fbpx
Odesa plaz
Ostatní,  Tipy na Dovolenou

Prázdninové Černé moře – Oděsa s dětmi

Tip na nejen rodinnou dovolenou o letních prázdninách na plážích Černého moře na Ukrajině, Oděsa s dětmi  za 4.162,-Kč/osobu (letenky+ubytování+transfer).

Pokud máte hlouběji do kapsy, přesto by jste si chtěli dopřát dovolenou u moře bez počítání každé koruny a nebojíte se vyzkoušet nové věci, Ukrajina je pro vás tou správnou volbou. Konkrétně oblast kolem přístavního města Oděsa. Toto místo by se dalo označit takovou ukrajinskou Miami. Moderní místo plné vysokých budov, široké písčité udržované pláže, moderní parky, noční život, aquapark, delfinárium, ani další vymoženosti nechybí. Ceny vyšší, než v jiných částech Ukrajiny, ale pro naše české peněženky příjemné.

Vybíráme termín 14.-21.8.2019

Letenky k dispozici z polského Krakowa do ukrajinské Oděsy za neuvěřitelných 6.123,- Kč (1.531 Kč /os) – cena bez zavazadel. Za malé palubní zavazadlo v rámci prioritního nástupu do letadla bude třeba si připlatit cca 1.800,- Kč (450 Kč/osobu). Termínů za dobrou cenu je více, hlavně pak v září, stačí si jen vybrat. Rezervovat můžete přímo na stránkách aerolinek nebo třeba na Momondo.cz

Nabídka ubytování v této oblasti je obrovská. Ceny ubytování pro tento termín se pohybují od cca 3.000Kč pro 4 osoby za týden, úplná nabídka zde. V nižších cenových hladinách se pohybují většinou pronájmy soukromých apartmánů, v těch vyšších pak hotelové resorty. Budete příjemně překvapeni, co si za své peníze jste schopni dovolit. My vybíráme z té nižší cenové kategorie. Menší, ale moderní plně vybavený apartmán se skvělou polohou za 8.463,- Kč (tj. 2.116 Kč /os /pobyt) – Apartamenty Arkadiia.

Apartamenty Arkadiia

Pro přepravu z letiště bude nejlepší MHD nebo taxi. Spoje MHD jezdí zhruba co 15-25minut, jízdenka se platí u řidiče a vyjde na 5 UAH/ osobu (cca 4,30 Kč). Linek je hned několik, záleží na tom, kde budete mít zamluvené ubytování.

Pokud se vám, ale nechce mačkat se v městské dopravě, vemte si taxi. Cesta do centra města, ve kterém se nachází i námi vybrané výše uvedené ubytování, by vás neměla vyjít na více než 150 UAH (cca 130 Kč).

Suma sumárum 7.923(6.123+1800) + 8.463 + 260(2×130) = 16.646,- Kč za letenky, ubytování v plně vybaveném apartmánu a letištní transfer pro rodinu se 2 dětmi za týdenní zájezd u Černého moře (cca 4.162,-Kč/os/pobyt).

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *