fbpx
gdansk letecky
Dovolená a výlety v Polsku,  Tipy na Dovolenou

Gdaňsk letecky o prázdninách pod 5tis/os/týden

Drtí vás rozpočet, inflace nebo nečekané výdaje? Představujete si, že za leteckou dovolenou musíte utratit pro vás nepřestavitelné peníze? Ale to je chyba. Třeba s takovým pobytem u Baltského moře ve městě Gdaňsk letecky o prázdninách se lehce dostanete s cenou i na 4.200 Kč / osobu / týden (letenky + transfer + ubytování).

Naši severní sousedi byli vždy vyhledávanou dovolenkovou destinací a to nejen kvůli příznivým cenám. S Polskem máme společnou historii i přírodní bohatsví. Navíc se tady domluví každý neznalec jakéhokoliv světového jazyka. Polština je tak podobná češtině, že slovník tady opravdu potřebovat nebudete. A čím se může Polsko narozdíl od nás pochlubit? Přístupem k moři!

O tom, že polská kuchyně se umisťuje běžně mezi ty nejlepší na světě asi není třeba mluvit. Ale věděli jste kolik tady v poslední době vyrostlo zábavních a vodních parků? Na pobřeží baltského najdete třeba i mořské aquárium. Stačí si sbalit jen pár věcí a vyrazit na některou z polských pláží a užít si dovolenou u moře plnou zábavy a pohody.

Vybíráme termín 11.7.-18.7.2023

Zpáteční letenky k dispozici z polského Krakova do Gdaňsku za 3.175,- Kč (794 Kč /os). – cena s batohem na zádech. Za příplatek nějakých 740,- Kč (cca 140 zl) na osobu si pak můžete nejen vybrat místo v letadle, ale vzít si i palubní kufřík do 10kg. Rezervovat můžete přímo na stránkách aerolinek Ryanair nebo třeba na momondo.cz

Jaké zavazadla do letadla si sebou můžu vzít? >>

Jak se dostat do Krakova na letiště?

Pokud nevlastníte auto, kterým byste se dostali pohodlně až před letištní halu, nevěště hlavu, letiště v Krakově je pro nás čechy krásně dostupné. Pro příklad třeba z Ostravy vyráží několikrát denně autobusy společnosti Flixbus, které zastavují přímo na letišti a stojí jen pár stovek.

Druhou možností je dojet vlakem až na hlavní nádraží v Krakově. Přímé spoje provozuje třeba Leo Express. Odsud pak minimálně každou hodinu vyjíždí tramvaj, která vás za 17min odveze až před letištní halu.

Ubytování v Gdaňsku

Na výběr z ubytování je toho hodně v cenách již od 10.000 Kč za pobyt. Kompletní nabídka zde. My vybíráme skvěle hodnocené ubytování v přímo v Gdaňsku – GDAŃSK Apartament Blisko Morza za 13.628 Kč  (3.407,- Kč /os /pobyt).

Complex Sunrise by HMG

Správce tohoto ubytování nabízí letištní taxi zdarma. Takže si vás po domluvě po přistání vyzvedne na letišti a odveze rovnou na adresu vašeho pobytu. Tato služba je konkrétně v Gdaňsku docela častá. Díky tomuto skvělému benefitu vám nejen, že odpadnou starosti s přepravou z letiště, ale ušetříte tak i trošku dalších peněz.

Samozřejmě jako i jinde je v Polsku možný pronájem automobilu, ale pokud nebudete chtít vyrazit na výlet někam dále, vystačíte si s taxíky a městskou dopravou. Rezervovat auto si můžete třeba zde.

Suma sumárum letenky + ubytování + 2x letištní taxi (tam i zpět) = 3.175 + 13.628 + 0 = 16.803,- Kč za letenky, transfer a ubytování pro rodinu se 2 dětmi za týdenní letní dovolenou s dětmi v Polsku ve městě Gdaňsk na pobřeží Baltského moře, tj. 4.200,-Kč/os/pobyt.

POZN. Konečná cena může být nižší i vyšší, dle vašich konkrétních potřeb a požadavků na služby ubytovacího zařízení, letecké společnosti, transferů z a na letiště a rozdílů v aktuálních měnových kurzech.

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *