fbpx
Státy EU,  Tipy na Dovolenou

Přímým vlakem do Polska k moři

Každoročně v létě je z Bohumína vypravován přímý vlak do Polska k Baltskému moři. Cestování vlakem je pohodlné a je příjemnou možností jak se dostat k moři pro ty, kteří nemají tu možnost dostat se tam vlakem nebo letadlem. Takže s rodinou do Polska k moři vlakem o letních prázdninách za 3.579,-Kč /osobu (jízdenky+ubytování).

Pro příklad jsme si vybrali polské pobřežní město Sopoty, které je známým a oblíbeným letoviskem.

Vybíráme termín v srpnu 7.8.-14.8.2020

Jízdenky jsou kalkulovány pro rodinu se 2 dětmi. Vlak začíná v Bohumíně, což je významný železniční uzel a zároveň poslední město před česko-polskou hranicí. Není problém se sem dostat z jakéhokoliv koutu naší republiky. Cena za cestu přímým vlakem do polských Sopot 5.617,-Kč (1.405,-Kč/osobu). Za příplatek si můžete zakoupit i lůžkový vůz. Rezervovat můžete zde.

Zdá se vám cena za jízdu vlakem vysoká. Máme tady tip jak ušetřit. Pokud si nekoupíte jízdenky z Bohumína, ale z polských Chalupek, což je první město v Polsku hned za Bohumínem, ušetříte a to docela dost. Cena jízdenky na stejný vlakový spoj vás potom vyjde 120 EUR = 3.240,-Kč (810,- Kč/osobu) a to už stojí za uvážení. Rezervovat můžete tady.

Z nabídky ubytování vybíráme jednoduchý plně vybavený apartmán 300m od vlakového nádraží a zároveň 300m od pláže, což je úplně ideální poloha pro příjemnou dovolenou  – Perfect Spot za 8.697,-Kč/týden (2.175,-Kč/osobu/týden). Úplnou nabídku ubytování v Sopotech najdete tady.

Ubytování můžete řešit i přes cestovní kancelář, odkaz tady.

Pro přepravu k apartmánu tentokrát nebudete potřebovat nic, dorazíte k němu pohodlně pěšky. Pro další přepravu po městě není problém využít hromadnou dopravu nebo taxi, které jsou tady levnější než u nás. A že je toho v okolí k vidění hodně, ani nemusíme zmiňovat. Jen pro příklad –  Zoo Oliwa, Aquarium Gdyňa, Planetarium, Aquapark, Námořní muzeum,..

Suma sumárum do Polska k moři vlakem: jízdenky + ubytování = 5.617 + 8.697 = 14.314,- Kč za jízdenky a ubytování v apartmánu blízko pláže i vlakového nádraží  pro rodinu se 2 dětmi za týdenní dovolenou v Polsku u moře, tj. 3.579,-Kč/os/pobyt…… v případě jízdenek z polských Chalupek pak 3.240 + 8.697 =11.937,-, tj. 2.985,-Kč/os/pobyt.

POZN. Konečná cena může být nižší i vyšší, dle vašich konkrétních potřeb a požadavku na služby ubytovacího zařízení a dopravní společnosti.

 

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *