Salzburg s dětmi

Co takhle Salzburg s dětmi na víkend? Salzburg je okouzlující, nevelké město v západní části Rakouska. Stará část o rozloze něco málo přes kilometr čtvereční je světovou metropolí hudebních festivalů a uměleckých akcí. Malé nožičky procházející úzkými středověkými uličkami se neomrzí. Četné salcburské kavárny a restaurace vám zpříjemní chvíle a pevnost tyčící se nad městem otevírá výhled na vrcholky hor.

Děti objevují Salzburg

Salzburg je velmi přátelský k rodinám. Objevování města je doslova dětská hra. Historie a osobnosti tohoto města obsahují nespočet vzrušujících a fascinujících milníků. Pomocí speciální hrací karty s mapou se děti dozvědí vše o městě a navíc je to bude bavit. Hru si můžete stáhnout a vytisknout zde >> Bohužel k ní bude nutná pomoc rodičů, případně se hodí i slovník nebo Google překladač, hra je totiž dostupná jen v němčině nebo angličtině.

Top 12 ubytování v Rakousku, kde jsou děti vítány >>

Salzburg: Atrakce pro děti

Město poskytuje rodinám s dětmi výborné zázemí a mnoho atrakcí. Co tedy můžeme vidět na naší dovolené v Salcburku s dětmi?

Image 100375363 15237220

Muzeum loutek (Marionette museum)

Salzburg s dětmi
Zdroj: canva.com

Známé salcburské loutkové divadlo (Marionetten Theatre) je od září 2016 díky originálnímu loutkovému designu a loutkovému divadlu zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Muzeum loutek se nachází uvnitř pevnosti Hohensalzburg. Je to malá, ale zajímavá výstava, která obsahuje i trochu děsivé figurky.

Muzeum hraček (Spielzeug museum)

Salzburg s dětmi
Zdroj: salzburg.info

Velmi dobrým místem je Muzeum hraček v bývalé nemocnici – obecním chudobinci. Na dvou patrech je uspořádána výstava s oblíbenými poklady několika posledních generací dětí. Medvídci, plechová autíčka, vláčkodráhy, panenky a plyšové hračky. Muzeum hraček je moderní a interaktivní. Děti se mohou nejen dívat, ale i si hrát. Vstup je bez bot.

Top 12 ubytování v Rakousku, kde jsou děti vítány >>

Muzeum přírody Salzburg (Haus Der Natur)

Salzburg s dětmi
Zdroj: salzburg.info

Místo, které musíte v Salcburku s dětmi vidět je Muzeum přírody (Haus der Natur), které ale už není tak interaktivní. Jde spíše o tradiční charakter, ale rekonstrukce dinosaurů, akvárium nebo výstava o vesmíru děti doslova uchvátí. Krásné jsou expozice kamenů a minerálů i salcburské soli.

Zoo Salzburg

Salzburg s dětmi
Zdroj: salzburg.info

Toto zařízení nepatří k těm velkým, ale je velmi originální. Zoologická zahrada Anif se nachází na okraji Salcburku. Zoo je rozděleno podle kontinentů. Asi nejpůsobivější je výběh pro vlky, kteří jdou do šíleně strmého svahu. Je zde také mnoho kočkovitých šelem, velmi fotogeničtí plameňáci a pelikáni. Můžete pozorovat medvěda hnědého nebo lvy. Nechybí ani výběh pro malá domácí zvířata, která se mohou krmit, hladit a hrát si s nimi.

Zámek Mirabell a dětské hřiště

Salzburg s dětmi
Zdroj: canva.com

Co by to bylo za průvodce Salzburkem s dětmi, kdyby v něm nebyl tip na hřiště? Jedno se nachází například v zahradách paláce Mirabell. Samozřejmě si nenechte ujít procházku v krásných udržovaných zahradách. Palác a park byly postaveny na počátku 17. století, dnes je v něm matrika. Vedle zahrady je venkovní dřevěné ekologické hřiště.

Vodní hrátky v zámku Hellbrunn

Salzburg s dětmi
Zdroj: salzburg.info

Zejména v horkých dnech tuto atrakci určitě navštivte. Již více než 400 let si návštěvníci zámku Hellbrunn užívají vodní hry v knížecím stylu. Jde o unikátní představení, ve kterém je hlavním aktérem voda, která je také zdrojem mnoha překvapení! Markus Sittikus využíval množství pramenů, které vyvěrají z nitra hory Hellbrunn na povrch země, k pohoštění a pobavení svých hostů. Od mechanického divadla přes jelena chrlícího vodu až po korunu tančící na tenkém vodním proudu – hydraulické stroje přesvědčí svou originalitou a překvapivými efekty. Desítky fontán nebo vodních trysek ukrytých v zemi šplouchají kolemjdoucí ve chvíli, kdy to nejméně čekají.

Top 12 ubytování v Rakousku, kde jsou děti vítány >>

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář