Co podniknout s dětmi na Tenerife?

Kanárské ostrovy jsou oblíbené hlavně pro své jedinečné podnebí. Pokud se sem někdy rozhodnete vydat s celou rodinou, rozhodně neprohloupíte. Možností zábavy i poznání je nespočet, pro tentokrát přinášíme pár tipů na návštěvu toho největšího z kanárských ostrovů. Co podniknout s dětmi na Tenerife?

Dovolená na Tenerife – můžu si ji dovolit? >>

Kanárské ostrovy náleží Španělskému království, takže i přes svou polohu (z geografického hlediska náleží Africe) jsme stále v Evropské Unii. To je jen jeden z důvodů proč je souostroví tak oblíbené. Tím hlavním je podnebí. I v průběhu zimy tady oblékáte letní oblečení, jen k večeru přihodíte mikinu navíc. A v létě nečekejte dusivé nesnesitelné vedro. Teplota oproti zimy naroste o 10°C, ale zpříjemňují ji větry od oceánu.

S dětmi na tenerife

My si nejvíce oblíbili ostrov Tenerife. Je to největší ze 7 Kanárských ostrovů a najdete na něm vše, na co si jen vzpomenete. Zlaté i černé pláže, velká turistická střediska i turisty nepoznamenané rybářské vesničky, národní parky s nádhernou přírodou nebo dokonce nejvyšší bod Španělska – sopku Teide. Ano, nejvyšší hora Španělska se nachází mimo její kontinentální část a to právě na tomto ostrově.

Ostrov má na délku 81km a jeho šířka se pohybuje mezi 6,5–47 km a jak už bylo řečeno, je hodně hornatý, proto pokud jej chcete poznat celý, bude nejlepší půjčit si na místě auto. My si nejčastěji domlouváme auto předem tak, aby na nás čekalo už nachystáno na letišti. Skvělým pomocníkem je třeba vyhledávač Discover Cars. Tyto webové stránky jsou v češtině a dají vám i na výběr z nabídky aut více než 500 autopůjčoven na celém světě. Při vyhledávání je pak fajn proklikat se i filtry – počet sedadel, typ paliva nebo řazení. Třeba taková možnost autosedačky při cestování s dětmi je výhodou, nemusíte pak tahat tu svou z domu. A se zapůjčeným autem pak získáte svobodu volného pohybu po celém ostrově.

Co tedy podniknout s dětmi na Tenerife?

Jak už jsme naznačili, je tady toho hodně k vidění a atrakce pro děti nevyjímaje. Jakmile vaši potomci zjistí, co všechno pro ně ostrov nabízí, nenechají vás v klidu.

Loro Parque

S dětmi na tenerife

Jedním slovem by se dalo říct jednoduše ZOO, ale tak snadné to není. Tento druh zařízení máte možnost navštívit jen málokde. Kromě klasických výběhů pro zvířata toho Loro Parque nabízí mnohem mnohem více. Stezka v korunách stromů vedoucí ptačí ohradou, kde vám může přistát papoušek na ruce, pokud budete mít štěstí. Nebo zvířecí porodnice. A samozřejmě největší taháky Loro parku: papouščí show, kde uvidíme papouška šlapat na kole, vtipná lachtaní show, delfíní show, kde má možnost se některé dítko projet loďkou s delfíny v bazénu, a nakonec show s ohromnými kosatkami.

Kosatky kromě Tenerife máme možnost vidět v Evropě jen na jihu Francie, a pak až tady. Za cenu vysokého vstupného Loro Parque určitě stojí, však v letech 2017 a 2018 vyhrálo cenu společnosti Tripadvisor za Nejlepší Zoo na světě.

Více o Loro Park Tenerife >>

Siam Park

Je tématický aquapark, který je oceňován společností Tripadvisor jako nejlepší aquapark na světě a to každoročně už celých 7 let v řadě. A to oprávněně! Síť tobogánů se tady počítá na kilometry. V jednom z nich (The Power Tower) dokonce prožijete jízdu skrz nádrž plnou žraloků. Můžete se naučit surfovat na úmělých 3 metrových vlnách. Malí dobrodruhové zase mohou prozkoumat ztracenou pevnost Lost city plnou vodopádů, mostů a samozřejmě tobogánů, taková obří vodní prolézačka. Rozhodně se tady nikdo nebude nudit.

Rodinná dovolená na Tenerife >>

Jungle park

S dětmi na tenerife

Jungle park je další zoologickou zahradou, kterou na Tenerife najdeme. Nebo je to spíše takové safari. Jak už název napovídá, hlavním motivem tohoto zařízení je džungle. Celá zahrada je protkaná divokými cestičkamy, lanovými mosty, vodopády i záhadnými tunely. Kromě klasických zvířecích výběhu se i tady setkáme s několika představeními. Konkrétně lachtaní show, papoščí show nebo ta hlavní – show s dravými ptáky. A aby toho nebylo málo, park nabízí i 800m dlouhou bobovou dráhu.

Aqualand Costa Adeje

S dětmi na tenerife

Vedle dříve zmíněného Siam Parku vapadá tento aquapark jako jeho chudobný bratříček, ale vlastně se ani není moc čemu divit. Přesto, Aqualand Costa Adeje je plnohodnotný vodní park, pterý kromě množství bazénů a tobogánů nabízí třeba i delfíní show. Navíc tady nechybí aní pohádkový vodní hrad pro nejmenší nebo relaxační zóna s jacuzzi s vyhřívanou vodou a hydromasážními proudy. Milovníci odpočinku mohou najít u bazénu třeba i houpací síť nebo se nechat kolébat línou řekou Lava River.

Rodinná dovolená na Tenerife >>

Monkey park

S dětmi na tenerife

Další tentokrát menší zoologická zahrada, která je specializovaná na opice. Tentokrát tady ale žádnou živou zábavnou show nečekejte. Přesto je Monkey park jedinečný. Nejen, že nabízí příjemnou procházku nádhernou botanickou zahradou, ale můžete tady vejít přímo do klecí a zvířata si pohladit a nakrmit je. Kromě primátů jako jsou lemuři, kosmanovití nebo šimpanzi, je zde i terárium a mnoho exotických ptáků – ara, kakadu, nebo tukani. Nachází se tu rybník s krokodýly a želvami.

Camel park

S dětmi na tenerife

Camel park je velboudí farma nacházející se ve vnitrozemí ostrova. Jedná se o rodinný podnik a pořádají se tady projižďky na velbloudech. Kromě nich tady narazíte i na další zvířata jako jsou kozy, osli nebo husy a kachny. Zejména pro děti to je velký zážitek.

Rodinná dovolená na Tenerife >>

Palmetum Santa Cruz

S dětmi na tenerife

Botanické záhrady sice nejsou u většiny dětí oblíbené, ale Palmetum v Santa Cruz je určitě zaujme. Obsahuje více než 2000 druhů tropických a subtropických rostlin z celého světa, a speciálně palem více než 400 druhů. To z ní dělá jednu z nejzajímavějších sbírek na světě. Samozřejmě nechybí ani exotičtí ptáci, žáby, ještěrky a další drobní živočichové. Bonusem jsou pak nádherné výhledy z botanické zahrady na město, može i hory.

Sopka Teide

S dětmi na tenerife

Největší vrchol nejen Tenerife, ale i Španělska. Pokud chcete vystoupat až na jeho vrchol, budete potřebovat speciální povolení. Případně se dá nahoru vyjet lanovkou, ale i přes vysokou cenu, bývá její kapacita dost často vyprodaná. Ale to nevadí, dětem postačí pokud se dostanou do výšky dolní stanice lanovky. Nachází se tady totiž výhlídkové místo na národní park – skaliska a lávou utvořenou krajinu. V místní přírodě se nátáčel třeba filmy Planeta opic a Hvězdné války.

Rodinná dovolená na Tenerife >>

Plavba za delfíny a velerybami

S dětmi na tenerife

Zajděte si do některého z místních přístavů a objednejte si plavbu lodí na otevřený oceán a setkejte se s delfíny, velrybami či jinými kytovci. Vidět tyto mořské tvory na vlastní oči a pozorovat je z bezprostřední blízkosti, je neskutečný zážitek. Místní kapitáni dokonale znají místa v moři kolem Tenerife, kde se kytovci a delfíni pohybují. V okolních vodách jich žije 26 druhů.

Rodinná dovolená na Tenerife >>

Submarine Safari

S dětmi na tenerife

V přístavu na jihu ostrova se můžete na 45 minut podívat až na mořské dno. Čeká vás nezapomenutelný zážitek ve upravené žluté ponorce. Plavidlo má kapacitu pro 44 osob a je 18,5 m dlouhé. Ponoříte se do 25 m, i když ponorka má možnost sestoupit až do hloubky 60 m. Mezi skálami je možno zahlédnout sépie, chobotnice, mnoho druhů ryb a další obyvatele moře. Zajímaví jsou také rejnoci, manty nebo želvy. Sestup na dno Atlantického oceánu je nezapomenutelný a úchvatný zážitek.

Další články o Španělsku >>

5880d24a999a8

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář