fbpx
dovolená ve Slovinsku
Státy EU,  Tipy na Dovolenou

Aktivní dovolená ve Slovinsku s dětmi: Tipy na nejlepší místa

Slovinsko nabízí mnoho možností pro rodiny s dětmi, kde mohou trávit aktivní dovolenou a objevovat krásy této země. Určitě si zde užijete spoustu zábavy a krásných zážitků, které budou vaše děti vzpomínat ještě dlouho po návratu domů. Máme pro vás tipy, co s dětmi navštívit ve Slovinsku.

Dovolená ve Slovinsku u jezera Bled

dovolená ve Slovinsku - Bled

Město Bled je jedním z nejpopulárnějších turistických míst v Slovinsku a nabízí spoustu možností pro rodiny s dětmi. V létě se můžete vydat na procházku kolem jezera a zastavit se na některé z pláží, kde si mohou děti hrát a kochat se krásnými výhledy do okolí a na hrad Bled Castle. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, vyzkoušejte v Straža Bled Adventure Park (Pustolovski Park Bled), který nabízí mnoho outdorových atrakcí pro celou rodinu. Park je vhodný pro děti od 3 let výše a dospělé, určitě zde strávíme minimálně celé odpoledne.

Zábava na každém kroku

Dino Park v Postojně je další zajímavé místo, kam se můžete s dětmi vydat. Park nabízí více než 50 modelů dinosaurů a přírodních scenérií, které vás vtáhnou do doby dinosaurů. Děti si mohou vyzkoušet různé interaktivní aktivity a prozkoumat krásné okolí. A i samotná jeskyně Postojna se svými unikátními vláčky rozhodně děti nadchne.

Piran je překrásné městečko u moře, které stojí za návštěvu. Malebné uličky a s krásnými výhledy na okolí. V letních měsících si můžete užít krásné pláže, vyzkoušet si různé vodní aktivity nebo si dát s dětmi zmrzlinu.

Aquapark Terme Čatež nabízí celodenní zábavu ve vodě. Park má mnoho bazénů a toboganů pro děti i dospělé. Pro ty nejmenší je zde dětský bazén s atrakcemi a pro ty větší několik větších bazénů s atrakcemi jako je např. umělé vlnobití a skluzavky. Pro dospělé je zde relaxační zóna s vířivkami a saunami.

Přírodní krásy Slovinska

dovolená ve Slovinsku Soča

Kromě těchto míst, je zde mnoho dalších zajímavých aktivit pro rodiny s dětmi v Slovinsku. Například si můžete pronajmout kolo a projet se po zelených loukách a lesích, nebo si zajít na farmu, kde si můžete vyzkoušet farmářské práce a ochutnat domácí produkty.

Pokud se vypravíte do oblasti Julských Alp, najdete zde mnoho turistických tras, které si můžete vybrat podle vaší kondice, nálady a stáří vašich dětí. Z Kranské jeskyně můžete vyrazit na turistickou trasu k Vršiči, nejvyššímu průsmyku v Slovinsku, který nabízí úchvatné výhledy na okolní hory a zasněžené vrcholky. Přírodní park Zgornjesavska dolina nabízí také několik turistických tras a vodopádů, které určitě stojí za návštěvu se staršími dětmi.

Tipy na cestu

dovolená ve Slovinsku - tipy na cestu

Slovinsko nabízí mnoho zajímavých míst vhodných pro rodiny s dětmi, kde mohou trávit aktivní dovolenou a objevovat krásy této země. V rámci příprav před cestou do Slovinka nezapomeňte zakoupit slovinskou dálniční známku (vinětu) z pohodlí domova, abyste mohli využít slovinské dálnice a nemuseli tuto věc řešit při vstupu do země a zdržovat se. Každý určitě zažil otázky ‘kdy už tam budeme’ , které při delší cestě jsou velmi únavné. Na webu Vignetteslovenia.si si můžete vinětu snadno a rychle objednat. Veškeré informace jsou uvedené v českém jazyce, což je bezesporu velká výhoda.

Pokud byste dále pokračovali s dětmi do Chorvatska na Istrii doporučujeme vám tento náš článek nebo pokud hledáte tipy na nejlepší kempy u pláže v Chorvatsku, tak je najdete tady

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *