fbpx
Tip na výlet - Gliwice
Dovolená a výlety v Polsku,  Kam na výlety

Tip na výlet – Gliwice (Polsko)

Tip na výlet v Polsku jen kousek za českou hranicí do města Gliwice (česky Hlivice).

Hlavně ostraváci toto město dobře znají hlavně kvůli jeho nedělnímu trhu (polsky gielda), kde se dá koupit vše, od aut, přes oblečení, jídlo až po živá zvířata. Gliwice leží asi 60km od Ostravy a žije v nich asi 190tis obyvatel. Je to jedno z nejstarších a nejkrásnějších měst Horního Slezka a je tady toho k vidění opravdu hodně.

Víkend plný zábavy v Gliwicích >>

Radiostanice v Gliwicích

Je to nejvyšší dřevěná technická konstrukce v Evropě. Svým vzhledem přípomíná pařížskou Eifellovku. Park kolem věže je čistý, upravený a udržovaný.

Radiostanice
Radiostanice

Park F.Chopina a Městská Palmiárna

Přímo v centru města se nachází malá zelená oáza s velkou moderní budovou ukrývající nejen tropický ráj.  Městská Palmiárna, neboli shluk obřích skleníků. Tip na příjemně strávený čas i za deštivého nebo mrazivého počasí. Naleznete zde množství květin, keřů, kaktusů i vzrostlých stromů a palem. Děti pobaví exotičtí ptáci, plazi, hmyz a ryby. Výstavu doplňují různé další tématické interaktivní prvky, které zabaví každého. Navíc vstupné je lidové.

Palmiarna
Palmiarna

Kolejkowo – Báječný svět miniatur

Zábava nejen pro děti, ale i dospělí se dobře pobaví. Není to jen jedno z dalších nudných stvárnění miniaturního světa, je to zábava, při které se nasmějete. Tvurci vdechli figurkám život a nastylovali je do všech možných i nemožných situací. Nebudete vědět kam s očima. Kolejkowo je mimo jiné největší maketa železice v Polsku. Projiždí se zde mašinky různých druhů a velikostí, velký parník i auta. Po pár minutách se střídá den a noc a nad částí expozice dokonce “prší”.

Kolejkowo
Kolejkowo

Katedrála Sv.Petra a Pavla

Obrovský neogotický kostel z červených cihel, jeho velikost vás ohromí. Určitě stojí za návštěvu z venčí i zevnitř.

Katedrála Sv.Petra a Pavla
Katedrála Sv.Petra a Pavla

Zámek Piastowski

Jedna z nejstarších staveb v Gliwicích, označovaná jako hrad Piastovců je stále předmětem výzkumu historiků, protože mnohé otázky spojené s jeho původní funkcí a vzhledem nejsou stále zodpovězené. Je známo, že v průběhu staletí zastával různé funkce, ale především to bylo vězení, fungující od začátku šestnáctého do konce druhého desetiletí dvacátého století.

Víkend plný zábavy v Gliwicích >>

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *