Maledivy s dětmi

Napadlo vás navštívit Maledivy s dětmi a nejste si jisti, jestli je to dobrý nápad? Věřte, že ano! Exotické Maledivy jsou skvělé pro ty, kteří chtějí zažít opravdové dobrodružství. Stojí za to je navštívit!

Asi 500 km jihozápadně od Indie se v Indickém oceánu rozkládá neobvyklé souostroví a stejnojmenná země – Maledivy. Celkem pokrývá téměř 1200 ostrůvků, z nichž jen asi 1/6 je obydlena. Tyto ostrůvky se shlukují kolem 26 korálových atolů, které vyrostly na podzemním vulkanickém řetězci. Nejvyšší bod celého souostroví najdeme jen 2 m nad mořem. Tak úžasná lokalita má ale i svou stinnou stránku – ostrovům hrozí úplné zatopení. Krásné pláže a velmi teplé klima sem láká mnoho turistů. Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Maledivy s dětmi, je letadlem. Mezinárodní letiště se nachází na ostrově Hulhule, který je součástí Male – hlavního města země, se kterým je spojeno trajekty.

Maledivy s dětmi

Kdy se na Maledivy vydat?

Na Maledivách je teplo celý rok. Průměrná denní teplota vzduchu se pohybuje kolem 27 ˚C. Teplota vody příliš nekolísá, neustále se pohybuje mezi 26-29 ˚C. Pro rovníkové klima jsou charakteristické dvě roční období. Období sucha probíhá zhruba od prosince do dubna, kdy je neustále slunečno. Nejlepší čas vyrazit  na Maledivy s dětmi na dovolenou. Období dešťů začíná v květnu a končí v listopadu. Pořád je teplo, ale častěji prší. 

Hrady z písku

Hrad z písku

Maledivy nabízejí přesně to, co vaše děti milují – slunce, vodu, písek, zvířata. Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Maledivách, nebudete litovat. Místní pláže s čistě bílým pískem patří k nejkrásnějším na světě. Děti tady budou běhat celé dny běhat bosé,  stavět hrady z písku, házet si s míčem, vytvářet mini zoo pro ráčky poustevníčky,… Bude problém dostat je z pláže pryč. 

Podmořský svět

Želva

Moře na Maledivách je křišťálově čisté, s krásnými lagunami a korálovými útesy, takže se zde nachází spousta skvělých potápěčských lokalit. V hlubinách moře kolem Malediv žije asi 2000 druhů ryb, včetně největšího žraloka velrybího (neškodného pro člověka), delfínů a mnoha druhů želv. Nechybí ani potopené vraky a podvodní jeskyně. Šnorchlování neodolá žádný vodomil jakéhokoliv věku.

S menšími dětmi si můžete i pronajmout loď a vydat se pozorovat delfíny na volné moře. S těmi staršími se pak vrhnout rovnou na rybaření nebo hloubkové potápění. Dnešní doba je hrozně uspěchaná a Maledivy vás doslova přinutí zpomalit a trávit veškerý čas se svou rodinou. Dostanete jedinečnou šanci poznat své děti blíže a není nic cennějšího než vlastní rodina.

Ubytování

Maledivy s dětmi

Hotelové resorty se soustřeďují hlavně na samostatné ostrovy, ale není to pravidlem. Bez dětských klubů už si svou rodinnou dovolenou už pomalu taky nedokážeme představit. Resorty na Maledivách nejsou jiné než kdekoliv jinde na světě. Nabízí nejen dětské herny, venkovní hřiště, dětské bazény a tématické programy, ale vaše děti se tady mohou i něco naučit. Najdeme tady dětské školy potápění, různé kurzy vaření, hodiny golfu nebo fotbalovou akademii. A co takhle noční pozorování hvězd nebo plážové letní kino. Maledivy jsou pro rodiny s dětmi doslova dokonalým místem pro dovolenou.

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář