fbpx
gran canaria s dětmi
Tipy na Dovolenou,  Tipy na dovolenou ve Španělsku

Co dělat na ostrově Gran Canaria s dětmi?

Slunná španělská Gran Canaria je ideálním místem pro nezapomenutelnou rodinnou dovolenou. Ale co dělat na ostrově Gran Canaria s dětmi?

Gran Canaria patřící mezi Kanárské ostrovy je někdy nazývána „mini kontinentem“ a to kvůli obrovské rozmanitosti fauny, flóry a klimatu na malém prostoru. Na ostrově jsou k vidění sopky, písečné duny, borové lesy i tropická vegetace. Díky tomu má Gran Canaria status biosférické rezervace UNESCO. Jsou zde ale i velká turistická centra plná památek. A to vše lze díky příjemnému stabilnímu počasí obdivovat po celý rok.

Aqualand Maspalomas

gran canaria s dětmi

Aqualand Maspalomas s rozlohou 13 000 m2 je největším vodním parkem na Gran Canaria. Objekt je otevřen po celý rok a nabízí 33 skluzavek a 13 zábavních atrakcí. Děti nebudou chtít odejít. Bavit se zde však budou všechny věkové kategorie. Specialitou aquaparku je koupání v bazénu s lachtany (není v ceně vstupenky, nutno domluvit individuálně).

Dovolená na ostrově Gran Canaria s dětmi >>

Holiday World Maspalomas

Holiday World Maspalomas / Park Gran Canaria se nachází v blízkosti letoviska Maspalomas na jihu ostrova. Nabízí více než 30 atrakcí, které doprovází zábavní show, gastronomická zařízení a mnoho dalšího. Najdete zde ruské kolo, horskou dráhu, řetízkový kolotoč, veselé poháry, autodrom, air drop nebo čtyřkolky. Pro nejmenší děti jsou připraveny projížďky na ponících, vystoupení s papoušky nebo 4D kino. Je to na vás, jak se chcete bavit!

Dovolená na ostrově Gran Canaria s dětmi >>

Camel Safari

gran canaria s dětmi

Velbloudí safari park La Baranda se nachází asi 12 km od Playa del Inglés v přírodní rezervaci Fataga, která byla vyhlášena jako zvláštní chráněná oblast. Najdete zde „Oázu tisíce palem“, ve které se budete cítit jako v Orientu. Na ploše více než 10 000 metrů čtverečních objevíte tropické zahrady s různými ovocnými stromy, jako je papája, mango, guava atd.

Ale hlavní jsou zde velbloudi. Projedete se karavanou velbloudů, můžete je zde i nakrmit. Setkáte se s D. Gustavem, líbajícím se velbloudem, velmi oblíbeným u malých i velkých.

V parku je restaurace, kde si můžete pochutnat na typických ostrovních jídlech, a muzeum s historickým kanárským zemědělským nářadím.

Gran Canaria s dětmi >>

Přírodní rezervace Las Dunas de Maspalomas

gran canaria s dětmi

Pouštní krajina Dunas de Maspalomas, se svými písečnými dunami vysokými až deset metrů, je často nazývána „Malou Saharou“. Je to jedna z nejznámějších a nejvyhledávanějších turistických atrakcí na celých Kanárských ostrovech.

Dunas de Maspalomas se rozprostírá na dohled od Faro de Maspalomas, majáku, který se stal charakteristickým znakem této oblasti. Je to také nejjižnější místo na ostrově Gran Canaria.

Duny Maspalomas nebyly tvořeny navátým pískem z africké pouště, jak se někdy mylně uvádí. Jejich původ je mnohem prozaičtější – jsou mořského původu, vznikly z korálů rozdrcených vlnami.

Dovolená na ostrově Gran Canaria s dětmi >>

Elder Museum vědy a technologie

gran canaria s dětmi

Elder Museum Vědy a Technologie je vědecko-interaktivní centrum s více než 20 odděleními věnovanými reprodukci významných světových vědeckých objevů. Motto muzea je „Dotýkat se, je povoleno“.

Muzeum se rozkládá na čtyřech patrech plných interaktivních exponátů. Nechybí ani 3D kino a planetárium. Přízemí muzea s názvem Tecnos je věnováno technice. Je zde možné vše, od pilotování výkonné stíhačky a poznávání toho, co je uvnitř letadla, až po simulaci závratí, které poskytuje atrakce Robocoaster, nebo vstup do virtuální reality a simulátoru jízdy.

První patro je rozděleno na dvě části, Xploratorium a Gaia, které seznamují s fyzikou, matematikou a biologií, dále nabízí planetárium, Dóm vln, oblast kytovců žijících na Kanárských ostrovech a vědeckou dílnu, kde probíhají různé experimentální aktivity.

Ve druhém patře je dočasná výstavní síň a také prostor věnovaný kanárskému inženýrovi Agustínovi de Betancourtovi, kde můžete prostřednictvím interaktivních modelů objevovat díla tohoto slavného inženýra.

Ve třetím patře je nástěnná malba průkopníků, virtuální procházka historií a výtvory mužů a žen, kteří přispěli svými vědeckými poznatky, a také Kanárské výzkumné centrum. Navíc tady je také 3D kino, které divákovi nabízí vychutnat si tu nejúžasnější krajinu světa, aniž by opustil Las Palmas de Gran Canaria.

Dovolená na ostrově Gran Canaria s dětmi >>

Poema del Mar Aquarium

gran canaria s dětmi

Obří akvárium v hlavním městě Las Palmas je relativně nová atrakce, která byla otevřena na konci roku 2017. Jeho zakladateli jsou stejní lidé, kteří stojí za parkem Loro a parkem Siam na ostrově Tenerife. Ve zdejším zařízení, které má zvenčí tvar obrovské vlny, uvidíte v prosklených chodbách v těsné blízkosti přes 350 druhů zvířat. Je to jedno z největších akvárií v Evropě.

Park je rozdělen do tří částí – Džungle, Deep Ocean a Coral Reef. Nejpůsobivější je věrná prezentace různých ekosystémů, které umožňují návštěvníkovi přesunout se na chvíli do různých koutů světa. Mezi mnoha zvířaty, která lze v tomto akváriu Poema del Mar spatřit, jsou krokodýli, čtyřoké ryby, velké černé piraně, prasečí želvy, žraloci černoploutví, kokosoví krabi, medúzy nebo električtí úhoři, kteří dokážou produkovat výboje až 850 voltů.

Dovolená na ostrově Gran Canaria s dětmi >>

Sioux City Park

gran canaria s dětmi

Westernové městečko Sioux City Jedna z velkých atrakcí ostrova Gran Canaria – imitace života ve westernovém městečku. Najdete zde kovboje, jízdy na koni i klasické westernové stavby, které známe z filmů.
Jakmile vstoupíte do zábavního parku, budete si připadat jako jeden z obyvatel Divokého západu. Pokud se rozhodnete projít si město, můžete se stát součástí bankovní loupeže a vidět šerifa, který čelí skutečným psancům.

Určitě navštivte místní zvířecí farmu: kanárské kozy, krávy, poníky, osly, slepice a další. V místním obchodě se můžete obléknout za pravého kovboje nebo indiána a samozřejmě si odnést nezapomenutelné vzpomínky na skvělé časy amerického Divokého západu, ovšem na Kanárských ostrovech.

Dovolená na ostrově Gran Canaria s dětmi >>

Cocodrillo park Gran Canaria

gran canaria s dětmi

Tento park není jen specializovanou zoo, ale byl založen jako záchranná stanice pro exotickou faunu. Jsou zde umisťována zvířata, která byla nelegálně dovezena, zabavena na černém trhu nebo byla majitelům odebrána z důvodu nevhodných podmínek pro jejich chov nebo z důvodu týrání. Krokodýlů je tady ale nejvíce. Nachází se jich tu několik druhů a zajímavá je i komentovaná ukázka krmení. V parku se jim daří dobře, takže můžete vidět i jejich velmi roztomilé, malé, ale velmi nebezpečné potomky, staré několik měsíců. S krokodýlem je samozřejmě možné se i vyfotit.

V krokodýlím parku se také konají přehlídky různých zde chovaných zvířat s výkladem jejich potřeb, chovu, zajímavostí i příběhy, jak se do zoo dostali. Máte možnost si je velmi zblízka prohlédnout, a pokud si troufáte, i pohladit. Chovají tady různé hady, ještěrky, želvy, kozy, papoušky, kočkovité a psovité šelmy i místní psí plemeno Perro de presa canario – kanárská doga. Dalším zajímavým komentovaným programem je krmení tygrů. V parku je také restaurace, která funguje na principu rychlého občerstvení.

Vše, co zde utratíte, jde na podporu chovu zvířat v tomto zařízení.

Dovolená na ostrově Gran Canaria s dětmi >>

Palmitos Park

Palmitos Park je největší zoologická zahrada na ostrově. Není tak velká jako Loro Parque na Tenerife, ale hodně se jí podobá. Největší atrakcí je zde delfíní show a dětmi oblíbené představení s papoušky, kde se ukáže 10 velkých ptáků, kteří mají nacvičené různé vtipné scénky. Obě představení lze sledovat několikrát denně. Překvapivě velmi vtipná je i show s dravci, kteří mají své manýry stejně jako holywoodské hvězdy a občas se stane, že během představení uletí a sokolníci pak vypouští jednoho dravce za druhým, aby je nalákali zpátky domů.

V parku Palmitos najdete velké akvárium s nepřeberným množstvím barevných ryb. Velmi zajímavá je i chovná stanice motýlů, kde se líhnou krásní motýli, létají všude kolem a dokonce na vás přistávají a vytváří tak živou dekoraci. Najdete tu i skleník s krásnými orchidejemi. Park je jedna velká zahrada, kde v každém ročním období kvete něco jiného. Procházíte se pod vzrostlými fíkusy, které má spousta lidí doma jen v mnohem menším provedení, nebo kolem dvoumetrových keřů, květin, různých druhů kaktusů a sukulentů.

Dovolená na ostrově Gran Canaria s dětmi >>

Angry Birds Activity Park

Angry Birds Activity Park je jediný zábavní park v jižní Evropě, který používá téma této slavné mobilní hry. Park s různými aktivitami vznikl se záměrem rozvíjet děti prostřednictvím her, které spojují pohyb a zábavu. Každý herní úsek zvyšuje fyzickou aktivitu podle věkových kategorií. Tento zábavní park ve městě Mogán na jihu ostrova Gran Canaria je úplným rájem her, které napomáhají fyzickému rozvoji dětí společně s celou rodinou.

Angry Birds Activity Park je místo s mnoha kouty pro hry, skákání a objevování. Pro sportovce nabízí hřiště na fotbal, basketbal a volejbal. K dispozici je jízdní pás pro piloty Formule 1, pro akrobaty – trampolíny, skate rampy a polstrovaný okruh pro parkour. A pro nejchytřejší vzduchová děla na střílení gumových míčků na zlá prasátka. Stejně jako ve hře, ale pod širým nebem.

Dovolená na ostrově Gran Canaria s dětmi >>

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *