fbpx
Madeira bez cestovky
Tipy na Dovolenou,  Tipy na dovolenou v Portugalsku

Květnová Madeira bez cestovky

Tip na květnovou dovolenou na portugalský ostrov Madeira bez cestovky třeba s dětmi za 5.627,-Kč/osobu (letenky+ubytování+auto).

Portugalský ostrov Madeira leží v Atlantickém oceánu na západ od Maroka. Madeira byla jednou se zastávek Kryštofa Kolumba při objevení Ameriky. Díky mírnému, vlhkému a stálému podnebí se jí říká ostrov věčného jara nebo květinový ostrov.  Denní teploty zde v průměru celoročně neklesají pod 18 stupňů a v průměru nestoupají nad 28 stupňů.

Ostrov je zelený, hornatý, plný života, pro poznávání ideální, od památek, nádherné přírody až po dobré jídlo a víno. Jen moc pláží tady nehledejte, Madeira je obehnána útesy a vstup do moře je řešen žebříky přímo z betonových mol. Tento nedostatek místní vyřešili množstvím umělých bazénů na pobřeží s mořskou vodou. A i děti si tady přijdou na své – zoo, aquapark, lanovka a množství dětských hřišť nechybí.

Vybíráme termín 22.-29.5.2021

Letenky k dispozici z Prahy do portugalského Funchalu s přestupem v Lisabonu za 2.595,- Kč (dohromady 10.377,- Kč za 2 dospělé a 2 děti). Let zajišťuje letecká společnost TAP Portugal, takže je v ceně i malý palubní kufr. Rezervovat můžete zde nebo přímo na stránkách aerolinky.

Madeira bez cestovky

Ceny ubytování pro tento termín se pohybují od cca 6.000 Kč pro 4 osoby za týden, úplná nabídka zde. My vybíráme krásné plně vybavený jednoložnicový apartmán s výhledem na moře v komplexu s bazénem za 9.062,- Kč (tj. 2.266 Kč /os /pobyt) – Apartments Madeira.

Madeira bez cestovky

Dopravu z letiště na ubytování vám za poplatek mohou zajistit přímo majitelé. Ale přece jen, na Madeiru se jezdí hlavně za poznáváním, proto doporučujeme rovnou pronájem auta, které využijete po celou dobu pobytu k návštěvě všech zajímavých míst na ostrově. Cena za týdenní pronájem auta začíná na 3.069 Kč/ týden. Rezervovat můžete třeba u Rentalcars.com

Madeira bez cestovky

Suma sumárum 10.377 + 9.062 + 3.069 = 22.508,- Kč za ubytování v plně vybaveném jednoložnicovém apartmánu s bazénem a výhledem na moře, letenky a “fakultativní výlety”(vlastní auto) pro rodinu se 2 dětmi za týdenní zájezd v květnu na portugalském ostrově Madeira (cca 5.627,-Kč/os/pobyt).

POZN. Konečná cena může být nižší i vyšší, dle vašich konkrétních potřeb a požadavků na služby ubytovacího zařízení, letecké společnosti a půjčovny automobilů.

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *