fbpx
Státy EU,  Tipy na Dovolenou

Malta s dětmi v červenci za 5.725,-Kč/osobu

Tip na prázdninovou dovolenou za Pepkem námořníkem na ostrově Malta s dětmi v červenci za 5.725,-Kč/osobu (letenky+ubytování+snídaně).

Maltská republika se rozkládá na souostroví ve středozemním moři, patří k ní 3 obydlené ostrovy z nichž největší je ostrov Malta. A jako všechny ostrovy středozemního moře, i Malta láká k návštěvě. Pobřeží ostrova lemují skaliska s nádhernými výhledy i písečné pláže. Na Maltě na vás samozřejmě čekají starobylá města s řadou jedinečných památek. Za návštěvu rozhodně stojí i tajemný podzemní labyrint Hypogeum, filmové městečko Pepka námořníka, kde se vaše děti vyřádí, či metropole Valleta, která je součástí kulturního dědictví UNESCO. A pokud by jste náhodou vyrazili bez dětí, Malta je proslulá množstvím honosných kasin, na které narazíte hlavně ve Valletě.

Vybíráme termín 13.-20.7.2020

Letenky k dispozici z Prahy do maltského Luqa za 8.386,- Kč (2.097 Kč /os) – cena včetně malého 10kilového palubního zavazadla.  Rezervovat můžete přímo na stránkách aerolinek nebo třeba na Momondo.cz

Ceny ubytování pro tento termín se pohybují od cca 13.800 Kč pro 4 osoby za týden, úplná nabídka zde. My vybíráme pohodlný hotel se střešním bazénem včetně snídaně kousek od pobřeží a Národního akvária za 14.516,- Kč (tj. 3.629 Kč /os /pobyt) – Coral Hotel.

Coral Hotel

Pro transfer z letiště na ubytování se v tomto případě můžete domluvit přímo s majitelem ubytování, tuto službu sám za poplatek nabízí. Případně můžete využít službu letištního taxi za 1.375,-Kč za 4 osoby za cestu tam i zpět.

Malta je malinkatý ostrov, navíc doprava po ostrově může být pro někoho adrenalinem, jezdí se po opačné straně než jsme zvyklí. Navíc ceny pro toto období jsou docela vysoké, začínají na 5000Kč/ týden. Přesto není problém si auto pro svůj pobyt zapůjčit – Rentalcars.com

Mnohem efektivnější, ale bude půjčit si kola nebo využít městské dopravy. Její síť je kvalitní a její využívání není drahé. Za 21 Eur (děti za 15 Eur) si pořídíte neomezenou 7 denní lítačku po ostrově. Tu si můžete koupit přímo na letišti a ušetřit tak za letištní transfer. Jen je třeba si před příletem nastudovat mapu tras, ať víte kam jet a kde vystoupit – Malta Public Transport.

Malta Public Transport
Malta Public Transport

Suma sumárum 8.386+ 14.516 = 22.902,- Kč za ubytování v hotelu se střešním bazénem včetně snídaně kousek od pobřeží a letenky pro rodinu se 2 dětmi za týdenní zájezd na ostrově Malta (cca 5.725,-Kč/os/pobyt). K ceně balíčku je třeba připočíst letištní transfer.

Konečná cena může být nižší i vyšší, dle vašich konkrétních potřeb a požadavku na služby ubytovacího zařízení, letecké společnosti a půjčovny automobilů.

Jsme VLaďka a Kamil, zkráceně VLK, a máme dohromady 4 děti. Milujeme cestování a baví nás svými výlety inspirovat ostatní rodiče a pomáhat jim nacházet zajímavá místa u nás i v zahraničí. Náš příběh si přečtěte zde >>

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *