fbpx
Chorvatsko - Vlk na cestách
Tipy na Dovolenou,  Tipy na dovolenou v Chorvatsku

Do Chorvatska k moři přímým vlakem za 3.883,- Kč

Do Chorvatska se již v minulosti dalo dojet vlakem až k moři, ale cesta byla komplikovaná. Od letošního roku se ale situace změnila a do Chorvatska k moři se dá dojet pohodlně přímým nočním vlakem z Brna. A navíc za přijatelnou cenu. Takže do Chorvatska až k moři vlakem o letních prázdninách za 3.883,-Kč /osobu (jízdenky+ubytování+taxi)

Společnost Regiojet, známá svými žlutými autobusy a vlaky, od letošního roku zavedla novou přímou vlakovou linku z Brna do Chorvatské Rijeky. Samozřejmostí jsou linky Regiojetu navazující na tento spoj z celé České republiky.

Vybíráme termín v červenci 12.7.-20.7.2020

Jízdenky jsou na kalkulovány pro rodinu se 2 dětmi, cena 4.942,-Kč (1.236,-Kč/osobu). Odjezd v neděli 12.7.2020 večer z Brna. Příjezd do chorvatské Rijeky v pondělí ráno. V ceně jízdenky je i lehká snídaně pro všechny. Pokud si připlatíte pár stokorun navíc, můžete se dokonce pohodlně vyspat v lůžkových vozech. Rezervovat můžete zde.

Z nabídky ubytování vybíráme jednoduchý plně vybavený apartmán v chůzí dostupnosti pláží, 150m od té nejbližší a 650m od pláže Kantrida, která by měla být v Rijece tou nejkrásnější – apartmán Ada za 9.188,-Kč/týden (2.297,-Kč/osobu/týden). Úplnou nabídku ubytování v Rijece najdete tady.

Apartmán Ada se nachází cca 6km od vlakového nádraží, takže je dostupný i pěšky, ale komu by se v tom letním slunci a s kufry chtělo pěšky přes půl města, že? Takže máme na výběr hned několik možností.

Začneme taxi. Nástupní taxa v Rijece se pohybuje 20-25kn a cena za kilometr 5-8kn, záleží na společnosti jakou si zvolíte. Těch 6km z vlakového nádraží na ubytování vás zhruba vyjde na 55kn (= cca 200Kč).

Další možností je využití městské hromadné dopravy. Odkaz na místního provozovatele je zde. Jízdenky jsou časové, zónové a nepřenositelné, musíte si předem promyslet kam a jak často budete jezdit. Dají se koupit ve stáncích nebo přímo u řidiče, tam jsou ale dražší.

A třetí možnost je pronájem auta. To využijete v případě, že se budete chtít podívat i za hranice města. Ceny za týdenní pronájem začínají na 4.106 Kč, ale určitě se dá sehnat i levněji. Rezervovat můžete třeba zde.

Suma sumárum do Chorvatska k moři vlakem: jízdenky + ubytování + 2x taxi = 4.942 + 9.188 + 400 (2*200) = 15.530,- Kč za jízdenky, ubytování v apartmánu blízko pláže a transfer taxíkem pro rodinu se 2 dětmi za týdenní dovolenou v Chorvatsku, tj. 3.883,-Kč/os/pobyt.

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *