fbpx
Bulharsko - Vlk na cestách
Tipy na Dovolenou,  Tipy na dovolenou v Bulharsku

Prodloužené léto – Bulharsko s dětmi

Tip na levnou rodinnou dovolenou u moře a zároveň si prodloužit léto u moře – Bulharsko s dětmi  za 4.502,-Kč/osobu první záříjový týden (letenky+transfer+ubytování).

Tip na levnou, ale pohodlnou dovolenou u moře pro rodinu se 2 dětmi v Bulharsku.  Tato země se pyšní nejen dlouhými písečnými plážemi, ale i nádhernou přírodou ve vnitrozemí. V září se tady průměrná teplota pohybuje v průměru kolem 26 stupňů a moře je krásně vyhřáté. Navíc Bulharsko přináší výhodu i těm, kteří chtějí někam vycestovat na vlastní pěst a bojí se, že se svou neznalostí angličtiny narazí. Tady to tak není, česko-rusky, rukama, nohama úplně bez problémů.

Vybíráme termín 1.9.-8.9.2019

Letenky k dispozici z polských Katowic do bulharského Burgasu za 11.982,- Kč (2.996 Kč /os). – cena bez zavazadel. Za malé palubní zavazadlo a za sedadla bude třeba si připlatit cca 1.880,- Kč (470 Kč/osobu). Rezervovat můžete přímo na stránkách aerolinek nebo třeba na momondo.cz

Na výběr z ubytování je toho hodně v cenách již od 3.000 Kč za pobyt. Kompletní nabídka zde. My vybíráme plně vybavený pohodlný 1-ložnicový  apartmán  v resortu s bazénem a dětským hřištěm u pláže a jen 4 km od Aquaparku – Apartcomplex Chateau Aheloy za  3.783 Kč (946 Kč /os /pobyt).

Apartcomplex Chateau Aheloy

Výše uvedený resort se nachází zhruba 14 km od letiště a oba nabízí vlastní letištní transfer za poplatek. Ale v Bulharsku není problém využít služeb taxi, které je tady o dost levnější oproti cenám v Česku, nástupní taxa je 1 leva (=cca 13Kč) a cena za km v průměru 0,85 leva. Cena taxíkem do hotelů by vás měla vyjít v přepočtu cca 182 Kč, což je slušná částka za pohodlný trasfer. Jen pozor na nezapnutý taxametr, i tady se to děje a těžko se pak hádat.

Samozřejmě pronájem automobilu je možný i v Bulharsku, hlavně pokud plánujete vyrazit na výlety někam dál. Rezervovat můžete třeba zde.

Suma sumárum letenky+ubytování+2x taxi (tam i zpět) = 13.862 (11.982+1880) + 3.783 + 2×182 = 18.009,- Kč za letenky, taxi a ubytování v 1-ložnicovém apartmánu v resortu s bazénem u pláže pro rodinu se 2 dětmi za týdenní dovolenou v Bulharsku, tj. 4.502,-Kč/os/pobyt.

 

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *