fbpx
Valencie co vidět
Tipy na Dovolenou,  Tipy na dovolenou ve Španělsku

Valencie – co vidět s dětmi ?

Třetí největší město Španělska, nabízí mnoho atrakcí pro děti a lze je snadno zařadit do itineráře rodinného výletu po Pyrenejském poloostrově. Valencie – co vidět s dětmi?

O Valencii se ve zbytku Španělska říká, že zde najdete tu nejlepší paellu v zemi a že její obyvatelé města mají zvláštní lásku k pyrotechnice.

Vášeň pro ohňostroje se projevuje hlavně během svátku Las Fallas, který se slaví v rozmezí mezi 15. do 19. březen. Na toto období připravují španělští umělci obří sochy ze sádry a kartonu vysoké 5-30 metů, tedy Fallas. Ty většinou se satirickým přesahem komentují aktuální události doma i ve světě. Několik dní je pak sledují davy obyvatel a turistů a hlasují pro tu nejlepší. Nakonec poslední den, tedy 19.března v noci jsou všechny figurky, kromě té vítězné, veřejně spáleny.

Las Fallas

Ubytování ve Valencii >>

Co vidět s dětmi ve Valencii?

Tady se děti rozhodně nudit nebudou, ale určitě bude třeba se připravit na intenzivní a vyčerpávající program. Tady je několik našich tipů

Muzeum Faller

Svátek Las Fallas je jedinečnou událostí. Jakmile skončí jeden festival, začíná plánování dalšího. Každý rok je jedna z postav, která vyhrála v anketě a nebyla spálena, přenesena do muzea Faller. Pokud se vám tedy nepodaří navštívit Valencii během tohoto velkolepého svátku, stojí za to podívat se alespoň do v Muzea Faller.

Staré město a uličky El Carmen

El Carmen

Hlučné místo s příjemnými náměstími plnými kaváren – procházka ulicemi El Carmen (části starého města) je nutností. Po procházce se tradičně vydejte na horchatu v jedné z tradičních horchaterií. Horchata je místní nápoj, vyrábí se z tygřích ořechů. Pozor, ale tygří ořechy nemají s ořechy nic společného, jsou to hlízy šáchoru a patří mezi tzv.superpotraviny. Horchata z nich vyrobená vypadá jako mléko, je docela sladká a voní po skořici.

Torres de Quart, Torres de Serranos

Obranné věže Torres de Quart a Torres de Serranos jsou jedny z nejkrásnějších ozdob Valencie. Jsou to pozůstatky obranných zdí hradu. V jejich stěnách lze najít stopy po kulkách. Z terasy Torres de Serranos můžete obdivovat zahrady Turia a panorama města, zatímco Torres de Quart nabízí úchvatný výhled na staré město.

Ubytování ve Valencii >>

Biopark

Biopark Valencie

Pokud budete mít ještě dost sil a času, můžete navštívit tuto moderní zoologickou zahradu vybudovanou podle zásad udržitelného rozvoje. Na 100 000 m2 byla znovu vytvořena přirozená stanoviště živočichů, jako např baobabový les, savana atd. Návštěvou zoo nikdy nezklamete žádné dítě jakéhokoliv věku.

Jardines del Turia

Jardines del Turia  Valencie

To je 9 kilometrů nepřerušované zeleně ve starém korytě řeky Turia. Park začíná tzv. Parque de Cabecera na severu města a obklopuje centrum Valencie až po Ciutat de les Arts i les Ciències. Je oblíbeným místem obyvatel pro procházky, jogging a cyklistiku. Na několika místech si jde půjčit jízdní kola a k dispozici jsou také rodinné motokáry, ideální pro vyjížďky s dětmi.

Park Gulliver

Park Gulliver Valencie
Zdroj: https://www.lovevalencia.com

Velkou atrakcí pro děti je hřiště Parque Gulliver. Zařízení plné trampolín a skluzavek připomíná ležícího obra, hlavního hrdinu Gulliverových cest. Hřiště je skvělým místem pro děti, které se chtějí nepřetržitě bavit, mohou dát volný průchod své energii a využít řadu dostupných a vyhrazených atrakcí.

Ubytování ve Valencii >>

Ciutat de les Arts i les Ciències

Ciutat de les Arts i les Ciències Valencie

Toto dílo architekta Santiaga Calatravy je obklopený mnoha nesrovnalostmi souvisejícími s náklady na stavbu působivého komplexu. Jedná se mimo jíné o koncertní sály, 3D kino, Oceanárium nebo Muzeum vědy – Museu de les Ciencies.

Jedinou budovou s volným vstupem je tzv Umbracle – vnitřní zahrada přes 17 000 m2 se středomořskou vegetací. Vstup do ostatních staveb je placený.

Oceanárium

Oceanárium Valencie

V Oceanáriu ve Valencii si musíte rezervovat alespoň půl dne. Jedná se o největší zařízení svého druhu v Evropě, rozdělené do několika tematických zón. různých mořských prostředích je zde k vidění celkem 45 000 exemplářů více než 500 druhů mořské fauny.

Muzeum vědy prince Philipa

muzeum vědy Valencie
Zdroj: https://www.visitvalencia.com/

Valencie je místem největšího vědeckého muzea ve Španělsku, plného zajímavých výstav a interaktivních prezentací o původu města a progresivním vědeckotechnickém rozvoji. Budova o rozloze 2600 metrů čtverečních má tvar dinosauří kostry a nabízí mnoho zajímavých expozic.

Ubytování ve Valencii >>

Muzeum pravěku

Ve Valencii byste také měli navštívit Muzeum pravěku, které má archeologické nálezy z celého města. Mezi pozoruhodné artefakty patří mince, jeskynní kresby, lebky, cenné předměty a výstavy věnované iberské kultuře a nejstarším dobám.

Procházka po pláži Malvarrosa

pláž Valencie

Na pláže Les Arenes a Malvarrosa se dostanete metrem (linka 6). Několik kilometrů dlouhá promenáda je ideálním místem pro rodinnou procházku. Podél bulváru najdete na každém kroku hřiště pro děti, restaurace a bary.

Plavba po jezeru Albufera

 jezero Albufera Valencie

Albufera je jedním z největších jezer na Pyrenejském poloostrově. Někdy se mu také říká “Malé moře”. Poskytuje útočiště nejen četné fauně, ale odjakživa sloužila k zavlažování okolních rýžových polí, což lze vidět při výletu lodí na Albufeře.

Ubytování ve Valencii >>

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *