fbpx
Senj Chorvatsko
Tipy na Dovolenou,  Tipy na dovolenou v Chorvatsku

Senj Chorvatsko – město s pevností na kopci

Senj je velmi staré a půvabné město v Chorvatsku. Skvělé místo pro založení základny pro poznávání okolních krás. Je krásné, tiché, na pobřeží moře a blízko k ​​horským stezkám.

Senje je sice tiché, ale hodně turisticky zaměřené městečko. Není problém se tady v některém ve velkých soukromých apartmánů ubytovat a to za příjemné ceny. Většina hostitelů mluví jen chorvatsky, ale jak je známo, je to slovanský jazyk a i když na ně bude mluvit česky, nějakým způsobem se dorozumíte. Ve městě pak můžete zůstat a odpočívat na jeho kamenné pláži, nebo vyjíždět na výlety na ostrov Krk, města Crikvenica a Sveti Jura nebo třeba Národní park Plitvická jezera nebo Krka.

Nabídka ubytování ve městě Senj >>

Senj – návštěva města. Co stojí za to vidět?

Celé město se rozkládá v úzkém údolí a podél pobřeží, to nejdůležitější je tedy koncentrováno na menším úseku a tím zvládnete všechno projít i s dětmi. Senj patří mezi nejstarší města této oblasti, jeho historie sahá až do období 4.století před n.l.

Přístav a pláž v Senj, Chorvatsko

Senj Chorvatsko - přístav

Tady se točí celý turistický život. V přístavu jsou četné lodě, je zde pomník, na kterém vlaje chorvatská vlajka. Přístav je klidný, čistý, plný laviček lákajících k odpočinku a krásných soch. Turisté vysedávají v restauracích a obdivují zapadající slunce. Přilehlá pláž je kamenitá, ale velká.

Staré město Senj

Senj Chorvatsko - staré město

Jádro města si zachovalo stav z doby 16. stol., a to jak ve struktuře, tak i v zástavbě. Uprostřed mohutných hradeb se schovává bludiště úzkých uliček, kterými projedete sotva na kole. Míjet se tady z někým znamená dostat se do úzkého osobního kontaktu. Dýchá tady na vás historie a romantika. Uprostřed tohoto labyrintu dokonce najdete i náměstíčko s menším kostelem. Věž kostela se zvoní jde vidět už z dálky, ale není součástí jeho chrámové lodi, stojí bokem jako vedlejší stavba.

Nabídka ubytování ve městě Senj >>

Velika vrata – brána do starého města

Senj Chorvatsko - velika brana

Velika vrata je brána vedoucí do starého města Senj. Brána byla postavena v 18. století a je nejmladší městskou bránou v Senji. Říká se jí také „Josefova brána“ nebo „Velká brána“. Vznikl při stavbě přívozu z Karlovace do Senje. Od ní se pak dá jít nejen do starého města, ale také bočí stezkou nahoru k pevnosti Nehaj.

Muzeum města Senj

Senj Chorvatsko - muzeum

Muzeum sídlí v paláci rodiny Vukasović. Byla to jedna z nejvýznamnějších a nejvlivnějších rodin ve městě. Muzeum je jednou z hlavních turistických atrakcí Senje. Vznikl na přelomu 14. a 15. století. Jsou zde: sbírky zbraní, pohlednic, vědeckých textů, starého zemědělského vybavení a archeologických nálezů. Vstupné je nízké, jen pozor na otevírací hodiny mimo sezónu.

Nabídka ubytování ve městě Senj >>

Kostel Sv.Máří Magdalény

kostel Máří Magdalény

Také známý jako kostel senjských námořníků, nachází se v Parku senjských spisovatelů. Jedná se o krásný historický kostel v parčíku s alejemi (můžete si tu odpočinout ve stínu stromů) přímo u moře. Blízko centra a přístavu. Je zvláštní tím, že jej zdobí velké modely lodí, pověšené u stropu chrámu a další námořní motivy. Jen je bohužel ne vždy otevřený návštěvníkům k nahlédnutí.

Pevnost Nehaj – zajímavá turistická atrakce v Senji

Senj Chorvatsko - Nehaj

Senj je často spojován s pevností umístěnou na kopci. Pevnost Nehaj je viditelná už z velké dálky a je skvělým místem. Výšlap nahoru není příliš strmý, procházíte při tom příjemným parkem a už tady se kocháte výhledy do okolí.

Při přiblížení zjistíte, že pevnost Nehaj není tak velká, jak se původně zdálo. Je to spíše menší stavba, ale to vůbec nevadí. Pokud chcete nakouknout dovnitř, není v tom problém, pevnost je návštěvnosti otevřená. Jen mimo sezónu bývá Nehaj zavřená úplně.

Nehaj výhled

Nabídka ubytování ve městě Senj >>

Vyhlídka na pláži Voda

Ve výšce čerpací stanice Adria Oil u výjezdu ze Senje je velké parkoviště, ze kterého můžete pozorovat západ slunce. O kousek dál je sestup na pláž. Je malá a lze se k ní dostat po schodech. Pláž je kamenitá a není zde žádný stín. Západy slunce v této oblasti jsou však velmi okouzlující.

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *