fbpx
Rimini v červnu
Tipy na Dovolenou,  Tipy na dovolenou v Itálii

Italské Rimini v červnu

Tip na rodinnou dovolenou v Itálii, kousek od města Rimini v červnu v hotelu s bazénem kousek od pláže s plnou penzí, za 4.514,-Kč/osobu (letenky+ubytování+snídaně, obědy, večeře).

Nejen mezi Čechy velice známá oblast kolem italského města Rimini  na pobřeží Jaderského moře. Jedná se o jedno z nějvětších dovolenkových letovisek v Evropě, prosnulé hlavě díky svým širokým písečným plážím a pozvolnému vstupu do moře. Ale nejen plážemi se může tato oblast pyšnit. V centru města nalezneme množství historických památek z dom Římské říše, zábaní parky nebo aquaparky. Pokud by vám ani toto nestačilo, pouhých 10 km severovýchodně leží jeden z nejmenších států světa, San Marino, a ten taky stojí za návštěvu. 

Vybíráme termín 6.-13.6.2021

Letenky k dispozici z polského Krakova do italské města Rimini za 3.026,- Kč (757 Kč /os) – cena bez zavazadel. Za malé palubní zavazadlo a za sedadla bude třeba si připlatit cca 4.800,- Kč (1.200 Kč/osobu), celková cena za 4 letenky se tak vyšplhá na 7.826,-Kč (1.957,-Kč). Rezervovat můžete přímo na stránkách aerolinek Ryanair nebo třeba na momondo.cz

Rimini v červnu

Oblast kolem Rimini nabízí široké možnosti ubytování od moderních kempů, přes apartmány po hotelové pokoje v cenách již od 6.000 Kč za pobyt. Kompletní nabídka zde. Jen u hotelových pokojů je třeba počítat s tím, že v nich není možnost připravit (skladovat) jakékoliv jídlo, proto je lepší si připlatit min.za snídaně, už kvůli dětem. Další jídla se dají řešit v nesčetném počtu okolních restaurací a bufetů.

My vybíráme moderní pohodlný čtyřlůžkový pokoj s televizí a klimatizací včetně plné penze, v hotelu s bazénem blízko pláže za 10.230 Kč (2.558 Kč /os /pobyt vč. snídaní, obědů a večeří) – Hotel President.

Rimini v červnu
Hotel President
Rimini v červnu

Výše uvedený hotel se nachází 23 km od letiště a nabízí svým hostům za poplatek i letištní transfer. Což je ta nejideálnější a nejpohodlnější možnost. Ale určitě se ptejte na cenu. Italské ceny jsou poněkud vyšší než ty naše, ať nejste překvapeni.

Samozřejmě pronájem automobilu je možný i v Itálii, hlavně pokud plánujete vyrazit na výlety někam dál. Rezervovat můžete třeba zde. Ceny jsou ale pro toto období dost vysoké a je třeba hodně pátrat po něčem rozumném.

Další a nejlevnější možností je použít městskou dopravu. Z letiště se autobusem č.9 dostanete k vlakovému nádraží. Cena jízdenky je 1 Euro. A odsud vlakem do města, kde se nachází výše uvedený hotel. Cesta zabere něco přes hodinku.

Suma sumárum 7.826 + 10.230 = 18.056,- Kč za ubytování v hotelu s bazénem poblíž pláže, letenky a plnou penzi pro rodinu se 2 dětmi za týdenní zájezd v italském Rimini (cca 4.514,-Kč/os/pobyt). 

POZN. Konečná cena může být nižší i vyšší, dle vašich konkrétních potřeb a požadavků na služby ubytovacího zařízení, letecké společnosti a půjčovny automobilů.

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *