatského bukového lesa, v podstatě nedotčeného, ​​protože přírodní terén neumožňoval odlesňování.

Vychutnejte si pobyt ve Slezských Beskydech >>

 

Ratiboř

Město oblíbené hlavně mezi obyvateli Opavska. Využívají jej hlavně k nákupům, ale to že je kolem i krásná příroda plná nížinných lesů a rybníků už ví jen málo kdo. Tady je pár tipů, co můžete vidět jen kousek za českopolskou hranicí.

Rezerwat Przyrody Łężczok

47-440 Raciborz, Polsko

Krásné místo pro pěší i cyklisty. Rezervace se rozkládá kolem rybníků, takže tady o spousty vodních ptáků není nouze. Okouzlující hráz a dokonale umístěná rozhledna romantický dojem jen podtrhují. Díky těsnému kontaktu s lesem je možné tady potkat i divoká zvířata – kance, jeleny nebo lišky.

Arboretum Bramy Morawskiej

Markowicka 17, 47-400 Racibórz, Polsko

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *