fbpx
Bulharsko - Vlk na cestách
Tipy na Dovolenou,  Tipy na dovolenou v Bulharsku

Bulharsko s dětmi v červnu

Tip na levnou předprázdninovou rodinnou dovolenou u moře v červnu – Bulharsko s dětmi  za 3.572,-Kč/osobu nebo ve variantě s all inclusive za 5.190,- Kč/osobu (letenky+transfer+ubytování).

Co takhle levnou, ale pohodlnou dovolenou u moře v pro rodinu se 2 dětmi v tradičním Bulharsku? Tato země se pyšní nejen dlouhými písečnými plážemi, ale i nádhernou přírodou ve vnitrozemí. V červnu se tady teplota pohybuje trvale již mezi 20 a 30 stupni Celsia. Moře bývá sice studenější, v průměru 22 stupňů, ale to není žádný extrém. Bulharsko také přináší výhodu i těm, kteří chtějí někam vycestovat na vlastní pěst a bojí se, že se svou neznalostí angličtiny narazí. Tady to tak není, česko-rusky, rukama, nohama je domluva úplně bez problémů.

Vybíráme termín 8.6.-15.6.2019

Letenky k dispozici ze slovenského hlavního města Bratislavy do bulharského Burgasu za 7.647,- Kč (1.912 Kč /os) – cena bez zavazadel. Za malé palubní zavazadlo a za sedadla bude třeba si připlatit cca 1.880,- Kč (470 Kč/osobu). Rezervovat můžete přímo na stránkách aerolinek nebo třeba na momondo.cz

Na výběr z ubytování je toho hodně v cenách již od 3.000 Kč za pobyt. Kompletní nabídka zde. My vybíráme plně vybavený pohodlný 1-ložnicový  apartmán v resortu s bazénem u pláže a jen 4 km od Aquaparku – Apartments Aheloy Palace za  4.318 Kč (1.080 Kč /os /pobyt).

Apartments Aheloy Palace - Vlk na cestách
Apartments Aheloy Palace

A pro pohodlé přidáváme ještě druhý tip na ubytování s all inclusive pro toto období v cenách již od 10tis korun pro rodinu za pobyt. My vybíráme pokoj s výhledem na moře  v resortu s bazénem, přímo na pláži – Royal Beach Chernomorets za 10.790 Kč (2.698Kč /os /pobyt).

Royal Beach Chernomorets - Vlk na cestách
Royal Beach Chernomorets

Oba z výše uvedených hotelů se nachází zhruba do 20km od letiště a oba nabízí vlastní letištní transfer za poplatek. Ale v Bulharsku není problém využít služeb taxi, které je tady o dost levnější oproti cenám v Česku, nástupní taxa je 1 leva (=cca 13Kč) a cena za km v průměru 0,85 leva. Cena taxíkem do hotelů by vás měla vyjít v přepočtu cca 220 Kč, což je slušná částka za pohodlný trasfer. Jen pozor na nezapnutý taxametr, i tady se to děje a těžko se pak hádat.

Samozřejmě pronájem automobilu je možný i v Bulharsku, hlavně pokud plánujete vyrazit na výlety někam dál. Rezervovat můžete třeba zde.

Suma sumárum letenky+ubytování+2x taxi (tam i zpět) = 9.527 (7647+1880) + 4.318 + 2×220 = 14.285,- Kč za letenky, taxi a ubytování v 1-ložnicovém apartmánu v resortu s bazénem u pláže pro rodinu se 2 dětmi za týdenní dovolenou v Bulharsku, tj. 3.572,-Kč/os/pobyt.

Nebo ve variantě s all inclusive, suma sumárum letenky+ubytování+2x taxi (tam i zpět) = 9.527 + 10.790 + 2×220 = 20.757,- Kč za letenky, taxi a ubytování s all inclusive v resortu s bazénem na známém Slunečném pobřeží přímo na pláži pro rodinu se 2 dětmi za týdenní dovolenou v Bulharsku, tj. 5.190,-Kč/os/pobyt.

 

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *