Nejkrásnější hotely v Polsku na hradech a zámcích

Hotely v Polsku na hradech a zámcích jsou tajemné, jedinečné a krásné. Polsko je zemí dlouhou historií a množstvím zajímavých staveb všeho druhu. Mnoho z nich bylo v minulosti silně poničeno, ale v těch správných rukou se jim podařilo navrátit zapomenutou krásu. Každý z prezentovaných paláců je místem s bohatou minulostí, sahající i několik století zpět. Zde jsou nejkrásnější hotely v Polsku na hradech a zámcích.

Pałac Mierzęcin Wellness & Wine Resort (západní Polsko)

Hotely v polsku - pałac mierzęcin wellness & wine resort

Toto je jedno z nejneobvyklejších míst na hotelové mapě Polska. Svým vzhledem připomíná český zámek v Hluboké nad Vltavou. Jedná se o krásný novogotický hotel na zámku v idylické krajině, obklopený historickým 15hektarovým parkem, lesy a jezery. Skutečný ráj pro každého, kdo sní o relaxaci na klidném místě s bazénem a SPA a mnoha příležitostmi k aktivnímu trávení času.

Mierzęcinský zámek má neobvyklou a pohnutou historii – byl postaven ve 2. polovině 19. století, v letech 1999 – 2001 byl důkladně zrekonstruován – pro hosty byl otevřen v roce 2002. K dispozici má 85 pokojů na zámku a pečlivě zrekonstruované budově bývalého statku. Architektura tohoto zámeckého hotelu je působivá, stejně jako stylové a atmosférické interiéry pokojů a apartmá.

Palác Mierzęcin provozuje jednu z největších vinic v Polsku, zpracovatelský závod a vinný sklep. To, co dělá tuto nemovitost opravdu jedinečnou, je skutečnost, že je to jediný zámek, a tedy i zámecký hotel s vlastní vinicí.

Mierzęcinský palác má také unikátní Grape SPA & Wellness zónu s bazénem. Můžete zde využít originální procedury a masáže prováděné s využitím luxusní kosmetiky vyrobené z vinných hroznů a navíc relaxovat v saunách, inhalační jeskyni, aromaterapeutické jeskyni a tepidáriu. Tím však atrakce stále nekončí! Koňská stáj s výběhem a jezdeckým areálem, dva tenisové kurty, fitness s profesionálním tréninkovým vybavením, bowling, hřiště pro děti, výlety na kanoích a výlety na kole – to vše učiní čas strávený v hotelu Pałac Mierzęcin nezapomenutelným!

Více informací >>

Pałac Wojanów (u Jelení Hory)

Hotely v polsku - pałac wojanów

Zámek Wojanów je krásná budova v Dolním Slezsku nedaleko Jelení Hory. Jedná se o hotel a moderní konferenční centrum ukryté ve zdech romantického panského sídla. Luxusní apartmány a komfortní pokoje lákají k odpočinku a pohodlný stylový nábytek podtrhuje historický ráz zařízení. Na prahu tohoto paláce se po staletí hostili cestovatelé a turisté, umělci a politici a dokonce i králové.

Hosté Pałace Wojanów mají na výběr hned z 92 komfortních pokojů a apartmánů. Každý pokoj je zařízen jinak. V hlavní budově zámku jsou interiéry vybaveny původním starožitným nábytkem a koupelnami se sprchovým koutem nebo vanou. Ty nejlepší pokoje navíc zahrnují velkou ložnici a obývací pokoj umístěný v jedné ze čtyř věží. Z hlavní části palácové budovy je výhled na nádherný zámecký park a panorama hor. Pokoje v ostatních budovách obklopujících nádvoří jsou vyzdobeny tématem Krkonoš.

V areálu zámku jsou dvě restaurace a hotelová kavárna. Celý hotelový komplex obklopuje historický park o rozloze 15 ha, který vybízí k romantickým vycházkám. Dále tady najdete běžecké stezky, dva tenisové kurty s umělou trávou a hřiště na volejbal. Hosté si tady mohou odpočinout v hotelovém SPA & Wellness, které je místem odpočinku a hluboké relaxace. K dispozici tady je 18metrový bazén s protiproudem a hydromasáží, jacuzzi s výhledem na pohoří Rudawy Janowickie, finská a turecká sauna. Kromě toho SPA nabízí profesionální ošetření obličeje a těla, tradiční a orientální masáže a rituály.

Více informací >>

Pałac Wąsowo (nedaleko Poznaně)

Hotely v polsku - pałac wąsowo

Zámek ve městě Wąsowo nedaleko Poznaně je mimořádným místem na mapě Polska. Historie tohoto pečlivě zrestaurovaného krásného palácového a parkového komplexu sahá až do 18. století. Srdcem komplexu je impozantní Hardtův palác, kde si hosté mohou vybrat z 37 pokojů a apartmá. Nechybí ani restaurace vyhlášená vynikající kuchyní, prostornými svatebními sály a dobře vybavenými konferenčními místnostmi. K dispozici je také kulečníková místnost a Wellness zóna s krytým bazénem, ​​stejně jako SPA s masážními místnostmi a saunami.

Vzhledem k jedinečné architektuře a jedinečné atmosféře tohoto místa je to prostě hotel snů. Součástí komplexu je i elegantní palác Sczaniecki se sedmnácti pokoji a apartmány, jejichž design ocení příznivci palácového stylu. Navíc palácová restaurace je známá svým vynikajícím jídlem založeným jak na tradiční polské kuchyni, tak na pokrmech evropského původu. V létě na terase u restaurace můžete ochutnat zákusky, které se pečou v zámecké cukrárně.

Více informací >>

Pałac Brzeźno Spa & Golf (na sever od Wroclawi)

Hotely v polsku - zamek karpniki schloss fischbach

Nachází se 30 km severně od Wrocławi, na úpatí Trzebnických vrchů, v regionu známém svými vinicemi. Je to místo, které rádi navštěvují jak hosté z Polska tak ze zahraničí. Toto místo je totiž velmi přátelské k cyklistům a otevřené všem zájemcům o přírodu, autenticitu a tradice.

Zámek Brzeźno vás okouzlí. Jakmile vejdete dovnitř, přenesete se do 19. století. Interiéry jsou zařízeny s velkým důrazem na detail, eleganci a pohodlí. Koneckonců cílem je, aby si hosté tady odpočinuli. V hotelu si můžete vybrat ze 40 pokojů rozmístěných ve třech budovách. V areálu zámku se nachází konferenční místnosti, restaurace, golfové hřiště a tenisové kurty. Zařízení je obklopeno 200 let starým parkem, který ocení hosté, kteří hledají klid a přírodní krásy.

Hotel Pałac Brzeźno Spa & Golf svým hostům nabízí pokrmy podle tradičních receptur polské kuchyně – místo se může pyšnit i Certifikátem kulinářského dědictví. To, co odlišuje Brzeźno od ostatních, je péče a zdravotní procedury nabízené místními SPA, například jako jsou pivní koupele.

Více informací >>

Zamek Karpniki Schloss Fischbach (poblíž polských Krkonoš)

Hotely v polsku

Hrad Karpinski se nachází ve stejnojmenném městě v polském dolnoslezském vojevodství. Jeho historie sahá až do středověku, ale jedinečný ráz mu dalo až 19. století. Hrad kdysi patřil rodu Hohenzollernů. Tato stavba je nejlépe zdokumentovanou památkou Jeleniogórské doliny. Místo neustále láká hosty z tuzemska i zahraničí a zrekonstruované prostory paláce vám doslova pomohou ponořit se do historie.

Dnes hrad Karpniki slouží jako hotel a restaurace. Pro hosty je připraveno 20 komfortních pokojů a apartmánů, dále kulečník, knihovna, wellness, posilovna a masáže. Restaurace nabízí pokrmy polské a mezinárodní kuchyně. Nabídka je originální a doplněná širokým výběrem vín. Pro zajištění co největšího soukromí a klidu není otevřený veřejnosti. Je k dispozici pouze svým hostům.

Zajímavý je způsob vytápění budovy. Teplota v zámku je udržována ekologickým způsobem pomocí termální vody z 2 kilometry hlubokého vrtu. Prameny, ze kterých se voda získává, jsou mimořádně kvalitní – jsou velmi bohaté na radon.

Více informací >>

Pałac Brunów (nedaleko trojmezí Česka a Německa)

Hotely v polsku - pałac brunów

Pałac Brunów je najdeme v jihozápadním cípu mapy Polska, asi hodinu a půl jízdy z Liberce. Jedna se o krásný, atmosférický hotel na zámku, nebo spíše okouzlujícím palácovém a parkovém komplexu, ideální pro odpočinkovou dovolenou, svatební hostiny, rodinná setkání nebo služební cesty. Tři historické budovy nacházející se v areálu leží uprostřed parkové zeleně s vlastní zahradou ve francouzském stylu.

Blízkost přírody, krásné zámecké interiéry, klidná a malebná lokalita vytváří skvělé podmínky pro odpočinek a načerpání nových sil. Hlubokou relaxaci usnadní i možnost využití intimní SPA & Wellness zóny. Koupání v bazénu, prohřívání v sauně, relaxace ve vířivce, masáž lávovými kameny, péče o obličej a tělo – výlet do paláce Brunów bude ve znamení relaxace a péče o vaši dokonalou pohodu. Chloubou Paláce je také vyhlášená restaurace LALA, chlubící se mnoha oceněními a proslulá svými kreativními regionálními pokrmy připravovanými z přírodních a bio produktů.

Více informací >>

Pałac Kamieniec (oblast Klodzska)

Hotely v polsku - pałac kamieniec

Tento půvabný penzion na zámku Kamieniec najdete jen kousek od hranic s Českou republikou, necelých 40km od Náchoda. Jeho historie sahá až do konce 18. století a je místem s pohnutou minulostí, které ale dnes láká své hosty útulnými a elegantními interiéry, výbornou kuchyní a intimní atmosférou. Na zámku a statku je k dispozici celkem sedmnáct pokojů a apartmá, z nichž každý je zařízen trochu jinak a všechny jsou prostě nádherné! Pokud tedy sníte o odpočinku ve skutečném historickém paláci, v krásně a pohodlně zařízeném pokoji s postelí a nebesy nebo 200 let starou dřevěnou podlahou, zde si tyto sny splníte.

Zahrada zámku Kamieniec, který patří do Evropské cesty historických zahrad, byla zrekonstruována na základě archivních fotografií a deníků bývalých majitelů. V kteroukoli roční dobu si tady užijete klid, pohodu a výhledy na horská pásma zahalená mraky. Nezapomeňte navštívit restauraci paláce Kamieniec, kde se podávají speciality z Kladského údolí v inovativní verzi. Tento zámecký hotel je skutečným místem s duší, jehož historie se píše den za dnem již více než 200 let.

Více informací >>

Pałac Paulinum (Jelení Hora)

Hotely v polsku - pałac paulinum

Perlou a chloubou Jelení Hory je Zámek Paulinum, postavený v 19. století na vrcholku parkového kopce, téměř v centru města. Současní majitelé zámku vybízejí k návštěvě a slibují nejen klid, ale i dobrý výchozí bod pro poznávání Krkonoš. Budovu nechala postavit rodina německých průmyslníků podle vzoru saských paláců. Vzhledem ke své relativně krátké životnosti se tento palác nemůže pochlubit složitou historií ani mnoha tajemstvími.

Po období mírného zanedbání nastaly časy rozkvětu a nyní můžete využít hotelový a konferenční komplex umístěný za zdmi budovy. Hotel disponuje 29 stylovými a dobře vybavenými pokoji. K vybavení pak patří finská sauna, vířivka, posilovna, solná jeskyně a kulečník.V paláci se nachází restaurace specializující se na staropolskou a evropskou kuchyni. Milovníci extrémních sportů najdou uspokojení v paintballových soutěžích v parku kolem paláce.

Více informací >>

Zamek Kliczków (západní Polsko)

Hotely v polsku - zamek kliczków

V maličkém městě Kliczkow se nachází impozantní komplex, který svou podobou odkazuje na slavné francouzské zámky. Zpočátku zde stávala pohraniční tvrz, která měla spolu s podobnými chránit vévodství Świdnica-Jawor, v průběhu dalších staletí přecházel hrad z ruky do ruky a pozdější majitelé něco ze sebe přidávali nebo měnili dekor do modernějšího. Největší modernizace proběhla na konci 19. století.

Zámek obklopoval obrovský osmdesátihektarový park v anglickém stylu. Právě zde se nachází nejzajímavější prvek tohoto v celé zemi unikátního celku. Vévoda Frederick zu Solms-Baruth se rozhodl vytvořit kromě tradičního mauzolea ve větších panstvích také hřbitov pro své oblíbené koně. Dnes jejich vzpomínku evokují pouze dva dochované náhrobky. Přestože jsou zničeny, stále přitahují turisty a hosty Konferenčního a volnočasového centra, které se nachází v zámku i dnes.

Na zámku Kliczków se v současnosti nachází exkluzivní hotel, SPA centrum s bazénem, konferenční a zábavní centrum a elegantní restaurace. Je to perfektní místo pro společenské akce, ale i pro aktivní odpočinek spojený s poznáváním okolí. V části zámku se pořádají prohlídky pro veřejnost.

Více informací >>

Hotel & Spa Pałac Mała Wieś (na předměstí Varšavy)

Hotely v polsku - hotel & spa pałac mała wieś

Zámek se nachází v městečku Mała Wieś, v Mazovském vojvodství. V minulosti patřil postupně několika vlivným polským rodinám a byl jimi doslova hýčkán. Poslední rodina Morawskich přišla o palác v důsledku pozemkové reformy, ale naštěstí ho v roce 2008 získala zpět. Místo navštěvovali slavní lidé ze světa politiky.

Nyní zámek slouží hlavně jako hotel. V prvním patře paláce na hosty čeká Princův apartmán zařízený v glamour stylu. Na druhé straně je v přístavcích sousedících s palácem 16 pohodlných apartmánů. V budově Spichlerz jsou pokoje uspořádané v loftovém stylu.

Palác Mała Wieś má také spoustu přírodních krás. Nemovitost je obklopena impozantní francouzskou zahradou (s částí věnovanou speciálně růžím – můžete zde obdivovat až 3000 keřů) a anglickým parkem.

O chuťové vjemy hostů se stará vyhlášený šéfkuchař hotelu, který se ve své kuchyni zaměřuje na lokální produkty. Inspirován historií regionu vytváří nejlepší polskou kuchyni. Palác je částečně otevřen i veřejnosti a je možné ho navštívit každou sobotu a neděli v 15:00 s průvodcem.

Více informací >>

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář