Co vidět na Korfu (nejen) s dětmi

Korfu je jedním z největších a nejoblíbenějších řeckých ostrovů. Každoročně přivítá mnoho návštěvníků, rozhodně stojí za návštěvu. Úchvatná příroda Korfu a množství aktivity vás zabaví po celou dobu vaší dovolené. Níže přinášíme naše tipy, co vidět na Korfu s dětmi.

Letadla nad hlavou

Co vidět na korfu (nejen) s dětmi

Děti milují velké stroje. Jsou jimi doslova unešeny. A na Korfu se naskýtá skvělá příležitost ukázat jim z blízka přistávající letadla. Naplánujte si výlet a zamiřte do Kanoni. Tento vyhlídkový bod se nachází nedaleko letiště. Je zde několik úžasných teras, kde si můžete dát drink nebo ledovou kávu a koukat se při tom na přistávací dráhu z ptačí perspektivy. Je to jen krátká ranvej obklopená křišťálově čistou modrou vodou na obou stranách.

Kromě pozorování letadla odsud budete mít krásný výhled na malebný Myší ostrov (Pontikonisi), kde se nachází klášter z 12. století. Je to jedno z nejfotografovanějších míst na celém Korfu. Najdete jej snad na každé pohlednici.

Nejlepší ubytování na Korfu >>

Zámek Achillion

Co vidět na korfu (nejen) s dětmi -achillion

Určitě znáte starou romantickou klasickou filmovou trilogii Sissi o jedné z nejznámějších rakouských císařoven, Alžbětě Bavorské, manželce Františka Josefa I. Habsburského. Zámek Achillion se totiž ve filmu objevuje a právem. Alžběta zvaná Sissi si ostrov Korfu tak oblíbila, že tento letohrádek tady opravdu nechala vybudovat.

Okouzlující bílý zámek leží jen necelých 10 kilometrů jižně od o hlavního města Kerkyry a jsou z něj nádherné výhledy na východní pobřeží ostrova. Je obklopen úchvatnými zahradami, plnými palem, květin, soch, fontán, odpočívadel a romantických zákoutí. Mnohé interiéry jsou původní a budete mít pocit, jako by tragicky zesnulá císařovna své pokoje právě opustila. V současné době je zde stálé muzeum připomínající život císařovny Sissi, ale probíhá v něm rekonstrukce, takže je třeba si znovu otevření pohlídat.

Nejlepší ubytování na Korfu >>

Výlet lodí na Paxos a Antipaxos

Co vidět na korfu (nejen) s dětmi - paxos a antipaxos

Takový jednodenní výlet lodí je vždycky zážitek a nejen pro děti. Na ostrově je hned několik společností, které takové cesty pořádají. Určitě si své místo nezapomeňte u některé z nich zarezervovat. Ukážou vám křišťálove čisté okolní vody ostrova a zajedou s vámi třeba k sousedním ostrůvkům Paxos a Antipaxos. Lodí dokonce mouhou vplout až dovnitř možské jeskyně. Nakonec někde zakotví, nechají vás si zaplavat a přitom vám připraví přímo na palubě chutný oběd.

Děti si vychutnají plavbu, zařádí si v čistých mořských vodách a večer vám zaručeně rychle usnou. Jen nezapomeňte přibrat na loď dostatek tekutin a opalovacího krému.

Nejlepší ubytování na Korfu >>

Aqualand v Agios Ioannis

Zkrátka děti zbožňují vodní hrátky. Proto návštěva Aqualandu na Korfu je sázka na jistotu. Jedná se o jeden z největších vodních parků v celém Řecku. Jsou zde nejrůznější skluzavky, bazény a atrakce, které děti tak milují. Městečko Agios Ioannis je v centrální části Korfu, takže je snadné se tam dostat prakticky z jakékoli části ostrova.

Nejlepší ubytování na Korfu >>

Akvárium Paleokastritsa

Na západní straně ostrova v městečku Paleokastritsa najdeme akvárium, kde můžete vidět mnoho druhů mořských tvorů, kteří žijí v této oblasti Jónského moře. Kromě nich tady můžete zkusit podržet si hada nebo pohladit leguána. Toto místo osloví především děti, které se zajímají o přírodu a svět zvířat. V Paleokastrici nezapomeňte navštivít ani klášter a nádhernou pláž.

Záchranná stanice oslů v Doukades

Co vidět na korfu (nejen) s dětmi - záchranná stanice pro osly

Záchranná stanice pro osly byla založena z iniciativy britské ženy, která se starala o starého osla jménem Hope. Rok od roku tam pak přibývali osli staří, nemocní nebo práce neschopní. Dnes je oslí nemocnice v Doukades místem známým po celém Korfu. Zvířata jsou tam šťastná a dobře se o ně starají. Pracují tam dobrovolníci, kteří po zařízení provádějí návštěvníky, mluví o iniciativě a především o zvířatech, která tam žijí.

Nejlepší ubytování na Korfu >>

Stará a nová pevnost v Kerkyře

Co vidět na korfu (nejen) s dětmi - pevnost v kerkyře

Děti jsou nezastavitelní tvorové. A i když je většinou historie moc nebaví, běhání po hradbách starých budov a hledání tajemných zákoutí ano. Proto je neváhejte vzít sebou při prohlídce hlavního města na některou z těchto historických staveb. Jsou to symboly města a jedna z těch věcí, co vidět na Korfu musíte.

Nejlepší ubytování na Korfu >>

Muzeum Casa Parlante ve hlavním městě Korfu

Co vidět na korfu (nejen) s dětmi - muzeum s figurínami
Zdroj: http://casaparlante.gr/?lang=en

Toto muzeum je ideálním místem pro děti, které se zajímají o historii. Nachází se v jednom z nájemních domů starého města, jehož interiér je naaranžován jako dům obyvatelstva vyšší třídy z 19. století. Když vejdete dovnitř, máte pocit, že vstupujete do skutečného domova. Uvnitř jsou dokonce figuríny, které hrají role obyvatel.

Nejlepší ubytování na Korfu >>

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář