Exotická rodinná dovolená na ostrově Zanzibar

Dovolenou u moře lze trávit v kteroukoliv roční dobu, jen je třeba vědět kde. Tentokrát jsme pro vás připravili návrh rodinného rozpočtu na týdenní lednovou exotickou rodinnou dovolenou na ostrově Zanzibar za 15.282,- Kč /os za letenky + ubytování se snídaní + letištní transfer.

Pohádkový africký ostrov Zanzibar je u nás čím dál tím populárnější a to hlavně díky cenám. Patří k těm exotickým destinacím, jejíž návštěvu si budete moci dovolit. Bílý písek, průzračné moře a usměvaví obyvatelé tohoto Tanzánského ostrova naznačují, že si vaši dovolenou opravdu užijete.

Nabídku cestovních kanceláří se zájezdy na Zanzibar najdete tady. Ceny jsou vzhledem k evropským dovolenkovým destinacím příznivé. V tomto článku se ale vydáme na Zanzibar na vlastní pěst.

Vybíráme termín 18.-26.1.2023

Letenky k dispozici z rakouské Vídně se společnosti Etihad za 47.002,- Kč, což je v průměru 11.751,- Kč/os. V tomto rozpočtu počítáme s rodinou se dvěma dětmi a u aerolinek Etihad mají děti letenky levnější než dospělí, proto je námi vypočítání cena nižší než je faktická cena letenky za dospělou osobu -pro tento případ 12.358,- Kč. V ceně letenek je i velký 23kg kufr. Rezervovat můžete přímo na stránkách aerolinek Etihad nebo třeba na momondo.cz.

Snimek obrazovky 2022 12 15 v 8. 22. 01

Ceny ubytování pro tento termín se pohybují od cca 4.000 Kč pro 4 osoby za týden, pokud hledáme jen ubytování u pláže, úplná nabídka zde. Za tu cenu, je ale třeba počítat s africkým standardem, který je trochu jiný než ten náš evropský. Proto je třeba si své nálezy vždy více prozkoumat, jestli dané ubytování odpovídá vašim představám. My vybíráme čtyřlůžkový pokoj v areálu s bazénem a se snídaní kousek od pláže za 11.772,- Kč (tj. 2.943 Kč /os /pobyt) – More Africa Guesthouse.

More africa guesthouse

Výše uvedené ubytování se nachází 50km od letiště. Zanzibar doslova vybízí k válecí dovolené někde u vody, proto je skvělou variantou dopravy využít letištního transferu. Po přistání vás bude na letišti čekat řidič, který vás dopraví do vašeho hotelu a v den odletu vás zase přiveze nazpět. Cena za tuto službu pro 4 osoby je 2.354,-Kč (580,- Kč/os) – rezervovat můžete třeba tady.

Snimek obrazovky 2022 12 16 v 9. 52. 13

Suma sumárum 47.002 + 11.772 + 2.354 = 61.128,- Kč za ubytování v hotelu s bazénem a se snídaní, letenky a letištní transfer pro rodinu se 2 dětmi za týdenní dovolenou na ostrově Zanzibar v lednu (cca 15.282,-Kč/os/pobyt). 

POZN. Konečná cena může být nižší i vyšší, dle vašich konkrétních potřeb a požadavků na služby ubytovacího zařízení, letecké společnosti, transferů z a na letiště a rozdílů v aktuálních měnových kurzech.

Buďte první, kdo se dozví o našich nejnovějších tipech pro cestování s dětmi i bez nich.

Přihlaste se k odběru novinek!

Newsletter je spíše občasníkem. Nebudeme vás obtěžovat častěji než 1x týdně.

Nespamujeme! Další informace naleznete v našich zásadách ochrany osobních údajů.

Napsat komentář